Skip to main content

Topic: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje (Read 63934 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #30
Imas balse u pevecu od 1mm,2,3,4,5,6!

I puno je jeftinija u pevecu!

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #31
ja inace ne kupujem tamo balzu i vjeruj mi da imam doma trenutno kojih oko 100 listova posebno izabrane balze i ultra lagane za specijalne modele hehehe a ovo sam bio kupio jer zelim vidjet koliko ce mi ispast model iz balze koja je iz takvih ducana pevec itd ...

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #32
Onda samo gas!


Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #34
'ivan ivanovic' postade 'Gost'..... opet ste otjerali Edija !  :'(

Uskoro report o konstruktivnom 'Mimiju', izuzetno uspješna gradnja... Mifi imaš riječ:

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #35
evo pratim i ja sad je jasno  (NEMAM NOVCA A NESTRPLJIV SAM)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #36
opa ja radim klocnu od cukca hehehe

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #37
'Uskoro report o konstruktivnom 'Mimiju', izuzetno uspješna gradnja... Mifi imaš riječ:

Evo, nemreš u miru živjeti i proizvoditi modele ... ;)
Kako sam direktno prozvan i to ne jednom, već dvaput (dva put je dva put ... valjda  ;) ) onda da krenem...

Dakle čukac ili SAL ili DLG  MiMi (da, baš tako se piše) je poznati model nizozemskog modelara Frans Bal-a. Naime niskozemci imaju nacionalnu takmičarsku klasu čukaca do 100 cm raspona krila, pa se dotični gospodin uhvatio njegove konstrukcije, izrade i na kraju letenja. Postoje tri vrste istog modela, a razlikuju se po konstrukciji krila. Prvi od pune balze debljine 12 mm, drugi konstruktivni i treći tzv. "semi solid" dakle d-box od pune balze, rebra od 5 mm balze i izlazna od balze...

Ja sam se odlučio za konstruktivno krilo, jer sam sav materijal imao kod kuće, a kod nas je kvaliterna i lagana debela balza skoro pa ne dobavljiva...

Za nacrte vam je Damir već rekao. Pišite na mail mimi.plans@kpnplanet.nl pa će vam g. Bal poslati set nacrta u pdf-u besplatno. Razlog tome je sto vodi evidenciju o poslanim nacrtima. Uostalom prva stranica za posjetiti je http://www.f3k.nl/index.php?id=3 i od tuda sve kreće...

Dakle prvo sam izradio trup. Trup se sastoji od karbonskog booma duljine 500 mm i drvenog (balsa) prednjeg djela u kojemu su smjesteni servaci, prijemnik i baterije... Izradio sam staru varijantu prednjeg djela trupa dakle bez ojačanja od špera ali sam trup pojačao ja ugljenim vlaknima i to s unutarnje strane, estetike radi...umjesto karbonske cijevi za boom sam koristio ribički štap, kojem sam predhodno šmirglom skinuo boju da bude lakši...  evo i fotki

[attach=3]

[attach=1]

[attach=2]
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #38
Naravno da trup nije gotov dok nema horizontalca i verikalca, ali njihova izrada je pis of kejk ... tri mm balza , lagana , obrusena u neki aerodinamički oblik, Ja sam svoje polakirao sa bezbojnim mat PU lakom radi dodatne čvrdtoće.

[attach=1]
ukupno trup, horzić i vertić 31 gr..

Idemo dalje ... "što je avion bez krila" dakle krila..
Krila su kako rekoh, konstruktivna a konstruktor je upotrijebio Dreline profile (a tko još nije  :) Ag03(root)  i Ag11 (tip) . Rebarca mi je izrezao prijatelj na cnc iako ih nije teško izrezati i ručno. evo što vam treba za pola krila ; set rebara, dvije ramenjače od tvrde balze i list balze za gornji i donji plank...

[attach=2]


par slika faze izrade krila da baš svaku ne komentiram

[attach=3]

[attach=4]

[attach=5]

Nastavak slijedi , sad idem spat ... ;D
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #39
super svidami se model samo me zanima koliko ce bit cvrst kada se zavrsi krilo a ja radim od pune balze krilo nesto svjeg dizajna samo ako nije proble i sto bi vas molio da izvazete gotovo krilo prije preslacenja foliom a za koji dan i moj model ide u zrak samo da malo ozdravim =)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #40
Bolje da taj tvoj mimi neide na livadu, buš ga brzo spolomio kak si i longshota hehehehe
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #41
super svidami se model samo me zanima koliko ce bit cvrst kada se zavrsi krilo a ja radim od pune balze krilo nesto svjeg dizajna samo ako nije proble i sto bi vas molio da izvazete gotovo krilo prije preslacenja foliom a za koji dan i moj model ide u zrak samo da malo ozdravim =)

Težina krila, bez peg-a i dodatnog pojačanja za launch peg i bez presvlake je 41 gr. na moju vagu koja važe samo na grame.
Krilo je , zapravo, izuzetno cvrsto na sile koje djeluju na nega prilikom bacanja. Ramenjaca je od tvrde balze, a pojačanje oko pega je od špera 0.5 mm i zaljepljeno je preko ramenjace da čine cjelinu. Uostalom vidjeti će se to na fotkama koje cu objaviti, nadam se večeras.
Sent from my LT18i using Tapatalk 2

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #42
odlicno ja sam poceo brusit krilo i tesko mi je 80 grama od pune balze stime da nije nest posebna balza ali nadam se da cu ga spustit jos kojih 30 grama i za sada je precvrsto

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #43
Herman daj završi mog čukca.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #44
e bas cu ga danas ako ne sutra  :) trebam ga sam zaljepit