Skip to main content

Topic: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine... (Read 24732 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Znam da je ovo pitanje vjerojatno postavljeno vec 100 puta, pa 'ajde da postavimo jos jednom  ;)

Trenutno letim samo modificirane i DIY mikro dronove po dvoristu, a FPV samo po kuci (modificirani E010, Floureon H101 sa silverxxx firmwareom, 7mm quad s H101 maticnom plocom itd. uglavnom, cijela flota mi se sastoji samo od modificiranih 9.99$ quadova s AIO 25mW kamericama  :) ). Za FPV koristim veliki Cyclops headset koji sam besplatno dobio kao poklon i s kojim sam jako zadovoljan sto se slike tice. No, to nije za koristenje izvan kuce (posebno s obzirom na zakone koji se odnose na FPV + cijeli set je ogroman i nezgrapan za nosenje i suludo izgleda). Zato planiram nesto kompaktnije poput Fatshark ili Skyzone naocala i slicnih "klonova" te velicine (ako postoje).
Cijene su sulude, znam, ali priustio bih si jedne takve FPV naocale bez obzira na sve iako ne bih isao preko 2000Kn vrijednosti. Diversity nije nuzan, ni HD, ali ugradjeni receiver je.

Moje pitanje je sto se preporucuje i da li se moze negdje iz EU ili kod nas kupiti (da izbjegnem carinu, spediciju i tonu problema s tim)? Takodjer, nemam pojma kakva je slika s tim naocalama? Prema svemu sto citam, svi koji prelaze sa headseta na ovo uglavnom su razocarani... Moze li netko dati predodzbu kako to izgleda? Jer Cyclops izgleda kao da si "u slici" - ne znam koliki je FOV, ali slika prakticno popunjava cijeli vidokrug i gotovo da nema crnog okolo sto je fantasticno. Kod Fatsharka i slicnih kompaktnih naocala citam da ovisi o modelu (rezolucija i FOV naravno) - ali da je uglavnom sve daju sliku kao "udaljeni TV u mraku"... Osim toga, za citanje izbliza trebam naocale - na daleko vidim OK. Cyclops ima podesivu lecu pa mogu prilagoditi. Da li Fatshark i slicne naocale uopce mogu koristiti dalekovidni, kratkovidni, a da ne moraju dodatno platiti za posebne lece (sto vidim da je opcija kod Fatsharka)...?

Unaprijed hvala na odgovorima i pardon na ponavljanju teme...

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #1
Sve što si rekao je više-manje točno. Moj prijedlog je da kažeš otkuda si i da prvo odeš negdje vidjeti fatsharkice uživo.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #2
Iz Slavonije (Pozega)- i tesko da imam koga blizu za probati... (u krugu od 150Km ne znam nikog tko ima ikakav FPV, a kamoli Fatshark i slicne naocale).

Ali netko tko je isprobao moze mozda preporuciti neki model koji ima sliku bar priblizno slicnu headsetu sa sto manje"crnog" okolo - mozda dominator v2? Za taj model sam cuo da je dosta dobar...

Samo da slika ne izgleda kao da gledam TV dijagonale 1m s 2 metra udaljenosti - sve ostalo ce biti OK.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #3
Ako moje hd3 stignu sljedeci tjedan naleti u NG na probu.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #4
HD3 su mi preskupe... :( A vidim da imaju najvecu sliku...
Limit mi je 2000Kn +/- 500. Preko 3000 ne mogu nikako :(


Ovo mi je zapelo za oko:
https://hobbyking.com/en_us/skyzone-fpv-goggles-5-8ghz-dual-diversity-32ch-receiver-with-head-tracker-v2.html/?___store=en_us

U limitu mi je cijena, ali pojma nemam o kvaliteti... Morat cu pogledati youtube recenzije. I dalje me zanima dojam - cak i kod najvecih FOV-a da li to sve skupa i dalje izgleda kao da gledam TV u mraku ili je bar priblizno kao headset (skoro pa "u slici")? Znam da su neki ovdje probali puno modela... mozda mogu podijeliti taj dojam? To mi je, uz cijenu, mogucnost gledanja unatoc kratkovidnosti/dalekovidnosti i ugradjen receiver najbitnija stavka.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #5
Moj savjet, ne kupuj naocale dok ne probas jer to je sve stvar ukusa. neznam gdje si procitao da ekipa sa naocala prelaze na monitore, jer to je glupost. Slika je veca na monitoru i to vidim ko nedostatak jer pokusaj doma gledati TV sa metra i nakon kratkog vremena ti dodje zlo, ili sjedi u prvi red u kinu, ista stvar. Slika na naocalama je dovoljno velika da sve vidis i najmanje detalje, jer je reza bolja i monitori unutar su kvalitetniji. Mislim pa svi profi piloti voze na naocale, nije bas da im se daju novci za skupe naocale ali kad su jednostavno bolje. Ove skyzone su ti super izbor za te novce

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #6
u Slav.Brodu mozes pogledati Fatshark naocale

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #7
Ima i u Našicama fatshark dominator v3 za isprobati, ako te zanima ;D ;D ;D

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #8
Kako ti ke pyrox rekao. Prvo probaj obavezno. Nemamo svi isti oblik lica, nemamo svi isti ukus. Nekome pasu jedne nekome druge. Ja sam do prije tri mjeseca letio na quanum diy. Pocelo me smetati za oci pa sam odlucio probati par fatsharkica. Prbao dominator v2, dominator, dominator se i odlucio na najblizi model v2. Kupio sam ove.
http://www.fast-lad.co.uk/store/product_info.php?cPath=844_857&products_id=37040

Bile su na akciji kad sam ih uzima i dobio ih za 2800kn.
Neka te ime ne zavarava. Haha dosle ocale doma a na svemu pise fatshark haha
Ugl te su kao dominator v2 i attitude v3.
Ugl preporod

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk


Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #9
Ma ne mogu ici od Nasica do Broda i Gradiske isprobavat' :)
Da na jednom mjestu ima vise modela, onda bih... Zeznuto je to :(

Uglavnom, naocale svakako trebam jer se headsetom ne mogu nikud dalje od dvorista. Moram imatio nesto malo i kompaktno. I ne ocekujem sliku kao na headsetu (inace, meni ta velicina odgovara - ne smeta mi niti mi se vrti - a nisam ni rekao da ljudi s naocala prelaze na headset vec obrnuto  - i pri tome onaj tko je navikao na veliki ekran, bude uglavnom razocaran naocalama - citam to po forumima uokolo), ali bar da ne izgleda kao da gledam 1m TV s 2 metra udaljenosti u mraku :(

Skyzone koji sam nasao i meni izgleda kao OK izbor, ali vidim da je rulet pogoditi kvalitetni primjerak... A nisu to mali novci da se natezem poslije s garancijom :(

Ove s fast-lad izgledaju odlicne (imaju i ventilator da se ne magle!), ali na zalost sad su preko 3600 Kn  :(

Cini se da sam "zapeo"...  :(


Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #11
Upravo pitao hobbyking i kazu da nemaju pojma hoce li ih imati vise uopce i po kojoj cijeni... :(



Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #14
... Za FPV koristim veliki Cyclops headset ... No, to nije za koristenje izvan kuce (posebno s obzirom na zakone koji se odnose na FPV + cijeli set je ogroman i nezgrapan za nosenje i suludo izgleda).

Uglavnom, naocale svakako trebam jer se headsetom ne mogu nikud dalje od dvorista.

Zašto nije za izvan kuće? To se odnosi na nešto iz zakona ili čisto radi veličine?