Skip to main content

Topic: FPV experimenti (Read 245184 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

FPV experimenti

Otvaram ovu temu da vam predstavim neke moje projekte-pokušaje u FPV-u.Prije dvije godine napravio sam svoj prvi FPV avion-"jedrilicu" ili kako god to nazvali.Ideja je bila napraviti sve iz priručnih materijala odnosno što jevtinije.Stoga trup je napravljen od plastične cijevi za žlijebove,al cijevi,krila su naravno od stiropora pojačana letvicama,rep od balze i ukrasnih ploča koje se lijepe na zidove(malo žilaviji stiropor) a poklopac na trupu od boce donata...Kupilo se dakle "samo"ono što se moralo-setup i fpv oprema bez čega ne ide ali da ne duljim pogledajte slike.


Odg: FPV experimenti

Reply #2
Da bio je u zraku puno puta i leti prilično stabilno jer ima krila pod kutem(dehidral).Inače ima masu 2,6 kg,raspon krila 2,1m,površinu 49dm2-oko 53g/dm2.Motorčić je NTM 28-30S 900KV,270W    propeler 11x7    ESC 40A   baterija 3S 5800mAh zippy compact 25C(433g)    osd STORM    TX predajnik500mw        RC RX na početku kad smo ga isprobavali je bio običan od HobbyKinga HK 6S,kao i stanica HK 60F(6kanala)   video RX je bio MINI 4-Channel       video antena je na vrhu desnog krila(inverted vee) a na lijevom krilu je kasnije stavljen rc RX od Futabe R617FS-s njim smo mogli i do 3 km(stanica T6EX FASST)

Na kraju smo stavili Dragon Link(433 MHz) a video link nam je na 1010 MHz.Prijemna antena je bila biquad a na avionu na zadnje smo stavili dipol(koaksialni).Kamerica je bila Mobius-korišten analogni izlaz.
Evo još nekoliko slika dok čekam da se video maidena učita na youtube, pa ću staviti link.





Odg: FPV experimenti

Reply #7
Zanimljiv model ,a još zanimljiviji način gradnje.


 

Odg: FPV experimenti

Reply #8
Pozdrav Hobyletač!
Taj način gradnje ja zovem "aproksimacijskim",naročito kod izrade trupa.Tu bi se moglo naći dosta zamjerki s obzirom na aerodinamičnost.Mogla bi se znatno popraviti stavljanjem spinera na propeler,sklopivim propelerom.Na zadnji dio trupa mogao bi se dodati aerodinamički oblik izrađen od stiropora koji bi se samo nataknuo u trup.Trebalo bi staviti i jači aluminijski(sada je 10x10mm,1mm meso) ili karbonski boom.
Sve to bi doprinjelo da model bude znatno brži(sada mu je prosječna brzina svega 40-45 km/h). :)
Inače i krila bi mogla biti tanja(stakloplastika,vakumiranje) i od boljeg profila.

Odg: FPV experimenti

Reply #9
I ja tak slično kemijam,al  na kraju najbitnije je da leti  :)

 LP
Krešo



Odg: FPV experimenti

Reply #12
Video je na 1010 MHz,stanica je početni model Futabe T6EX sa okačenim Dragon linkom.

Odg: FPV experimenti

Reply #13
Evo slike.

Odg: FPV experimenti

Reply #14
A ovako mi izgleda bazna stanica.