Skip to main content

Topic: Delta arm 3d printer laser cnc  (Read 24008 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #30
Da, moj radi... Sakupio je vec 60 punih radnih dana! Svako malo nesto doradujem na njemu...redizajniram - tezim savrsenstvu sad sam na 0.05 mm tocnosti!

Da i ja imam u mislima novi projekt - CNC radne povrsine 100x150cm radne povrsine! Sa laserom od 2-3w i glavom za pisanje
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #31
Ja svoj stari printer ne stignem dorađivati, skoro je stalno u pogonu, izgurao je već kila i kila plastike zato radim deltu kako bi mogla raditi dok je ovaj na remontu.
Još dok sam tebi dijelove printao, extruder mi se raspadao, do dan danas ga nisam zamjenio, a imam ih desetak u sobi.
Vidiš kako isto mislimo :) isto bi radio mali sobni CNC, ne da mi se u garaži biti po zimi.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #32
Od kud narucujes filament PLA -ABS, koji ti je najkvalitetniji!?
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #33
Više uopće ne printam sa PLA, nisam baš zadovoljan sa njim, radio sam neke dizne , to je puštalo na sve strane, printam uglavnom ABS, a kupujem ga iz Litve od 3dplastx.com
Dečko je ok, stiže brzo i povoljno.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #34
A ja bas vecinom printam PLA... ABS mi se dosta deformira kad radim velike komade - zato bas i pitam gdje i koji ABS koristis! Imas li kakvih iskustavava sa laserima mozda?
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #35
Sa laserima slabo, po tom pitanju je više goldy kemijao, a abs ti super drži sa staklenom podlogom zagrijanom na 100c premazanom tankim slojem pva ljepila (čitaj uhu stick)i obavezno brim od 3-4 kruga koji poslije skineš sa noga deburring alatom 2$ bay. Čim se abs ohladi print se sam odljepi od podloge.


Sent from my iPhone using Tapatalk.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #36
Ma nije problem u ljepljenju, nego se prilikom hladenja na nekih 3-5cm visine pocije stezat vise od donjeg dijela (koji ipak grije hotbed), na malim komadicima nema problema ali na necemu masivnom se itekako primjeti! naravno to ovisi o materijalu... ovaj crveni konkretno je iz Reprap Austria

[attachimg=1]
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #37
Jesi probao "zatvoriti" printer?  Znam da nije uobičajeno za delte, ali meni je deblja folija oko stupova puno popravila situaciju s deformacijama printa. Unutra je ugodnih 35-40 stupnjeva i nema propuha, manje naprezanja...

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #38
Moja delta je skroz otvorena i nemam nikakvih problema sa ABS-om, a ni na prusi nisam imao takvih warpanja.
Vaza printana jednim layerom

http://www.youtube.com/watch?v=GiUmsxElYKA#ws

Zvukovi su od printera pokraj, delta stvarno tiho radi
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #39
Milina!

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #40
Dali meni netko može jedan plastično kuhinjsko pomagalo skenirati i napraviti novog pomoću 3d printera?
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #41
... a plastično kuhinjsko pomagalo bi bilo? :-)

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #42
Nešto kao za rezat pizzu ali ovo je za rezat tijesto za kekse malo nazubljenog tipa.
Dakle, ručka i nazubljeni valjak...
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #43
Dade se napraviti, ali ABS nije baš "food friendly", a PLA, koji jest, se raskuha na višim temperaturama. Da budete sasvim sigurni, bilo bi korisno izraditi ga od nekog PETTa (Taullman t-glase npr.).
Imate sliku?