Skip to main content

Topic: Carinjenje - povratak s popravka iz Amerike (Read 2512 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Carinjenje - povratak s popravka iz Amerike

Postovanje!

Imam pitanje u vezi carinskog postupka kada se radi o predmetu (elektronici) koji je bio poslan u Ameriku na popravak.
Priznata mi je garancija i zamjenski predmet je poslan natrag.

Carina je zadrzala predmet posto nedostaje racun (Invoice missing/inappropriate).

Danas cu vjerojatno dobiti pismo pa bih Vas molio za pomoc tko ima iskustva s objasnjavanjem ovakve situacije carini.

Kako im objasniti/dokazati da predmet dolazi s popravka za kojeg nisam trebao ništa platiti (niti poštarinu), a ne 1. put kao da ga kupujem?
Da li kako ovdje utjece na postupak cinjenica da prvi put nakon kupnje nisam platio carinu iako se radi o skupljem predmetu?

Kakva su Vam iskustva s ovakvim situacijama?

Hvala svima.

Lp,

Ivan

Odg: Carinjenje - povratak s popravka iz Amerike

Reply #1
Jel imas izvoznu potvrdu?
Bez toga, pokrij se po usima, plati i slijedeci put pametnije.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Carinjenje - povratak s popravka iz Amerike

Reply #2
Upravo tako obrazac izvoza u svrhu servisa. Drugi put pametnije. Ja slao fatshark naočale i sve uredno popunio i kad se vratilo sve uredno priznali. iako je to bilo davno prije 5g valjda je procedura ostala ista.

Odg: Carinjenje - povratak s popravka iz Amerike

Reply #3
Nemam, naravno. Još sam pitao ženu na pošti da li treba nešto dodatno s obzirom da šaljem predmet na popravak i rekla je da ne treba.

 :(


P.S. Što se događa s ovim formum, ne mogu jedan post napisat bez da ga moram 3x popravljat?

Odg: Carinjenje - povratak s popravka iz Amerike

Reply #4
Zeza malo s velicinom fonta, osobito ako se ubacuju linkovi ili neki text.
Prikazi im korespodenciju sa dobavljacem ili servisom oko prihvacanja slanja na popravak pa te mozda puste ak naletis na nekog dobre volje a ti budes fin. Ak stucemo Dance odi odma u ponedeljak ujutro;-))