Skip to main content

Topic: Brushed ESC problem (Read 2553 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Brushed ESC problem

Pozdrav,


dugo me nije bilo.
Ugl., puklo me pa sam išao isprintati open RC f1. Ispalo je sjajno.


Naručio sam preporučenu elektroniku tj za ESC,    QuicRun 1060 Brushed ESC 60A/360A  i za motor Racerstar 540 Brushed RC


Jest da je prvo iskustvo s brushed konfiguracijom, al se zakompliciralo. Plus i minus znam spojit valjda. Spojim, uključim i bijeli dim iz ESC. Brzo odspojim.

100% sam siguran da sam stavio LiPo 3s, da sam spojio sve kak treba (uključujući i briku na ESC na LiPo). Ajde, prespojio sam throttle kanal na drugi kanal (čist sumnjam da ima ikakve veze).
Upalim ESC i nema nikakvog dima. LED ESC-a nešto blicne. Iako piše u uputama da trebam čuti beep, ja ga ne čujem. Iskalibriram throttle pri ponovom uključenju.
Treće uključenje. Servo reagira kak treba. Motor ni makac. Kad mi je throttle na 0, LED na ESC ne blinka. Što više idem s throttle u - ili + LED blinka sve većom frekvencijom. Kako čitam tak bi trebalo i biti. Ali motor ni makac.
Provjerim žice. Sve spojeno. Provjerim napon prema motoru. 0 kako god throttle okrenem.


Probam motor spojiti direkt na batku. Vrti se. Provjerio sam da ne probija izolacija na šasiju motora. Motor je ok.


Ugl., ako ko ima koji savjet? Još bolje ako je neko vlasnik odgovarajućeg ESC-a pa da isprobamo uz pivu. Ako je taj vlasnik voljan prodati ESC, dogovorimo se.