Skip to main content

Topic: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - X8 Shark  (Read 37494 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #105
Vrlo interesantno riješenje. Možda posudim koje. Nadam se da nisi stavija autorska prava
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - Skywalker X8 Atom 50" - SkyRunner FunJet 1000

Reply #106
Samo daj nino, tuziti cu te samo ako lose napraviš  ;)


Krila se kod sastavljanja međusobno vežu sa glavnom remenjačom čiste lipe i sa dvije manje remenjače u profilu krila gdje se sastavljaju u trupu. Cijev za glavnu remenjaču je jeftina PNT cijev fi11-FI13
RDS ladica za ruku servoa je od limenke u slovo U sa razmakom jednakim debljini šipke kako bi elevon bio precizniji, mogao sam ga napraviti duplo manjim, no nece smetati 2-3g viška...
[attach=1][attach=2][attach=3]
Glave za servo su improvizirane i savršeno odgovaraju, a nakon lemljenja za šipke, probušene su rupe posebno kroz cijevi pa onda kroz servo glavu zbog osiguranja umjesto klasičnog vijka- nema labavih dijelova.


elevoni i još neki bridovi su otvrdnjeni sa industrijskim papirom -žilav za pakiranje- u knjižarama... uljepljen je razrijeđenim drvofiksom. Na elevonima je bočno furnir 0.6mm pa nema uvijanja, a koristan za fiksiranje limene kutijice.

Odg: P-51 mustang 750 - Skywalker X8 Atom 50" - SkyRunner FunJet 1000

Reply #107
MFylos svaka čast. Ovako na oko mi izgleda dosta kvalitetno i precizno.
Nego kako bi po dubrovački rekli ne kontam ovu ideju sa servima. Je li to ispod lima u obliku slova L. Pa na taj princip radi ili sam skroz fulao temu i ideju.
LP.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750 - Skywalker X8 Atom 50" - SkyRunner FunJet 1000

Reply #108
Nije samo "ispod lima" nego između limova kao u kutijici sa zaobljenom jednom stranom (prošla zadnja slika )- na toj strani je i rupica (prošla predzadnja slika) kroz koju prolazi osovina. Osovina servoa je savinuta u "L" (zapravo 135°) i tako izlazi okomito na stranicu krila
[attach=1][attach=2] na ovim slikama sam morao premjestiti kut i skratiti osovinu jer je servo bio na remenjači

nadam se da sam sam razjasnio malo, najbolje je princip razumjeti preko videa na youtubeu - RDS Servo sistem ima i simulacija


Odg: P-51 mustang 750 - Skywalker X8 Atom 50" - SkyRunner FunJet 1000

Reply #109
Odlično. Razumija san.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750 - Skywalker X8 Atom 50" - SkyRunner FunJet 1000

Reply #110
Prošlo započeto u temi nije poletilo od prve, slike izrade su slučajno nestale... Kraj...
Stvorilo se nešto opreme za malo jači rc model pa je pala odluka na izradu YAK 54 akrobatskog aviona (koji nije ispao akrobatski) Građen na princip kostura - isto KAO balsa model,ali od ploča stiropora 0,5-15mm (princip korištenja deprona) i samo su krila od punog ESP stiropora

Raspon 1150mm
Masa 1300g
Opterećenje na krila 55g/dm2
Potisak / težina 1,1:1
motor RCTimer 4215 640KV premotan na 910KV (prop 12x6)
Servoi 4x MG90S (metalna getriba)

Odg: P-51 mustang 750 - Skywalker X8 Atom 50" - SkyRunner FunJet 1000

Reply #111
sviđa mi se izrada, izgleda jako dobro :) .
kažeš da nije ispalo akrobatski, pa me zanima kakav je u letu ??
pozz

Odg: P-51 mustang 750 - Skywalker X8 Atom 50" - SkyRunner FunJet 1000

Reply #112
Biti će nadam se uskoro i Build Log sa slikama u jednom videu na brzaka.Nije akrobatski samo zbog omjera postiska / težine jer acro modeli ( za 3D letenje) imaju uglavnom 1,5 - 2 puta veći potisak od težine modela, dok je moj mršavih 1,1.Otkloni na prvom letu su dosta smanjeni a expo skoro na maksimumu pa fino drži pravac, ne propada puno u letu bez motora koliko sam mislio da hoće.Iako ima 1,3kg potpuno sam zadovoljan karakteristikama ( kao običnog aviona ) , brz i tih - čuju se samo turbulencije zraka preko propeleraMaiden je odrađen sa 2 batke  x 2100mAh 35C 3S na svakoj dobijem  oko 10 min leta, sve bez greške ... osim slijetanja na neravni teren.
http://www.youtube.com/watch?v=OreQIkWP81s

Odg: P-51 mustang 750 - Skywalker X8 Atom 50" - SkyRunner FunJet 1000

Reply #113
Malo sjećanja na prošlu godinu sa ovim odličnim, a neobjavljenim videom svitanja, u ranu zoru jedan let za Dobro Jutro

Mobius C2 na 30FPS i moj Skywalker X8 Atom.

