Skip to main content

Topic: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - X8 Shark  (Read 37488 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #30
Bravo meštre jako mi se dopada tvoja domišljatost!!!p.s podsjeca me na mene
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #31
Zahvaljujem Runje  ;) 
Evo slijedeći post samo slikice kako sam presvukao model , mislim da se ne mora reci s cime HAHA! Zadovoljan sam 75% kako je moglo ispasti jer trebao sam realizirati tu ideju prije nego što sam učvrstio ove dijelove koji strše na trupu i krilima. ideja je bila probna i konačna.. malo petljavo sve u svemu.  :D  "prebojao" razrjeđenim drvofiksom.

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #32
Ubacivanje zadnjeg krila u rep aviona (elevator) ,link kako radi - https://drive.google.com/open?id=0B5iHB_00K17gREdmQnZ4eE5IQlE
Postavljanje servoa u zadnji dio trupa.
Elektronika za led signalizaciju na krilima (običan astabil ) 5V output oko 50mA (dvije ledice u seriji po vrhu krila)
Zadnji kotačić za kontrolu na zemlji samo sam spojio na rudder (kontrola vertikalca) , link kako radi- https://drive.google.com/open?id=0B5iHB_00K17gb2lQZ3lvNE03Sm8
I umjesto magneta za poklopac na trupu aviona napravio sam si dosta čvrste i lagane "kuke" od lima sa diskete , tesko se odvaju a sjedaju jedan u drugi odlicno.


Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #33
Zanimljiva rješenja.
Zašto je model presvučen čarapom? Jel još s nečim premazan?

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #34
Eto, nemam baš nekog pametnog odgovora, nije mi se dalo lijepiti komadiće papira po njemu, a ovako sam sve krivine i rupice brzo poravnao .. drugi puta ću raditi s nečim drugim da isprobam vise metoda...
Piše gore ,presao sam prekriveni dio sa razrjeđenim drvofiksom da se polijepi sa stiroporom .. vrlo tanko sve zajedno.. malo je dobio na čvrstini glatkoći i tezini.

 

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #35
Estetika uglavnom. Stiropor je gadan za obradu. Za slijedeći model preporučujem depron. Puno je lakše napraviti model od njega.
Sama čvrstoća stiropora bi trebala biti dovoljna. Kada se model s nečim presvlači onda su to obično vrlo kruta - nerastezljiva vlakna kako bi mu se povećala ukupna čvrstoća. Iako je za prvi model najbolje da je od gume  :) . (i za svaki moj model)

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #36
Tomislave svakako ću isprobati depron u budućnosti, samo kod njega mi se ne sviđa jednostavnost i tj. ravne plohe, znam da ga mogu i izvaljati da dobijem krivulje ali to je samo ono osnovno.. ovako polako sa obradom, pa dok ne bude punog izgleda.

Plastičnu bocu sam stavio preko jelovog profila (identičnom vrhu krila) pa fenirao bocu pištoljem na vrući zrak. (pažljivo oko vrhova)
Dobro sam maskirao krilo selotejpom i krenuo bojiti (naravno nisam išao da bude identičan tradicionalnom P-51B nego ono random kako sam ga zamislio) :D 

i skoro završen.. slijedi ostatak za obojati i jos neke detalje za ubaciti   ;)

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #37
I za kraj  8)
Canopy tj kabina da ne bude baš čisti stiropor, kad sam ga do sada već ovako sređivao.
Drveni kalup oblikovan i obrušen gotovo na istu mjeru, dodao sam furnirove letvice kao okvire. (furnir je 0.6mm polijepljen jeftinim sekund ljepilom)
PET boca oko kalupa skupljena sa fenom na vrući zrak. (prednji kraj je bilo malo teže dobiti, asistent je svakako preporučljiv dok je još sve vruće)

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #38
Prijelazi na letvicama su blagi, ali dovoljno ispupčeni-oko 1 mm, vjerojatno bi ih više istaknuo da sam koristio vakuumsku kutiju i zagrijavao neku termo foliju, ja sam zadovoljan i sa ovim.
Unutrašnju stranu otisnute plastike na mjestu letvica prošao sam markerom.

Lipo batka 2200mAh je na putu.. 176g  ;)
Moj propeler http://www.flyfreak.net/samogradnja/jelova-elisa-8-7'-za-probu-amaterska/

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #39
Dobar "Leteći Cadillac" ;) 8) .Trud se isplatio :) .

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #40
Svakako MarioMT !
Lijepa usporedba haha
Za početak trud se isplatio barem izgledom, a morati će uskoro i letnim karakteristikama :)

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #41
Odlicno ti izgleda...bas mestar ;) nez ako jesi, al ja bih stavio neku karbonsku sipku kroz ta krila i jednu bih provukao duz trupa

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #42
Hvala Marko, sada je kasno za takve preinake, iako nema karbonskih pojačanja imam i previše pojačanja u krilima i trupu sa letvicama i lipa-šperom što će pomoći kod manjih nezgoda, kod večih i tako nastrada sve ostalo stiropor, elektronika i sl.
Kada bude karbona biti će i kvalitetnijih modela, ovo je bilo- iskoristi i isprobaj (najbolje) materijale što imaš  :D

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #43

dobro izgleda.ocel skoro bit maiden da vidimo kako leti? ;D

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #44
Poštovanje Ikarus !  ;)
Naravno to i mene zanima! Kad god dođem doma ili su neke obaveze ili je nepovoljno vrijeme, a maiden će morati biti ovaj mjesec, čim prijekoji vikend!
Za sada još ovo znam o njemu; Wing loading ili nosivostna krilima mu je 64g/dm2, površina krila je 10.3 dm2 ukupna težina modela je 660g, sa ovim mojim scale propelerom imam potisak naspram težine u omjeru malo više od 1:1 , za prvi let će sigurno ići bolji-veći prop jer je motor i elektronika i tako predviđena za veći (predviđeno 10x4.5) za omjer 1:1.3
Evo nekog mog videa, čisto malo upoznavanja okretnosti na tlu  :D  mooolimmm daaa komentirate ove brojkee i koja da imam očekivanja ??!!
http://www.youtube.com/watch?v=bO5iOYjnaNg