Skip to main content

Topic: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka) (Read 45353 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Opet ja sa novim krilima Zagi-a,nakon što sam posljednjeg skršio u stative i prečke 8)   došlo vrijeme da  složim novi jel posljedni se nije dao više krpat,raspao se cijeli od siline udaraca,jednim za drugim.Zagi će biti standard 1200mm u TSAGI 12 profilu :) .
SETUP:
2 serva Turnigy Tg9e plastične getribe,pokazali su se jako dobrima na prijašnjim Zagi-ima,nakon silnih jakih  ali stvarno jakih udaraca samo sam jednom slomio jedan mali zupčanik.Uzeo sa neispravnog taj novi dio i presložio ga,par minuta posla i odmah u zrak 8)
ESC Birdie 50Ampera sa BEC-om ,isto jako dobar ESC
Baterija Zippy 2650mAh 3S 35-45C ,isto jako dobra ali malo teža baterija
Stanica HobbyKing HK-6X  6ch u delta mix-u za Zagia
Motor neki kineski 2700KV-a isto se pokazao jako dobrim i jeftinim
Propeler neki  kineski plastični lagani  6X4
Profil TSAGI 12 izrezan od Kreše "Hobbyletač" sa ovog foruma,preporučam od njega kupovinu krila.Vrlo su dobra,lagana a čvrsta krila i cijenom prihvatljiva.Još kada se obuku i malo pojačaju ostaju na svom mjestu ali naravno do određenih granica. ;)
Par slika:

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #1
Mislim da ti ova batka nece stati u profil...ces raditi centralni dio ili?

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #2
Mislim da ti ova batka nece stati u profil...ces raditi centralni dio ili?
Stala je i u prijašnjem tako da će i u ovaj isti profil stati.A centralni dio ću napraviti.Znači kutiju za bateriju i samo remenjaču preko krila,nikakva A kombinacija neće biti osim jedne smrekove letvice i kutije od tankog laganog špera od onih kištri za voće i povrće  :) .Standardna gradnja bez preterivanja i nekakvih finesa 8)

 

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #3
Tibokca, kaj bu sad puno slika z njim. kaj si zaboravil dovršiti onaj kivi kaj se hiće iz ruke, isto jako dobar  :D

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #4
Znaš mene da bude u detalje slika za gledanje ,jer to svi vole i razumiju :D ;) :) .Kivi bu malo pričekal ,dok si složim ovu jurilicu od Zagi-a,moram nekaj ganjat a trenutno nemam nikaj  tak brzog i okretnog  ;) .

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #5
A vidim da si zel i onaj beli depronac isto jako dobar, kaj ne?

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #6
A vidim da si zel i onaj beli depronac isto jako dobar, kaj ne?
Ma to sam uzel samo zato da novce nesp..... -am na kave i pljuge,pa reko da kupim nek stoji,nebu propalo,popilo ili popušilo se :D :D .A i da malo probam neki 3D početnički model vozit,jer bolje da razbijem 75KN climapora nego da kupujem i razbijem neki model sa HK-a za puno-puno više novaca ;) :) .I njega bum slikaval i metal u projekte u razvoju kad dođe na red :D

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #7
To Mario, ne daj se, zaj...  Sretno!

Lp. Sveto



Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #9
i ja velim Mariju da se neda zahebavati i neka dene gore puno slika i to je isto jako dobro
nebu ti se zdošil fotoaparat samo slikaj !

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #10
i ja velim Mariju da se neda zahebavati i neka dene gore puno slika i to je isto jako dobro
nebu ti se zdošil fotoaparat samo slikaj !
Fala dečki,bilo bu  dosta slika,dobro veliš nebu se fotoaparat zdošil :D ;) ,a iz slika se najbolje uči ,tako da novi dečki i cure imaju uvid u ono kako i kaj napravit ,i od čega  ;) 8)

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #11
Je imaš praf, puno bi navčili smo slikaj i deni na forum

Odg: Opet novi Zagi 1200mm,2700KV

Reply #12
Napokon sam se malo primio Zagi-a.Izrezan dio krila za mjesto nosača motora i sam motor.Stavljeno pojačanje na krilo letvica od smreke 5X5 urezana u krilo  i  ljepljena vrućim ljepilom.Zacrtano mjesto za bateriju i CG odprilike,jer mogu kasnije sa krilcima korigirati let i CG.Moje mjesto za bateriju je malo veće zbog veće i teže baterije(Zippy 2650mAh) od standardnih 2200 mAh.Slijedi brušenje brusnim papirom,pa nanošenje lijepila u spreju,ja koristim BISON lijepilo isto ko i 3M-ovo samo drugi proizvođač.Dimenzije za otvor sam preuzeo sa RCWING-a od "Plavog" u PDF formatu.Dole možete otvoriti FILE u PDF-u ako nekog interesira.

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"

Reply #13
Obljepio sam ga bijelom trakom,druge boje nemam a i ta je najjeftinija i meni dostupna.Napadne rubove sam pojačao a crnom duck trakom. 8) .Težak je za sad ovako obljepljen 186 grama  8) .


Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"

Reply #14
Napravio sam nosač motora od drveta "špera" jedne stare kištre "kašete" .Zaljepio sam ga sa 2K epoxy ljepilom,jedino sada moram čekat do sutra da se osuši ,jer ovo je 24 satni epoxy  8) nije brzosušivi  :)