Video je odličan po tome što nema nikakvog gimbala vrlo mirni pokreti, utriman model i izbalansiran propeler direktno na motoru. Uživao sam u kadrovima još dok sam letio!
Uživajte i vi !

http://www.youtube.com/watch?v=dX7eHBzzUFA

Odg: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - Atom2 next

Reply #114
Bok MFlyos,


znam da je ova tema u mirovanju već mjesecima, ali ja sam tek sada nabasao na nju i ne mogu odoliti da ti ovo napišem. Btw, mislim da je tvoja tema uvijek aktualna jer tu ima puno i "gostiju" koji skupljaju ideje i inspiracije, a ti si dobar izvor i jednoga i drugoga.


Ja sam, kao modelar, na onome što si ti bio na početku, skupljam osnovna znanja i polako idem u tom smjeru ( iako sam stari konj :)), pa me tim više impresionira ono što si radio. Skidam ti kapu do poda na trudu, elanu, volji i idejama koje si tu pokazao ( a siguran sam da nisi pokazao tu baš sve). Ti si za mene veći modelar od mnogih koji možda rade i dulje na tom polju, ali im znanje završava time da polijepe letvice ( koje su kupili u kitu) prema priloženom nacrtu ( koji su dobili s kitom).


Nadam se da nisi odustao od modelarstva ( ili se oženio, što će ga doći na isto :) ) i da ćeš nam još puno toga ovdje prezentirat.  :D
samo zemlja je granica....

Odg: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - Atom2 next

Reply #115
KarloDelPontiac stvarno si me ugodno iznenadio ovim postom  :)  nije mi došla obavijest pa malo kasnim sa odg..
Vrlo pozitivne rečenice od tebe i baš ovakvi postovi mi daju poticaja i još malo inspiracije da se više trudim, samo kako obaveze dolaze, manje sam u ovom virtualnom svijetu što mi nekako i odgovara .. s vremena na vrijeme..  :D

Zadnjih par mjeseci sam se malo potrudio složiti nešto novo za ovaj RC svijet i naravno pokušao što više iskoristiti lijepe dane.

Leteće krilo koje mi se stvarno svidjelo i po dizajnu i po karakteristikama za letenje - Skywalker X8 Atom dobio je prije koji tjedan svog nasljednika "X8 Shark" , a jučer je napokon i uspješno poletio !

Truditi ću se i dalje prenositi ideje jer sada vidim da ipak postoje oni koji vole i prate moje projekte, Hvala ti
Ništa me neće spriječiti da uvijek barem nešto malo napravim vezano za RC modelarstvno, ovo je hobby za cijeli život!

Evo prezentacijski video onoga što sam upravo stvorio, u gotovom obliku, a mogao bi izaći i novi Build Log u slikama ovog čuda pa SVI SUBSCRIBE!
Like Share Comment neće biti na odmet  :D  Uživajte!

http://www.youtube.com/watch?v=ZVgCysv3yTs&lc=z22xj3ia2zf5ujic3acdp431kfoonesdhmu3ktwk0x5w03c010c



Odg: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - Atom2 next

Reply #116
To, majstore,samo ti šišaj sa svojim videima i logovima, meni ( a siguran sam i mnogima, samo šute i gledaju iz prikrajka kao ja dosada :) ) se to jako sviđa, inspirira me i uživam to čitati i gledati.


Ovo krilo ti odlično izgleda i zanima me build log i od Sharka i od Yaka. Neka tvoja rješenja su mi zaista originalna.

samo zemlja je granica....

Odg: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - X8 Shark

Reply #117
Extra prezentacijske  novog X8 "Sharka"

 

Odg: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - X8 Shark

Reply #118
"Ovo" ti izgleda odlično. Aj ne skrivaj building log. Interesira me ako imaš i nacrt profil krila....
[emoji848]

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - X8 Shark

Reply #119
Odlične fotke, potpisujem i Ninu ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.