Skip to main content

Topic: F3A 2015! (Read 30964 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

F3A 2015!

Evo, pošto je Nimbus bez pravog razloga odlučio zaključati temu, ja otvaram novu kako bi dalje mogli raspravljati o tome zašto u HR nema zanimanja za ovakva natjecanja.

Odg: F3A 2015!

Reply #1
I momci? Hoce li biti natjecanja u buducnosti, ili, ne?

Odg: F3A 2015!

Reply #2
Najmanji problem je natjecanje organizirati,ali nema smisla ga organizirati ako ce u osnovnom programu bit manje od 3 natjecatelja... Nek se jave tu oni koji bi letili F3M sljedece sezone pa od toga mozemo dalje krenuti sa dogovorima  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: F3A 2015!

Reply #3

Ne znam, svugdje acro letenje cvjeta osim u Hrvatskoj....biće da je nešto trulo, a? Se slažete?


Znam ja puno pozadinskih priča za koje "veliki" igrači misle da se ne zna...samo je pitanje dokad će se svi praviti grbavi.....

Odg: F3A 2015!

Reply #4

Ne znam, svugdje acro letenje cvjeta osim u Hrvatskoj....biće da je nešto trulo, a? Se slažete?


Znam ja puno pozadinskih priča za koje "veliki" igrači misle da se ne zna...samo je pitanje dokad će se svi praviti grbavi.....
Nisam siguran na sto tocno ciljas sa tim pozadinskim pricama, ali ne zelim ulaziti u to,al stvar je u tome da prosle sezone nije nitko nov letio,u cakovecu sam sam bio u osnovnom programu sa krsem od modela,da je bilo tko dosao sa cessnom nekom normalnijom mogao me zgazit.Program je smijesan,naucis ga odletit kao od sale... Samo treba natjecatelja koji su voljni letit osnovni program a trebalo bi ih realno 5 biti da bude zanimljivo
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: F3A 2015!

Reply #5
Nije bitno na što ciljam, bitno je da priča ima :)


Natjecanje treba učiniti pristupačnim i zanimljivim da bi netko došao na njega. Čisto sumnjam da nitko u HR ne želi letiti akro, najzabavniji i najatraktivniji program. Vidi kolko jedriličara ima to se leti na sve strane :)


Zašto? Ne znam točno, ali neka od mojih zapažanja su u prijašnjoj temi koja je zatvorena bezveze...nije se niti trebala otvarat onda.


Činjenica je da su svi papani i nitko ne želi popušit i zblamirat se...koliko puta sam ja zvao na livadu da se zajebavamo limbo, slijetanje u točku, combat, BILO ŠTO - nikad nitko nije došao 8) 8) 8)

Odg: F3A 2015!

Reply #6
Ja ću sada napisati neko svoje viđenje vezano za ovu tematiku, nije mi cilj kao prvo nikoga niti kritizirati niti omaložavati,
Krenimo redom, prvo i osnovno ću stati u obranu MAK Velika Gorica, i njihovih poštovanih članova, zbog ćega, evo razloga, bacit ću rezime na sezonu 2013 god.
Prvo natjecanje je bilo u Velikoj Gorici, u 5mj. gdje sam sudjelovao kao gledatelj i upoznao dosta ekipe koja se natjecala, i moram priznati da nitko nije skrivao svoje znanje, i što je najbolje nitko se nije ponasao u smislu on je visoko a ostali tko Vas j.
Slijedeće natjecanje je bilo u Ludbregu, ali na to nažalost nisam isao zbog posla.
Nakon toga je bilo natjecanje u Zadru gdje su bili prisutni samo tri kluba iz Hr, i to Davor iz Kluba Ludbreg, Braća Meić i njihov cijenjeni otac Boris iz MAK Velike Gorice te domaćini iz Zadra.
Moram napomenuti da je to bilo prekrasno cijelodnevno druženje u Zadru.
Iza toga je Kutina bila otkazana,
Nakon ovih natjecanja u Hr, a bilo ih je samo tri, bilo je organizirano u Buševcu pokazno letenje i dogovaranja oko suđenja, međutim i tu se pokazalo da nema baš zainteresiranih za ovaj tip natjecanja i druženja.
Ja osobno sam tu sezonu 2013 promatrao kao gledatelj i planirao sam uzeti neki model da se priključim tom tipu natjecanja i druženja, tako je došao i Sbach i sve ostalo uz to, iskreno sam mislio da će ove godine biti bar kao i 2013-a i da ću se polako i ja ukljućiti u taj event, međutim na poćetku godine su bila najavljena svega dva natjecanja, da bi godina prošla da se ne dogodi niti jedno.
I sada svi mi se trebamo pitati slijedeće:
- što smo učinili krivo da se to dogodilo 2014 u HR
- što trebamo napraviti u 2015 da se ne dogodi 2014
- zašto se nismo uključivali u tu vrstu sporta, što kao natjecatelji što kao gledaoci
- prije svega treba vidjeti koliko klubova je zainteresirano napraviti natjecanje, a onda treba vidjeti koliko natjecatelja je spremno sudjelovati realno ispod 5 osoba u svakoj kategoriji je neisplativo održati

