Skip to main content

Topic: Novi Zagi nakon prvog(+Video) (Read 31974 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #90
@ iMan: ova slika... nije li to iz knjige 'Radijsko vodjenje letalskih modelov', preveo na slo g. Cajhen?
Točno na strani 27 ?  ;)
Dobra knjiga, šteta što ju je na FF pročitala samo 2 modelarai ( za dvoje znam, ostali se mogu slobodno javiti...pa ćemo je nekako već dobaviti..)

@MarioMT: znaš letjeti RC-modele?  Uuuu, javljam se za poduku, moje ruke, moj materijal ti mi samo kaži kako !

Šalu na stranu, evo ti jedna vježba da se uvjeriš da li znaš letjeti: izaberi mekanu i dublju travicu, stavi neku oznaku, krpa, novine, kapa ... i probaj Zagija precizno, bez motora sletjeti točno u tu oznaku.

Jednostavno? Da slažem se, a sada to probaj učiniti tako da Zagi leti naopačke i naopačke sleti u tu oznaku bez oštećenja...

Damir

Točno Diogen to je ta knjiga..biblija modelarstva  imam je i u digitalnom formatu samo nemogu je uploadati jer je prevelika a FF dozvoljava samo pola knjige u mb naravno.Knjiga u digitalnom formatu je 22mb ako je netko želi neka kaze.E u toj knjigi je stvarno sve sto modelar treba znati.I modelari specijalisti koji imaju kilometrine ogromno za sobom rekli su:

"Mislio sam da znam sve ali sada kada sam procitao knjigu Cajhna vidim da zapravo nisam znao nista o modelarstvu"
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #91
Ne samo u modelarstvu, mislim da su i pravi avioni visokokrilci najbolji traineri. Ne poznajem baš teoriju, ali valjda je razlog što je težište dosta nisko pa avion praktički "visi" na krilima. Mislim, lakše je letjeti sporiji stabilniji model. Sporiji zbog vremena reakcije, stabilniji, jer prašta greške. Inače me dosta interesira zrakoplovstvo inače, posebno ww2 vojni zrakoplovi. Imam dosta maketa zrakoplova, a modelarstvo me zanimalo, ali samo zanimalo, do sada nisam imao prilike. Ako nije problem da mi pošalješ tu knjigu, zanimaju me takva štiva. na email papajaOO7@hotmail.com
bio bih zahvalan!

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #92
Knjiga je več u odjelenju Početnici, možeš je downloadati!
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20


Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #94
Da ne otvaram novu temu. Imam problem na zagiu preciznije sa ESC mislim da je problem. Uglavnom prije kad sam ga uključivao prije i kad se povežu stanica i prijemnik, motor bi bipnuo 2 puta i to je to, bilo bi povezano. Sada nastavi bipkati, sevoi rade ali gas ne radi. Onda uključim isključim batku nekoliko puta i tek nakon bipanja 6-7 puta ono bipne jedanput za kraj malo drugačiji zvuk i vidim da radi. Znači tek tada motor radi. A servoi su radili odmah da napomenem. ESC je neki žuti 30A na njem piše, DC:5,5V-12,6V BEC 5/2A. Isto tako sam primjetio prije kad bi micao palicu gasa tek bi gas prihvatio na 20% gasa i nastavi dalje. Sada čim se palica odlijepi počme lagano vrtiti. Nešto mi se promjenilo, a ja nisam ništa mjenjao i nemam pojma što je. Nemam nikakav programator, ništa uz njeg, niti imam pojma u kojem je modu bio, takvog sam ga dobio i vozio. Pa ako netko zna u čemu može biti bio bih zahvalan!

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #95

Imam problem na zagiu preciznije sa ESC mislim da je problem. Uglavnom prije kad sam ga uključivao prije i kad se povežu stanica i prijemnik, motor bi bipnuo 2 puta i to je to, bilo bi povezano. Sada nastavi bipkati, sevoi rade ali gas ne radi.


ovo je bilo meni kad su se odljepili magneti u motoru. probaj provjeriti to tj da li ti je sve unutar motora fixno.  isti simptomi kao kod mene, nakon par ulj/isklj batke proradi.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #96
mozda si kod paljenja usao u njegov meni pa si pomaknuo paljenje i nesto izmjesao jer za programirati nettrebas iskjucivo karticu mozes i putem beepova  ;)


Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #98
Kalibriraj ponovno esc, staviš palicu gasa na max, uključiš model, be be be be.... Kad prestane
Beepkat palicu na min i opet bep bep... Kad prestane isključi i uključi model.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #99
Baš sam malo googlao, tj opet sam našao ovdje na flyfreaku neke upute za ESC. Izgleda da sam ušao u njegov menu i nešto poremetio. Jer baš su bipovi kao što tamo opisuje. Jer ja sam nekada palio avion pa stanicu i svakako. nisam baš o tome toliko vodio računa, tj nisam znao da se može bez programatora minjati postavke. Tamo sam pročitao da ima za definiranje opsega gasa pomakneš throtle na max pa upališ i onda spustiš da definiraš range. Nisam točno pamtio ima pdf sam skinuo pa sutra pogledam neću sad bipkati da budim ukućane.
Motor nije jer imam dva motora i oba spajao ista stvar.
A trim isto nije jer imam na stranici display i vidim gjde mi je min od palice, ono baš je na minimumu. gas je na nuli na stanici sigurno.
Pokušam sutra pa javim. Hvala na pomoći!

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #100
Samo pazi,kod nekih ESC-ova ako staviš palicu na max i upališ je ulaziš u menu ESC-a a ponovnim stavljanjem na min pohranjuješ podatke koje je on sakupio u tom vremenu a ne kako kažu throttle range uštimavanje,kod nekih je kod nekih nije,zato OPREZ,znam iz iskustva jer sam tako ja raštimao ESC i imao sam puno problema.Najbolje da vidiš koje je marke ESC i negdje na internetu potražiš MANUAL kako sa stanicom tj. palicama programiraš taj svoj  ESC.Znam da nije baš lagano ali stvar funkcionira,samo treba biti skoncentriran i biti na tihom mjestu i u sebi brojat bipove i pohranjivat sa stanicom.Sretno.

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #101
Napravio sam ovako kao što je Toki napisao i radi ponovno kako treba. Izgleda da sam mu bio ušao u menu a ni sam pojma nisam imao da se to može. ESC je žuti ne vidim marku iznad, morat ću odlijepiti malo da ga okrenem ispod pa da vidim koja je marka i naći upute za njeg, baš me to interesira kako to sve funkcionira. Uglavnom rješio sam problem koji me mučio, kad uhvatim vremena malo ću se pozabaviti drugim postavkama. Hvala svima na pomoći!

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #102
Ok,ako je tako uspjelo da si ga isprogramiro.Sada na livadu i provjeri dali  sve radi kako treba. :)