Skip to main content

Topic: Helikopter izgradnja (Read 4777 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Helikopter izgradnja

Postovanje svima,,,,

Ima namjeru da pravimo ja i jaran neki helikopter omjera neki 2  metra rep, jedna elipsa 1,5 tj 3 metra sirina,,,
U ovom sam novi nikad nisam letio ni sa cim na daljinski nit vozio autic bas nista,,,
Volio bi ak bi mi neko pomogao oko neki dimenzija,, imal dje kakav plan bilo kakvog helica, al da je neki malo ozbiljniji plan,,,,
Motor nebi volio kupiti neg sam planirao izvaditi iz motorke,,,
Nije interesantno kupit,,,,,
Kolko je ovo moguce, jel pametno ak moze kakav savjet itd,,,
Narod mi se smije i svi govore kome sam god rekao da to pravim: rekli su mi da je glupost i neizvodljivo,,, nadam se da necu i ovdje takav odg dobit,,,
Bilo kakva podrska dobrodosla,,, hvala puno

Odg: Helikopter izgradnja

Reply #1
Bog kolega.Podrsku o gradnji ces dobit ali o letu s toliko velikim helikopterom jedino sta mozes dobiti je visak šavova po glavi ali ovih medicinskih.ako nikad nista nisi letio nece ici bas helic ili moza oce ako nađeš nekog tko bi te poducio o tome.radie uzmi neki avioncic tipa easy star ili easy-glider jer to manje vise leti samo ali opet moraš znati neke tehnike polotiranja.Neznam jel na ovom forumu ili na RC-Pilot Dujemarin sve napisao za pocetkike od odabira modela do odlaska na livadu.sto se tice tolikog helica radije idi u auto salon i kupi neko auto jer ce te skoro isto toliko kostat gradnja.snovi su ljepa stvar ali nazalost nam se ne ostvare svi koje pozelimo.Ako si vec zagrijan za helikopter onda nek te majstori s foruma koi lete heli... uvedu u taj svjet.taj svoj projekt stavi negdje debelo po strani dok ne naucis latjeti necim puno jeftinijim.Zelim ti mnogo uspjega u modelarstu ili u rc-letenju kako god zelim puno srece i uspjeha.

Odg: Helikopter izgradnja

Reply #2
Narucio sam ja sebi helic neki,,,, para imamo nemoze falit,, ak nista nije mi zao ni do 40 000 kuna dat, al to nije bitno bas,,, imam ga namjeru pravit kreniti sad pa za neki 2-3 godine zavrsit,,, sutra ce i jaran donijet neki helic pa da se ucimo letenju i tako,,, volio bi da ovo napravim,,, ak nista smanjicu a za duplo da mi je lakse napraviti,,, sam mi treba neki plan fino bi bilo ak ima ko da mi dobaci bilo sta,,, i da hvala prijatelju puno na podrsci i na brzom odgovoru,,,al et bit ce nadam se nesto od ovog, nevolim odustajat,,, heheh

Odg: Helikopter izgradnja

Reply #3
e kad je perja onda nema brige moze se razbijat do mole volje :D

Odg: Helikopter izgradnja

Reply #4
E jos nesto sto mi nije jasno imas na raspolaganu 40,000kn a ides se zajebavat s motorom od motorke gdje imas vise vibracija nego na rc motorima. 8)


Odg: Helikopter izgradnja

Reply #6
hvala vam puno ovo ce mi pomoci dosta naravno,,, kako budem sklapao itd dimenzije itd,,, postacu ovdje slike i naravno dimenzije tak da ako neko drugi krene sa izradom helica ima plan dimenzije i sve razradjeno,,,, da doprinesem forumu kako tako stid me nekak da sam meni daju,,, i naravno sve pohvale forumu i clanovima,,
Ps....
motor od motorke,,, to naravno nemora da bude tako,, mozda uzmem i rc neki motor,,, al nekak me privlaci motorkin motor ono nekak je interesantnije,,, motorka je neki 4000 kn a za te mogu uzet dobar rc motor, al et jbga probacu ak se ne digne sa tim motorom uzmem onda neki namjenjen za to