Kada sve to saberemo i padnu nekakvi prijedlozi možemo se nadati boljitku u ovom natjecanju,

Evo malo sam odužio, ali imam još par stvari za reći, koliko sam vidio modela ne nedostaje za ovu vrstu druženja i natjecanja.

Kao što se zna da meet u Prelogu ide i slijedeće godine početkom 9mj. ako vidim da se bude nešto pomaklo u kalendaru 2015 mogu u prvom dijelu godine organizirati i ovaj tip natjecanja.

Nadam se da nikog nisam uvrijedio niti omalovažavao, jer mi to nije bio niti cilj niti interes.
Nadam se u 2015 i Buševcu, Ludbregu, Zadru, Sinju, Istri i Slavoniji,
Vrijeme ce pokazati da li će mo napredovati ili će mo unazadovati.

Želim Vam svima sve najbolje povodom predstojećih blagdana

Lp

Marjan

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: F3A 2015!

Reply #7
Pa o tome se i radi,nitko se nije postavio razinu iznad ostalih modelara. 2014. godina se vec znala unaprijed kakva ce biti tj. kakva nece biti,o tome se raspravljalo na natjecanjima kroz 2013. godinu. Jako je jednostavno za shvatit nema natjecatelja-nema natjecanja... Ponovno cu ja: Morate se izjasniti svi vi koji se zelite natjecati a niste do sada,jer realno gledajuci sva ta natjecanja su odlicna al moje razmisljanje se svelo na to da ako nema natjecatelja za odrzat natjecanje,jeftinije mi je sjesti u autobus i naci se sa modelarima na kavi, jer meni osobno nije zanimljivo ni isplativo letiti sam protiv sebe kao sto je bilo na F3M fizir cup-u... Mislim da dalje netrebam objasnjavati,ako tko nov misli pristupiti natjecanjima neka se izjasni,nemojte smatrati ta natjecanja kao zatvoreni krug za elitu jer ona bas suprotno to NISU!!!
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: F3A 2015!

Reply #8
1. Goran Krajnović - Zed

Odg: F3A 2015!

Reply #9
Evo i ja cu, tak da drug Zed ne leti sam ;)

E sad, jedini problem imati dovoljno mozga i zapamtit program :D

Odg: F3A 2015!

Reply #10
I ja sam za a isto i Robi uz mene
Sbacha ce mo pripremiti za sezonu 2015

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

 

Odg: F3A 2015!

Reply #11
Idem i ja.

Ne mogu obećati na neviđeno - kad i ako izađe neki raspored - kažem na koja natjecanja idem.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: F3A 2015!

Reply #12
Eto, skupilo se novih 4 do 5 ljudi...idemo ostali, javite se! Ne mogu vjerovat da nitko ne zeli probat letit kako spada!

Odg: F3A 2015!

Reply #13
Zdravo dečki.
Malo sam pročitao pravila i zaključio da bi se moj Nemesis 1700 tu mogao uklopiti.
Moram priznati da sa motornim modelom osim lupinga nisam ništa akrobatizirao,ali mogu pokušati...
Dakle,javite ako se kaj desi! ;D

Budući da imamo maketarsko-modelarski klub (na papiru) i da smo se javili na natječaj za neke sitne pare od grada i ako što dođe,bumo organizirali neku tekmu,valjda.

Eto,lp!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: F3A 2015!

Reply #14
Ajde da se i Zagreb u necem pokaze! Bravo Krasny, svaka čast!