Skip to main content

Topic: Pomozite pravom modelarstvu (Read 28159 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #15
svatko voli nesto drugo, na ovome forumu su za nas starije clanove sve teme sazvakane, pa tako i ja pogledam samo oglase,  gdje su ona stara vremena kada sam uzivao gledajuci gradnju i experimente od npr rc lije i denisa, bas me zanima sta ce biti za god. dvije.

Ja mislim za god, dvije da ce se vecina sa multia vratiti na tradicionalne krilne modele. Jer to je tehnologija i modeli skojima nema puno mozganja i kemijanja, nema mozganja oko profila nema mozganja oko vrste i tip modela, izluftirace brzo. NADAM SE


Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #17
Vremena su takva da je svašta dostupno , mislim na veliki izbor letjelica , tempo života je sve luđi pa možda i oni koji bi si dali truda  nešto samostalno sklepati nemaju vremena .. a oni koji imaju možda nemaju baš previše mogućnosti za neke veće projekte .. a i tko zna što nam još tehnologija donosi .. uglavnom dok je nas " fosila " modelarstva, balza neće zamrijeti .. a svakom na volju sa čime će u zrak .. samo neka uživa kolko je god u mogućnosti da si pruži svak ponaosob !!  :)
Tako je pz, dok je nas fosila balza nece izumrijeti, a to vidim i na drugim velikim forumima np. RC-Network-u
pozdrav iz DK

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #18
ne kuzim cemo strka, balza karbon, isti vrag, sve se to slaze, slazem sebi i frendovima multije do kasnih nocnih sati, s njima sam poceo pred kojih god dana, sada vec crtam sebi model kakav hocu  :P avioni me nikad nisu zanimali... i gust je slagati, meni gust vozit quad, tebi avion  :) kad skrsis, opet poravljas
a da su multiji preplavili sve, to je istina

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #19
ne kuzim cemo strka, balza karbon, isti vrag, sve se to slaze, slazem sebi i frendovima multije do kasnih nocnih sati, s njima sam poceo pred kojih god dana, sada vec crtam sebi model kakav hocu  :P avioni me nikad nisu zanimali... i gust je slagati, meni gust vozit quad, tebi avion  :) kad skrsis, opet poravljas
a da su multiji preplavili sve, to je istina
Svesi ti ovo fino i tacno rekao a pogotovo zadnju recenicu  ;)

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #20
svatko voli nesto drugo, na ovome forumu su za nas starije clanove sve teme sazvakane, pa tako i ja pogledam samo oglase,  gdje su ona stara vremena kada sam uzivao gledajuci gradnju i experimente od npr rc lije i denisa, bas me zanima sta ce biti za god. dvije.

Jer to je tehnologija i modeli skojima nema puno mozganja i kemijanja, nema mozganja oko profila nema mozganja oko vrste i tip modela


Kako se samo GRDO varaš kolega...

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #21
hahahaah true true ;D samo sam htio rec da nemoras dizat paniku, cijenim prave modelare... ali mene je sudbina skrenula u ove karbonske vode ;D nema ti boljega kada slozis sve u kompletu i nista ne pusti bijeli dim ;D ma kakav mastercard, gusti su gusti... ili recimo napravis mejden flajt u pola 2 ujutro u dnevnom dok ti bolja polovica spava pored ;D

edit: nisam vidio ovo gore, ali se slazem sa zedom... puuuuuuuuuno je tu kemije nutra...
 

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #22
svatko voli nesto drugo, na ovome forumu su za nas starije clanove sve teme sazvakane, pa tako i ja pogledam samo oglase,  gdje su ona stara vremena kada sam uzivao gledajuci gradnju i experimente od npr rc lije i denisa, bas me zanima sta ce biti za god. dvije.

Jer to je tehnologija i modeli skojima nema puno mozganja i kemijanja, nema mozganja oko profila nema mozganja oko vrste i tip modela


Kako se samo GRDO varaš kolega...

