Skip to main content

Topic: FlySky FS-i6 problem (Read 5362 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FlySky FS-i6 problem

Pojavio mi se problem sa stanicom pa molim iskusnije i pametnije za savjet i mišljenje.
Ne radi mi kako treba kanal br 1. Vrijednosti na slikama odgovaraju i pomacima serva u stvarnosti,
 s tim da servo trza kod pomicanja palice. Moja pretpostavka je da je otišao trimer na gimbalu što mi je razočaranje ako je točno jer stanica nažalost nije baš puno korištena.
Eto, kao pravi početnik, molim pomoč. :-(

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #1
Pokušaj resetirati stanicu na tvorničke postvke. Vidi da li su svi otkloni namješteni na 100%.
Trzanje serva ne znaći odmah i loš kanal na stanici.
Servo probaj na neki drugi kanal pa vidi kako se ponaša.
LP

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #2
 Serva normalno rade na drugim kanalima, a otkloni su na 100%. Pokušat ču sa resetom, puno hvala.

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #3
Vračanje na tvorničke postavke nažalost nije pomoglo. E sad, dal moram zamjeniti gimbale ili ima neka druga mogučnost?
Google je pronašao samo sličan problem ali ne i rješenje.
https://www.youtube.com/watch?v=iKKHqyfquzs

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #4
Otvori stanicu. Na palici koja ti pravi probleme imaju opruge (federi) probaj se sanjima poigrat. Skini ih i probaj bez njih. Ako ne probaj vidit u kakvom su stanju potenciometri na istom.
LP

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #5
A da probaš prespojiti gimbale, lijevi za desni i vidiš kako se stanica tada ponaša. Možda je malo više posla, jer ne znam kako su spojeni u matičnu ploču, ali sa time češ točno znati u čemu je problem.
Ako imaš Ohm mjerač, tj multimetar možeš ispitati potenciometar, a da ga ne odspajaš.


Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #7
Hvala ljudi, poigrat ču se s tim čim ulovim vremena pa javim rezultate.

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #8
Hvala ljudi, poigrat ču se s tim čim ulovim vremena pa javim rezultate.
Kolega jesi uspija išta sredit oko stanice.
LP

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #9
Pa za sad izgleda da jesam. Na kraju sam rastavio gimbal, izvadio trimer i rastavio i njega. Poučen amaterskim popravcima kazetofona u prošlosti očistio sam unutrašnjost alkoholom i vatom na štapiću i sve nazad sklopio. Inače trimer kod sklapanja nije čak potrebno ni lijepiti jer ima utor u koji ulazi a koji ga drži zatvorenim. Koliko sam uspio procijeniti hod trimera je veči od hoda gimbala. Na kraju je bilo potrebno napraviti i kalibraciju. Sutra ču, nadam se, stiči ponoviti postupak na četvrtom kanalu pa stavim slike i objašnjenja kako sam šta napravio. Nadam se samo da če se nakon svega stabilno ponašati.[size=78%]   [/size]

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #10
Moze i slike ak imaju  :)

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #11
Evo i slika.
Prvo je bilo potrebno otvoriti stanicu i odvojiti kablove od napajanja i simulatora.
Konektori dosta teško idu van i to je možda najzahtjevniji dio cijelog procesa.
[attach=1]
Nakon toga odšarafio sam četiri šarafa koji drže gimbal na mjestu i onda opet vrlo pažljivo jer ide dosta teško odspojio konektor.
[attach=2][attach=3][attach=4][attach=5]
Kad je gimbal napokon odvojen od stanice opet četiri šarafa i palica je vani zajedno sa nekoliiko sitnih djelova koje je dobro ne izgubiti.
[attach=6]
I tu je napokon trimer, vjerojatni uzrok problema.
[attach=7][attach=8]
Da bi se rasklopio potrebno je odsječi rastopljene vrhove stupića koji drže poklopac na mjestu i onda jednoliko po svim stranama podizati poklopac.
Nakon toga čiščenje alkoholom, sklapanje, eventualno kalibracija i testiranje.

Odg: FlySky FS-i6 problem

Reply #12
imao isti problem,rjesio ga tako da sam samo razmaknuo zice koje idu sa gimbala na maticnu...razmaknuo tako da se ne dodiruju...za sad radi dobro...al ipak u potrazi za novom stanicom :-)