Skip to main content

Topic: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine... (Read 24596 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #15
Nije mi jasno zasto to toliko kosta? Kupis dva postena televizora za cijenu jednih hd3. Meni za sad treba nesto za phantom4pro ali bi volio da mi bude i za mini quad fpv kojeg namjeravam ubost uskoro. A po rezoluciji mi za p4p samo hd3 zadovoljavaju. Razmisljam i o ovim novim base hd, ali onda opet nista od analognog signala...ili se varam?

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #16
Zašto nije za izvan kuće? To se odnosi na nešto iz zakona ili čisto radi veličine?

NIje vezano uz zakone vec je preglomazno i ocajno neprakticno za van - trebam torbu za headset, torbu za daljisnki, torbu za quad... k'o da idem na put oko svijeta!  ::)
A zakone sam spomenuo uz to jer mozda cu manje zapeti za oci nekom s tim malim naocalama nego s velikom kutijom na glavi pa me nece prijaviti kako vozam po parku npr.  :) (iako ne bi trebao, prema zakonima ni priblizite se parku... ali to je druga tema  :-X ).

Nije mi jasno zasto to toliko kosta? Kupis dva postena televizora za cijenu jednih hd3.

Da. Bezobrazno su skupe! Navodno, ti LCD ekrani su neka specijalna proizvodnja u malim serijama itd. pa kosta... Ali ne znam...

Nego, totalno sam zanemario razmak izmedju zjenica tj. "IPD" i malo gledajuci okolo po internetu vidim da je to veci problem od dioptrije! Ja sam delakovidan tako da ne bi trebao imati problem (kako se pise okolo po netu), ali IPD mi je (bas sam pogledao nalaz za naocale) 68mm - sto znaci da otpadaju sve s fixnim IPDom ocito! :(
Izgleda da cu stvarno morati potegnuti na sve cetriri strane Slavonije i isprobavati... Ili se pouzdati u Fatshark Attitude V3 - jedine izgleda donekle u mom cjenovnom rangu koje imaju podesivi IPD unutar moje vrijednosti. Skyzone koje sam mislio uzeti su na granici (do 68mm) sto je riskantno bez probe... :(

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #17
Ovako imam ja, fino kompaktno, transportno...




Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #18
Zato i trebam naocale - jer u taj kofer ne stane moj headset :)


Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #20
Skale evo ti + za komentar hahaha

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #21
Evo moje su HD3 upravo stigle i ako budes imo volju mozes naletit za vikend i probat.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #22
Da jako zahebano za odluciti, ja bi na tvom mjestu skroz odusto od fpv-a.  :D
Skale evo ti + za komentar hahaha

Decki, ja imam 68mm razmak ociju, dalekovidan sam i na zalost nemam novaca da kupujem po 5-6 modela dok ne nabasam jedan koji pase unutar tih specifikacija... Ako ste vi s ocima "po standardu", razumijem da vam je lako izabrati... Ali meni nije... Osim toga, zar ovaj forum nije namijenjen za medjusobno pomaganje i oko ovakvih tema? Razumijem ja da netko mozda moze dati 3000Kn i ustanoviti da mu ne pasu pa onda uzeti druge za jos 3000 itd.... Ja ima samo jedan polusaj na raspolaganju i moram biti bar 90% siguran da uzimam nesto sto mogu koristiti - zato trazim savjete i pomoc od nekog tko je iskusniji...  :(

Evo skyzone za jako dobru cijenu
https://hobbyking.com/en_us/skyzone-fpv-goggles-5-8ghz-div-40ch-raceband-rx-including-h-tracker-v2.html

Vidio sam i te, ali izgleda da sve Skyzone imaju podesivi IPD do 68 max. sto nisam siguran da ce mi pasati jer je to moja granica (citam online da je u stvarnosti podesivost na svim svim naocalama uglavnom manja nego sto je specificirano tako da je vjerojatno 66-67). Te bih morao nekako i negdje isprobati.

Inace, nakon jos istrazivanja, prilicino "naginjem" ka Fatshark Atttude V3 - one (kako stranice Fatsharka kazu) imaju IPD od 59-69... to je isto jako "knap"...
Ne znam - zar sam mutant s 68mm?  :( Ima li netko slican razmak zjenica i probleme s takvim naocalama?

Evo moje su HD3 upravo stigle i ako budes imo volju mozes naletit za vikend i probat.

Mogao bih tek da vidim IPD - jer te su mi izvan svih cjenovnih limita i ne mogu ih nikako kupiti pa cu se samo izdeprimirati ako budu super  ::) :)

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #23
Kao sto vidis decki ti hoce pomoci, a dodjes s pricom imam budzet od 1000 kn i trazim gotovu stvar dajte mi link i preporuku.
Ljudi za ovaj hobi daju dosta novaca, veliki dio je potrosen na isprobavanje opreme dok se ne nadje ona prava.

Ponudilo ti se puno decki u okolici da isprobas njihovu opremu, obidji ih koliko mozes, isprobaj i vidjet ces sto ti odgovara, a i upoznat ces dobru ekipu ;)

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #24
Limit mi je 2000Kn +- 500, a ne1000Kn tako da nisam bas toliko skrt.  ;)
Jasno mi je da su neku potrosili puno dok nisu nasli pravu stvar - al' ne moramo svi tako... (uci se na svojim i na tudjim greskama  ;) )

OK - 'ajmo sad ozbiljno - s obzirom na moj 68mm IPD, zeljeni FOV i cijenu, izbor mi je ocito trenutno suzen na ova dva modela:
- Fatshark attitude v3 (nasao za oko 2600Kn s postarinom iz UK) i
- Skyzone s gornjeg linka (ispod 2000Kn s postarinom)

1mm razlike za IPD moze igrati veliku ulogu, a mozda i ne... tako da cu vjerojatno ici na Skyzone jer je prakticno "dzabe" (pa ako ne pasu, nije neka tragedija i prodat cu ih mozda nekome od vas  ;) ). Jedino je kvaliteta "rulet" kako vidim. Ali hobbyking ima OK pokrivanje garancije...

Stvarno se puno zahvaljujem svima na ponudama za probu - i trebao bih zbilja otici isprobati bez obzira sto svi vecinom imate modele izvan mog cjenovnog razreda i/ili s manjim IPDom. Vidjet cu jos da mozda skoknem do nekog mozda prije nego narucim... Uglavnom. hvala!


Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #25
Ako ciljas na ove skyzone po ovoj cijeni onda se požuri jer su ove zadnje na stanju 8)

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #26
Hobbyking kaze da ima jos 11 komada (chatao maloprije)... Ali cini mi se da mi je to najbolji omjer cijene i specifikacija i vec lagano stiscem BUY... Pa vidjet cemo na kraju sto ce biti.
Hvala svima.

EDIT:
Kupljeno.
Javim kako sve skupa funkcionira... (ako ima 11 komada, tj. sad 10, mozda ce jos netko profitirati jer zbilja su jeftine).

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #27
Ajde sretno, nadam se da ce ti odgovarat

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #28
I ja. Rezolucija i FOV su OK, IPD na granici... Za te novce, ne bih se smio zaliti ako rade bez greske (skiljit cu na jedno oko ako treba  ;D ).

Morat cu samo napraviti kraci adapter za bateriju jer dolaze s dugackim kablom... i rjesiti maglenje ako se budu maglile... Ali OK. Za <2000Kn djeluje obecavajuce.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #29
Magljenje će riješit faceplate od fatsharka jer navodno savršeno paše na te naočale.  Ja imam attitude v2 na kojima sam maglu riješio isto s tim faceplateom i radi savršeno i puno je udobnije nego one gumene kapice za oči