Dobro je zed, mozemo ja i ti pricati o ovome do sutra.

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #23
Nije problem u balzi i motorima nego pokusajem skontati sta je zanimljivo u tim multima. To vise nije model to je ALAT  koji koristite za nosenje kamera i kojekakvi dzidza. Probo sam letiti sa multiem i gdje ima logike da ti mozes otici pisati dok te to ceka u zraku. BEZVEZE

Nisu svi ventilatori isti,, a ti si očito probao ove manje agilnije ;D

Moj odabir da letam isključivo multije je samo iz razloga što u nekoj realnoj blizini nemam nikakvu pristojnu lokaciju za sletanje. Rado bi se bacio na avione (u planu je već dulje vrijeme) i vjerujuem da bi me potpuno zarazili, ali šta ćeš kad je multi ful praktičan za letjeti skoro bilo gdje. Vjerujem da nisam jedini s tim problemom, ljudi idu za onim što je praktičnije i zato manji interes.

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #24
Evo , da se i ja javim, tek toliko da se pokažem nekim 'faktorom'.... dakle ovo mi je ispričao jedan kolega:

"Na jednom seminaru, nije bitno koje struke, posljednji je sat u radnom danu, voditelj je svim polaznicima donio po kutiju punu lego-kocki na stol . Ovi ga čudno gledaju dok im je to istresao i rekao im - da organiziraju gradilište ! Tipovi i babe se čude, a ovaj moj kolega je nekako posložio kocke i rekao - ovdje je materijal, tu je zaštitna ograda, ovdje je beton... tu je iskop i temelji... ekipa je prasnula u smijeh!

Ali... tko se zadnji smije.. voditelj je rekao tom mom znancu- hvala kolega, vi ste gotovi za danas, slobodno idite svojim poslom, a sa ostalima imam nešto za popričati"..

Tko me shvatio - shvatio me, tko nije ... neznam što..

Želim svima da imaju što bolje modele i što veću radost u letanju, bez obzira bili to rotori, 3D ili čukci, može i ribičija, biciklijada..bilo što,

Pozdrav,
Damir!

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #25
odense "futaba the best", ja futabu cijelo vrijeme koristim za upravljanje multija, što ću kad nisam ljubitelj da leti sam  ;)
Također multije volim i profilirati i sastavljati, dosta toga izrezujem i ručno, a i taj mali zenmuse H3-3D koliko god zvučio "gotovanski" dođe trenutak kada ti stoji ispred nosa na stolu rastavljen na najsitnije dijelove jer je prašina otišla u ne neke baš zgodne sitne dijelove i kad nakon 6 sati rada na njemu se zapitaš uspjevam li ja ostati u korak s vremenom...
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #26
Pusti ga - ne zna covjek...


Tako sam i ja mislio pa eto me sad na darksajdu :D




Kada u HR bude ekipe koja zeli letit i ucit 3D kompetitivno letit cu avione svaki dan...do tad - FRULAAA ::)

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #27
http://www.flyfreak.net/jedrilice/xiton-1700/


Radi se ali ne posta se, usporeno ali u skladu sa slobodnim vremenom.


Privodi se kraju i za iducu sezonu bude spremna,  ima puno izmjena i puno manje grama, novi trup itd ..
inace nisam multi fun, u zacecima sam letio jedan sa prvim kk plocicama , prodao i kupio jedralku   ;) .

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #28
malo ste otisli sa teme ali neka, vidim da sam dirno u osinjak. Pokretanje ove teme je prvenstveno bilo namjenjeno modelarima koji lete sa krilnim modelima da se probude i da budu vise aktivniji na ovom forumu. Samim tim sto su oni vise aktivniji vi bi ste bili neprimjetni. Tako dzaba vam je pricat o ventilatorima i mjestu za letenje i bjelom dimu to me ne interesuje.
Zelim vam ugodno letenje manje bjelog dima i fino vrijeme.

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #29
E zed znas sta?