Skip to main content

Topic: Materijal za samogradnju - kapa ploča (Read 8387 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Materijal za samogradnju - kapa ploča

Reply #15
@nino, hvala na tip-u gdje si kupio ploču. To mi je pomoglo pronaći kako se to zove...

Uglavnom, to se zove "podloga za rezanje" i ovisno o formatu (ja bih sebi uzeo A1 600x900mm) varira i cijena.
Engleski naziv je "cutting mat" i postoji tema na forumu o tome iz 2013. (http://www.flyfreak.net/ostalo/podloga-za-rezanje-cutting-mat/)
To koriste krojačice za rezanje tkanine okruglim nožem i navodno je "self healing" i ne zatupljuje nožić/skalpel.
A1 je u dućanima sa krojačkim materijalom oko 440kn, a ja sam našao nešto slično (doduše u crnoj boji u dućanu sa uredskim priborom) u istom formatu za 200kn.
Idem sutra pogledati kako izgleda jeftinija podloga, pa javim dojmove.
Ako te zanimaju dućani, mogu ti na PM poslati linkove (ne znam smiju li se stavljati ovdje - da ne ispadne kako reklamiramo neke dućane).

http://www.youtube.com/watch?v=P3tTsHCMO7Y

Odg: Materijal za samogradnju - kapa ploča

Reply #16
Mene isto zanimaju linkovi na ducane




Odg: Materijal za samogradnju - kapa ploča

Reply #20
Može se koristiti i linoleum, on je najjeftiniji :)
OK, nije ta kvaliteta kao ova podloga i ostaju tragovi, ali ipak...
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Materijal za samogradnju - kapa ploča

Reply #21
Mene je moja ploča izašla 230kn, A1 koristim je već 2 godine i mogu reći da se isplati, nema tragova habanja.
Sve više znan a sve manje mogu


Odg: Materijal za samogradnju - kapa ploča

Reply #23
@varadero: super ideja za linoleum...

Ja sam (ipak) uzeo A1, 3mm debeo, 211 kn
Izgleda OK. Testirati ću doma sa skalpelom/nožićem...


Odg: Materijal za samogradnju - kapa ploča

Reply #25
Da, to je ta. I nemam puno iskustava sa razlicitim podlogama da bih mogao biti objektivan, ali do sada sam rezao na A3 plasticnoj kuhinjskoj dasci iz ikea-e, tako da je rezanje na ovoj puno ugodnije. Kako je i povrsinom veca lakse je (u jednom potezu) izrezati vece komade (krila ili tail boomer  npr.)... Da li manje zatupljuje ostrice tek preostaje za vidjeti... Jedino sam dobio naputak od gospodje iz trgovine da nije bas pametno podlogu rolati: trebalo bi ju cuvati u horizontalnom ili vertikalnom polozaju. Nikako presavijati/zarolati.

Odg: Materijal za samogradnju - kapa ploča

Reply #26
Da, to je ta. I nemam puno iskustava sa razlicitim podlogama da bih mogao biti objektivan, ali do sada sam rezao na A3 plasticnoj kuhinjskoj dasci iz ikea-e, tako da je rezanje na ovoj puno ugodnije. Kako je i povrsinom veca lakse je (u jednom potezu) izrezati vece komade (krila ili tail boomer  npr.)... Da li manje zatupljuje ostrice tek preostaje za vidjeti... Jedino sam dobio naputak od gospodje iz trgovine da nije bas pametno podlogu rolati: trebalo bi ju cuvati u horizontalnom ili vertikalnom polozaju. Nikako presavijati/zarolati.

imam i sam istu, manej tupi sigurno od iverice :) a i cijena od nekih 5 kn je  ::)
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi