Skip to main content

Topic: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - X8 Shark  (Read 37652 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #60

Vrlo interesantno i lipo

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk


Svakako je nino! ;)  Dosta sam siguran da bi ga bilo bolje prodati i vidjeti kod nekoga tko ima iskustva,nego da ga spucam. JA BI ovaj PRODAO, bez setupa, a sebi cu napraviti obican zagi da krenem sa prakticnim letom bez puno ulozenog truda.
Ima dosta prostora unutra i za odasiljace i pojacala, stane sigurno i 2 baterije po 2200mAh


Eovaj model mi prekrasno izgleda. Šta je to po nekom nacrtu ili iz glave? Od kojeg materjala je rađen?


Nacrt je pravljen slično kao i za mustang preko Google SketchUp-a ALI preko slika tlocrt nacrt bokocrt u mjerilu i preciznosti cca do 0.5cm sa stvarne veličine od 2120mm na 1270 jer sam gledao prema dostupnoj veličini stiropora i max iskoristivosti ploče (...)

Većinom je od ESP stiropora (dosta dobro popunjen bez puno rupica), debljina krila max 20mm, a srednji dio trupa visine 90mm sa XPS podom -skija pojačanje- dodatno 15mm

Izbrušen stiropor i završno prebojan sa bijelom bojom za zid/strop na bazi vode i max brušen na fino dok nisu nestale rupice i višak nepotrebne boje.
Poprečna pojačanja su od lipe 6,5x5mm raspoređene isto kao i kod originala, te uzduž cijelog lijevog i desnog krila sa gornje i donje strane po jedna letvice 4x2mm .  FLEX pa rekao bih neznatno, skoro pa se ne savija prilikom hvatanja za samo jedan vrh krila (sa praznim trupom)

Ima i staklene mrežice-trake na donjem dijelu na spojevima...

[/size]


Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #62
super si to odradio. izgleda ko tvornicki model. Bas me zanima  kako ce se ponasat u zraku. koji setup planiras?

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #63
Imaš li slike izrade. Baš me zanima kako ti to uspjeva!?
Svaka čast
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #64
Drago mi je da vam se sviđa, meni je poseban!  :)

Setup ide koji mi padne pod ruku , motor prebacujem iz ultrabrzog i za sad teskog mustanga, bez problema je popravljen motor a mustanga ću letjeti kasnije..
idu Towerpro servoi MG90S

Nino imam sve slike jer ja to tako radim, više zbog sebe a o tome više kasnije... Tnx

Dok je zec još u šumi ja ložim vatricu za vikend (moja pokvarena baterija)
Opet sam nešto radio za vikend ,trebalo bi funkcionirati kad stavim graničnike za sklapljanja propelera.

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #65
Eksperimentiranje sa sklopivim prorpelerom do neke granice je islo dobro ali nakon balansiranja pri punom gasu dobio sam savinute osovine.

Vratio sam se na klasičan model nosača propelera i napravio ga, ali sam taj isti propeler morao suziti i zaboravio koliko sam ga oslabio, a i lijevana plastika nije dobro sjela na hladan utor pa se propeler raspao nakon 2 dana na novom adapteru....

Još jednom ću napraviti elise od Gemfan 9045 propelera jer ima stvarno puno materijala oko sredine

Skywalker će uskoro u zrak pošto je spreman ... može i sa običnim propelerom....
CG stavim na 17%
Mobius na mjestu
Servoi namješteni , otkloni oko 9mm ? mozda premalo...
Hvala kolegi na bateriji Multistar 4s 1400 40-80C prepravljena na 3S (jedna lošija čelija, a i tako ne bi moga na 4s)

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #66
Svaka čast kolega na pedantnosti. Ako moze neki video leta ili building log od ovog modelića.
LP

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #67
;) Nino eto probati ću sastaviti kroz koji dan eventualno do kraja tjedna build log od slika, a kad mi se skroz ne čini kompletnim pa da ne završavam video na 90% izrade  ;)  mnogi su nestrpljivi a ja najvise hehe evo barem nešto za sada...    proba 1. adaptera za sklopivi ...

Pozdrav , Marko http://www.youtube.com/watch?v=zQTxKenhqpk

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #68
Da nije Nino navijao za Build log tko zna kada bi ga napravio  :D  pa eto prvo zbog njega, a onda i za sve ostale  :) 

Sve primjedbe, molim ovdje  ;)  http://www.youtube.com/watch?v=fHQAkMONvGY



Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #69
Odličan!
Like  :)

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #70
Odlično složen svaka čast na strpljenju i pedantnosti. Nego koji motor je montiran i i kolika težina sa full setup om? Vidio sam po skicama da je površina krila nekih 24 dm2 a 660 g navedena težina (ako je to sa setupom onda je ok) i jos jedno koje si letvice koristio za ojačanje krila i koje za elevone. Jel to balsa ili ???.

Hvala i LP
Jos jednom palac gore.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #71
lijepo od Vas  :)
Nino - motor je iz prošlog modela samo sam zamijenio osovinu od 3mm -SunnySky Angel 1250KV
Da to je težina sa full setup-om eventualno još 20g opreme ide ili olova u vrh ili veća baterija

Nosivost mu je zadovoljavajuća ispod 30g/dm2 , ali se nisam tome nadao pošto sam koristio i četiri hrastove letvice 5x3.5x480mm u krilima i dvije deblje 7x6mm balzove kao remenjače  :D  elevoni su od lipove šperploče, ali ima 1 sloj nekog tamnijeg sad neznam točnošto je to, ali lipa je većinom.
 ;)  nikako da pazim na težinu, a sigurno bi mogao i puno lakše ispasti!

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #72
Je kolega potrebna je čvrsoća ali treba i fleksibilnosti. Za sad stvarno lipo izgleda. Ja sam radio zagija i viruj mi dovoljno je jedna balsa 5x5 kao remenjača a elevone od balse 5x100 pa izvukao na profil. Viruj mi dovoljno čvrsto.Lipilo - prije sam koristija epoxy u enormnim količinama a sada isključivo PUMAX di god to mogu. Zagi je ima par poljubaca u hrvatsku grudu ali je sve preživija i još leti. Ako je motor sunnysky x2212 ili jos bolje x2216 to su odlični motori i dobar im je omjer težine i snage.
Model ti je stvarno super jos da vidimo kako leti pa da bude sve za 10.

LP
Nino

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #73
Fleksibilnosti ima vrlo malo, ali zasto bi inaće trebalo više? Razumijem u ovom smjeru šparanja na težini modela i bezveznoj potrošnji materijala, jedino mi je prednja ivica krila nezaštićena, a trebala bi biti, pa će malo absorbirati udarce, ali i na lošijoj travi će dobro izdržati.

Tražio sam PU MAX u Os i ne mogu naći ni u Cromosumu ni u Pevecu volio bi i ja to koristiti a ne drvofix kao do sada...pur pjena mi je zamjena ali nepraktična... :(
motor je x2212 , prvi let ovaj puta neće proći bez profesionalnih iskusnih savjeta modelara

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #74
Gle prijatelju ništa loše nisi napravio naprotiv. Lipo je vidit na forumu samogradnju. Što se fleksibilnosti tiće vezana je isključivo uz brze okrete i možebitne padove (njih ce bit i nemoj posustat ko kaze suprotno taj laže) fleksibilnost daje isključivo trajnost modelu jer svaki mali šok na model ostavlja posljedice a strada prvo onaj dio koji misliš da je najčvršći. Eee vec pametujen puno.
Motor je ok samo cu provjerit koji je potisak i prop najidealniji pa ti javin.
LP

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu