Skip to main content

Topic: X525 V3 quadcopter (Read 35090 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #15
Sve je sklopljeno. Strgao sam dva propelera do sad pri pokusaju leta. Nagnuo se prema napred i prevrnuo.

Sad sa novim propelerima pri pokusaju dizanja odlazi u desno i prevrce se odmah. Rjesenja?
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #16
Sve je sklopljeno. Strgao sam dva propelera do sad pri pokusaju leta. Nagnuo se prema napred i prevrnuo.

Sad sa novim propelerima pri pokusaju dizanja odlazi u desno i prevrce se odmah. Rjesenja?

Jesi kalibrirao esc-ove kroz KK2? Jesi postavio tocno u vaservagu quad kad si kalibrirao acc? Dal se to dogadja sa ukljucenim self level, ili sa iskljucenim?

Rotacije motora su dobre?
Si napravio subtrim u stanici?

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #17
Subtrim napravio. Vaservaga stima. Bez self levela se dogada. Jedino kako kalibrirati esc kroz kk? Znaci gornji lijevi se vrti u smjeru kazaljke kao i donji desni. A ova drugi se vrte kontra. Generalno sam početnik pa je svaki savjet dobrodosao.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #18
Subtrim napravio. Vaservaga stima. Bez self levela se dogada. Jedino kako kalibrirati esc kroz kk? Znaci gornji lijevi se vrti u smjeru kazaljke kao i donji desni. A ova drugi se vrte kontra. Generalno sam početnik pa je svaki savjet dobrodosao.

Vjerojatno je onda do kalibracije reglera.

Kalibracija ti ide ovak. Ukljucis stanicu i stavis trottle na max. Quad je u tom trenu ugasen. Stisnes i drzis prvi i zadnji gumb na KK2 i pritom ustekas quad u bateriju. nakon par sekundi (3-4) cujes zvuk iz kk2, tad spustis trottle na stanici na 0. opet ces cuti zvuk iz kk2. Tad mozes pustiti gumbe koje drzis cijelo vrijeme, i odstekat quad i ugasit stanicu.

Kad sve popalis, to je to. Napomena, skini propove za to vrijeme, naravno.

Ako se nakon toga sva 4 motora pale u isto vrijeme kad podizes trottle, to je to. Mozes i probat da sve ok radi tako da mu das nesto gasa, uzmes quad u ruke i probas ga naginjat , svaki motor zasebno. Onaj koji nagnes moras cuti da ubrzava.

Javi

Ako bude i tad zafrkavao, moras vidjet sta je s gainovima.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #19
Cisto jedna provjera. Na koje motore idu propeleri sa R oznakom?
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #20
Cisto jedna provjera. Na koje motore idu propeleri sa R oznakom?

Prednji lijevi i zadnji desni. Bez R idu suprotno. Gledas smjer rotacije, i da u tom smjeru propeler kad se vrti gura zrak ispod sebe, prema dolje, logicno.

EDIT:

Daj okini fotku cijelog quada, pa nalijepi tu. Ili jos bolje, video.
Jesi kalibrirao esc-ove?

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #21
Slazem se. Logicno. Al bolje provjeriti. A brojevi stimaju. 1-3 2-4 su parovi? Sad sam u gradu trenutno pa cu se zezati s tim kasnije. Jel treba kaj posebno stelati na turnigy 9x?
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #22
Slazem se. Logicno. Al bolje provjeriti. A brojevi stimaju. 1-3 2-4 su parovi? Sad sam u gradu trenutno pa cu se zezati s tim kasnije. Jel treba kaj posebno stelati na turnigy 9x?

Ako mislis na redoslijed motora, prvi lijevi je jedan, desni je dva, zadnji desni je 3, a zadnji lijevi 4.

Neznam kaj si dirao po turnigy, u kojem si modu, dal si aktivirao peti kanal (aux)


Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #24
Drugi let:
Vjetar: 3 m/s na mahove i vise
Znaci bez self levela nisam se usudio letiti. Vrtio se oko rudder osi u desno, dodao sam 10 na I gain u PI postavkama. Kad iskljucim self level postane zivcan i krene unatrag. S tim se jos moram poigrati.
Nekih 6,7 minuta je izdrzala baterija i napon je po celiji bio 3,7 kad sam zavrsio. Snimku nemam jer me nema tko snimati xD
Quad sa baterijom ima ravno 1100g, propeleri su SF 9x4,7.

Posto mi je ovo prvi ozbiljan quad mogu reci da sam zadovoljan al vidim da treba jos puno podesavanja al to moram prouciti. I moram se nauciti letiti bez self levela.
U koji mod je najbolje staviti 9x? Svaki savjet je dobrodosao.
Lp,
Alex



Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #27
3 let: Nisam nista dirao po postavkama, self level ukljucen. Moram ga potrimati, vraca se unazad i prema lijevo.
Vjezbao sam malo hoveriranje i voznju naprijed nazad, lijevo desno, gore dolje...Nisam se usudio vise od nekih 7,8m.
Baterija traje oko 6min, cekam buzzere i morao bi spojiti kk da ocitava voltazu baterije.
Zadovoljan sam, jedino ga moram istrimati i umirit te probati letiti bez self levela.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #28
3 let: Nisam nista dirao po postavkama, self level ukljucen. Moram ga potrimati, vraca se unazad i prema lijevo.
Vjezbao sam malo hoveriranje i voznju naprijed nazad, lijevo desno, gore dolje...Nisam se usudio vise od nekih 7,8m.
Baterija traje oko 6min, cekam buzzere i morao bi spojiti kk da ocitava voltazu baterije.
Zadovoljan sam, jedino ga moram istrimati i umirit te probati letiti bez self levela.

Koje su ti postavke gainova na kk2? Poslikaj, pa tu stavi. 

I probaj hoover bez self levela. Ako ti tad ne bjezi kad je sve na nuli, onda trebas ponovno kalibrirat akceleroometre na kk2. I to skroz u vaservagu. Ako ni to ne pomaze, onda ti previse vibrira frame, propovi, ili motori. Ja sam taj problem rijesio tek kad sam ukrutio frame. 

Nemas jos propelera? Zasto si stavio tako da se krizaju boje?

Bolje ti je da naprijed stavis jednu, a iza drugu, pa da znas koja ti je prednja strana kad si u zraku.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #29
Jos jednom, jesi trimao kk2 preko stanice (subtrim)?

Odes na kk2 na onaj test i moraju ti biti sve nule. Ako nisu, prvo to moras sredit.

Samo da provjerim, koji model si stavio  9X? Stavi Acro mod ako nisi.