Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 136591 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #15
Nema tu nista novo osim rasvijete na displayu i izmjenjenih nekih prekidaca s vise pozicija!

Sto se tice vibre, to se odavno moglo kupiti i samo zakopcat u stanicu.

A sto se tice softvera, ne znam iz kojeg razloga nebi isao na stari, ipak nista nije promjenjeno!

Odg: FrSky Taranis

Reply #16
Je, svaka ima svoj software, ali samo radi haptica (vibre) i boje ekrana. Dakle, identični su!

Odg: FrSky Taranis

Reply #17
Nedavno su radili jednu malu anketu pa je ispalo da samo cca 10% korisnika Taranisa radi update na OpenTX - ostali lete "originalni" FRSky firmware.

Ma SW je isti samo je compile drugačiji. U 2.0.8 (ili 2.0.9 - zaboravil sam) su mijenjali compiler i ima duhova/bugova - brzo je zakrpano.

Verzija 2. je i dalje službeno u statusu "development" tj. ne vodi se kao "stable".

Izgleda da Horus neće podržavati OpenTX - samo FRSky firmware. Vijesti su čudne - jedni tvrde da će izači na sajmu u Chicagu (iHobby Expo - za mjesec dana) a drugi da ne izlazi još cijelu godinu. Malo su pretjerali.


OT

U radio svijetu se pojavila druga vijest - sprema se novi veliki Hitec - a koristiti će i Multiplex protokol.

End OT
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: FrSky Taranis

Reply #18
Mislim da software nije isti zbog ekrana. Druga rezolucija i ima pozadinsko osvjetljenje. Obzirom da nema drugih značajnih promjena u hardwareu.
Pročitao sam neki post gdje kolega kaže da je flešao "starog" taranisa sa plus sotwareom i da se nije htio zbutat.
Tako da ne pokušavajte vi koji već imate taranise da si ne zbrikate.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: FrSky Taranis

Reply #19
Ne vidim razlog zašto bi to netko išao raditi :)

Odg: FrSky Taranis

Reply #20
Pa i rezolucija displaya je ista, isto tako i stari ima pozadinsko osvjetljenje!

stari:
Backlit LCD Screen: 212*64 Monochrome

novi:
Backlit LCD Screen: 212*64 Monochrome

Odg: FrSky Taranis

Reply #21
Ondak ne znam ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: FrSky Taranis

Reply #22
Ja ne znam zašto je točno bitno...zašto uopce pričamo o tome? :)
Softwarei su isti osim dodatnih opcija koje ima sama stanica...u čemu je problem Coljo :D Ti još nisi ni na 2.0 prešel hahaha :D

Odg: FrSky Taranis

Reply #23
Nema problema, ali mi nije jasno sto nudi plus verzija da je skuplja 50 dolara!

A sto se ti updatea, stvarno do sada nije imalo smisla nista mjenjati posto je i ovako savrsen.

Moja je kupljena ove godine, tako da ni nije najstariji softver gore!

I usput nisam dugo kakao, pa reko bas bi malo mogao ;)

Odg: FrSky Taranis

Reply #24
Valjda su vidjeli da je turnigy napravio 9XRpro pa su i oni isli napravit isto ... al malo drukcije ... za par 10$ vise ... APP?
Zasto o tome razgovaramo, pa o necem moramo ?!
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: FrSky Taranis

Reply #25
Tocno tako ;)

Taj taranis plus su vec jako dugo najavljivali, ali sad mi nije zao sto ga nisam cekao, vec sam uzeo stari!

Odg: FrSky Taranis

Reply #26
Ma ja zajebavam malo  ;)


Siguran sam da ce Plus naci svoju publiku, kao i Pro...da bi ga uzeo, ne bi...