Skip to main content

Topic: 1.7 cc nitro (Read 5943 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

1.7 cc nitro

imam os 10 la,1.7cc,tezina 150g,0.27hp.sta mislite za koliki bi avion taj motor bio naj bolji,tezina,raspon?

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #1
ja sam MORAO da vozim sa maksimum 3/4 gasa pa je i to bilo malo mnogo,
raspon 1.500mm 
tezina ovisi o tome kakav si majstor,odabir materiala i kojesta.

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #2
Ivan ti je sve rekao.ja sam letio pipera onog mog sta san ga izneredio u sinju mislim da si ga vidia s 4ccm a raspon je bia 175cm i mislin oko 1.7kg dok san ucija prijatelja letit.jbg bila nestasica s gorivim pa ga je trebalo naucit letit s 2lit corbe :D

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #3
ja sam MORAO da vozim sa maksimum 3/4 gasa pa je i to bilo malo mnogo,
raspon 1.500mm 
tezina ovisi o tome kakav si majstor,odabir materiala i kojesta.

mislis sa ovim motorom od 1.7cc,jel ja iman jedna avion raspon krila mu je 1400 a iman na njemu 8.5cc.koja je tezina bila tome tvome modelu?

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #4
tesko da bi la 10 digao bilo sto od 1,5 m
struja zakon, nitro USTAV

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #5
to je ovaj model gore,taj zuti,sam model je veoma lagan a sto se i sa slike moze pretpostaviti,
oko 850gr ali kako sam mislio staviti na njega digitalnu kameru za snimanje pa sam ga najprije opteretio sa 200gr,  nije uopste osjetio taj teret,kod gasa na minimumu je veoma lijepo jedrio,imam sam Clark Y profil na krilu,
vecina vas uzimate isuvise jake motore ali i ne pazite na tezinu.

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #6
sto jaci motor to zanimljivije, ako ne visi na propeleru nije dovoljno jak. ;D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #7
sto jaci motor to zanimljivije, ako ne visi na propeleru nije dovoljno jak. ;D

SVE je stvar ukusa,ja sam VIKEND letac,zbog nedostatka vremena, i imam jako mnogo modela,nije za cudjenje jer od 1951 sam bolesnik modelarstva,radio sam dugi niz godina slobodno letece i skoro sve kategorije pa mi je odatle ostalo u navici da moji modeli terba da LETE a kada stavis jak motor na Dasku i ona ce da leti, ali kako,
ne umanjujem vrijednost tvoga zadovoljstva,opet kazem sve je stvar GUSTA !  (kvacica na S)

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #8
i ja sam isto pripadnik "pravog leta".naj veci je gust vidit kako avion iz produkta aerodinamike itd...lijepo leti a ne na snazi motora,jos ako se cuje ono lijepo strujanje zraka  ;D ........zelim napravit da mi model sta sporiji,radi pre malene sletne staze.dali imas koji profil za preporuciti?

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #9
jedan polusimetricni i jako debeli profil,
dobit ces veoma lagano krilo a time i cijeli model,a na brzini ako hoces neces izgubiti,stim sto pri malom gasu leti lagano,
zbog bolje poprecne stabilnosti na krilu 7* V oblik

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #10
Preporučio bih ti nešto poput: "Graupner Amateur 2". Riječ je o laganom modelu raspona krila 120 cm za motore od 1 do 2,5 ccm. Trup mu je malo prevoluminozan, ali to se lako smanji u samogradnji.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša


Odg: 1.7 cc nitro

Reply #12
Giga gdje si ovo letio,na kome mjestu,cini mi se poznato ?
hvala

Odg: 1.7 cc nitro

Reply #13
pa fino to ide. koliko je bio tezak?
struja zakon, nitro USTAV