Skip to main content

Topic: depron-klimapor nabava (Read 4144 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

depron-klimapor nabava

 
ko je zainteresiran za naruđbu klimapora BEZ PRAJMERA

onaj iz bauhausa je sa prajmerom stoga i teži.

dimenzije ploča za naručiti su  2500x800 mm 6mm i 3 mm
 
                            6mm 20-22 kn m2
                            3 mm  12-14 mm m2

naruđba ide iz njemačke i treba oko 2-3 tjedna da stigne

     za sada skupljam tko treba koliko jer 6 mm je u kutiji 10 kom a 3mm 20 kom .

mogu naručiti samo po kutiju  a ne po komadu

 dodatni info na 095-561-9630 zlatko
Nemam snage da razmišljam.

Odg: depron-klimapor nabava

Reply #1

Pozdravljam.


Koliko vidim po opisu da ste iz Zagreba.
Kako sam dosta nov u samogradnji, svakako me interesiraju različite ploče deprona, radi usporedbe u gradnji.
Po dimenzijama (i cijenama), ispada da je jedna ploča 2 m2 i cijene do 50kn (za 6mm debljine).
U tom slučaju (ako nas se skupi), uzimam 3 ploče 6mm.


Ako mogu iskoristiti post i upitati ostale forumaše vezano uz depron kao materijal za samogradnju.
Koliko sam uspio saznati aero-deprona u HR nema...
Preostaje:
   * IZO-FLOOR 6 mm (FAMY, Sesvete)
   * pufatherm 7 mm (Baćelić) - post od kolege KING iz 2013. godine (http://www.flyfreak.net/tehnike-i-materijali-izrade/pufatherm-depron/)
   * klimapor (Bauhaus)


Ono što sam vidio na internetu (i što mi se kao početniku svidjelo, no ne znači da je dobro kao materijal za samogradnju) je depron laminiran papirom sa obje strane.
Ovo koristi Flite Test ekipa (http://store.flitetest.com/swappable-series/). Čini se zgodno kako se papir iskoristi za lakše presavijanje i oblikovanje modela, no sumnjam kako se kod nas to može nabaviti...


Molim iskusnije kolege za mišljenje/preporuke/iskustva oko deprona koji se može nabaviti kod nas. Koji je čvršći, robustniji, koji se bolje lijepi...


Isprika na reklamiranju dućana, naveo samo kao orijentir za nabavu.


Hvala i pozdrav,
Darko

Odg: depron-klimapor nabava

Reply #2
Pozdrav Darko,

Po mom dosadašnjem iskustvu, od svih materijala koji se daju kod nas nabaviti, najbolji mi je Climapor. Žilaviji je od zelenog Arbitona, lakše se savija grijanjem običnim fenom i teže puca.
Zeleni Arbiton i to onaj koji je gladak s obje strane, a ne samo s jedne dog je na drugoj strani rebrast (dugo ga već nisam vidio u prodaji) je drugi izbor.
Arbiton je krući od climapora i malčice teži za obradu.
Nikako ne preporučam one ploče iz Peveca od 5mm koje su rebraste s jedne strane (zelene i smeđe), definitivno najlošiji materijal, spužvast i osjetljiv, lako puca i lako se gnječi.

Za 3mm sam koristio jedino Arbiton glatki s obje strane i bio mi je OK.

Ljepljenje: sve sa UhuPor-om, čvrsto, brzo suši, dugotrajno i najbolje. Može se još koristiti u 5min epoxy, PuMax (dugo se suši).

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: depron-klimapor nabava

Reply #3

grunf, isprika na spamanju posta...
varadero, hvala puno na savjetima.
Znači climapor i UHUpor je dobitna kombinacija....
Jedva čekam početi...

Što se tiče prijenosa linija za rezanje sa nacrta na climapor:
* izrezati po liniji dio modela sa nacrta i preslikati flomasterom na climapor
* koristiti indigo pa preslikati (bez rezanja nacrta)
* uzeti od krojačice onaj nazubljeni kotačić za prenošenje kroja na materijal, pa sa tim prenijeti
* nešto drugo

Koliko sam skužio preslikavanje acetonom ne ide na climapor jer aceton ragrađuje klimapor. Samo na balzu.
Dosadan sam, ali radije pitam nego lutam...

Hvala!

Odg: depron-klimapor nabava

Reply #4
Izrežeš šablon i precrtaš flomasterom,kemijskom, bilo čime.
Režeš skalperom, samo neka bude oštar i nov. Ja za rezanje jednog modela potrošim cijelu patronu skalpera. Kad je skalper tup, počne kidati deoron.
Sve lijepim uhuporom osim nosača motora koji je od špera, za to koristim 5min epoxy.
Serva ulijepim vrućim ljepilom.
Uostalom, sve to već piše u temi Modelarstvo-kako početi.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: depron-klimapor nabava

Reply #5
Bok,


moze link na ducan gdje se prodaje depron?!