Skip to main content

Topic: X525 V3 quadcopter (Read 34867 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #30
Na stanici sam u heli modu, mode 2, gas na i rudder na lijevoj palici. Prebaciti cu u avio mode onda. Ostao sam u ovom modu jer sam mislio stelati throtlle curve al cu to ostaviti za kasnije. Akceleroometre sam kalibrirao u vaservagu, sve u reciver testu je na nuli. Sve što sam mogao sam pofiksirao na framu, cak je u kompletnoj ravnotezi.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #31
Stavi malo videa.


Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #33
Upravo ispraznio tri batke, slijecem kad je napon na 3,7 do 3,8 sa ovim batkama na linku. Timer mi je namjesten na 7minuta zasad, al imam osjecaj da bi mogao jos 1min bit gore.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9942__zippy_flightmax_2200mah_3s1p_40c.html
Propeleri su 9x4,7SF, motori NTM 2826 1200kv.

Zasad se igram, gas do daske pa na nekih 20-30m se dignem pa dolje, pa opet gore full gas.
Pitanje, kako ga umiriti kad se spustam da se ne ljulja lijevo desno. Koje gainove dirati?
Zasad u letu koristim self level jer se osjecam sigurnije, makar mi je bez self levela zanimljiviji, al dvoriste mi je preusko za jurnjavu.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #34
Danas odraden jedan let prije mraka. Self level uključen.
Slobodnije sam se kretao. Otisao nekih 70m od kuce, 50,60m u visinu. Sve super. Rep mi malo bjezi al to automatski korigiram palicama. Jedino neznam kaj da napravim kod spustanja da se prestane ljuljati lijevo desno....
Timer sam digao na 8m i na spustanju imao 3.7 po celiji.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #35
Da iskoristim vrijeme dok dijete spava po noci na quad sam ugradio lampu od bicikla koja cisto lijepo svjetli do nekih 20m visine i 50m daljine. Sad uzivam u nocnom letu dok ne napravim postenu rasvjetu. Jedna batka traje otprilike 8.5min sa 1100g tezine. Moram probat uzet batke sa 3000 ili 4000mAh jer cu biti tezi nekih 100-150g a dobit cu minutu ili dvije leta sto je meni dovoljno. Slusam preporuke za pocetnicki FPV.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #36
Danas sam prezivio prvi pad s nekih 50m visine i nekih 70m od mene. Koliko sam vidio puknuo je propeler i quad je pao kao kamen u žbunje.
Šteta je minimalna, 3 propelera, osovine motora su ok, baterija je ziva, FC je živ.

S čim najbolje zašerafiti propelere na osovinu?
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #37
Ljuljanje koje vidiš dok copter propada je "normalna pojava". To se dešava kod većine coptera. Elise ulaze u nestabilni zrak ( kovitlace )  koje same sebi stvaraju jer se spuštaju ( slično kao kada letiš jako blizu zemlje ). Probaj, ako moraš,  malo sporije da se spuštaš okomito. Tada toga neće biti ili se spuštaj u kretanju u stranu, da ne ulaze u vlastite kovitlace koje stvaraju ispod sebe.
Ima dosta polemika oko toga koji kontroler to "pegla". KK 2 ne može pratiti stabilnost u propadanju. Možda drugi  imaju drugi odgovor na ljuljanje u propadanju ?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #38
Uspio sam to ljuljanje savladat laksim spustanjem. Zasad sam skroz zadovoljan letnim performansama. U self levelu skoro stoji na mjestu, sad se zabavljam stelanjem acro moda.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #39
ja kako sam viđo ovih dana ni naza na prvoj verzij phantoom-a ne pegla skroz pri spustanju
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #40
Uzmi slobodno 4000mAh baterije, dobit ćeš više od minutu dvije leta.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #41
Moram prvo bolje osigurat propelere. Ovi spineri imaju tendenciju da se odserafe i ode sve k vragu...
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #42
Nakon nedavnog pada odlucio sam zaštititi prijemnik i FC. Iskoristio sam staru kuhinjsku kutiju koja se zatvara sa četiri strane.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #43
Napravljene su neke sitnije modifikacije. U međuvremenu sam opet pao xD. Otisla su tri nosaca motora i tri nogice. Zahvaljujući kolegi Srepfleru koji mi je donirao x666 sad opet letim. U nabavci sam drugog frame ili izrade vlastitog.
Zanima me kakva su iskustva sa kk 2.1 i kontrolom gimbala putem njega. Kaj sve zapravo trebam da bi to sljakalo? Za pocetak bi isao na neku keychain kameru samo za snimanje a kasnije na fpv.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #44
Ja sam ti to jednom isprobao na KK2.0. Nije tesko podesiti , ima dosta tutoriala na YT. Jedino sto trebas kvalitetne servace da ti se ne trese slika, navodno digitalci od hiteca , a mislim da su oni danas skuplji od motorica za brushless gimbal. Uglavnom ako imas neke servace spojis na 7 i 8 motor i pocnes sa vrijednostima oko 500 i onda vidis kako se ponasa. Ako ti ide u krivu stranu odes u -500.

Nisam snimio ni jedan video sa KK2, ali sam takav servo  gimbalić spojio na Nazu, isti je efekat, isto sa jeftinjara servacima.

2 axis gopro servo gimbal and naza gps