Skip to main content

Topic: dron za početnika (Read 7430 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dron za početnika

pozdrav,
može preporuka drona, može biti i neki diy, trenutno mi je nebitan izgled više mi je da se naučim i skužim kako šta funkcionira. Zapeo mi je za oko dji phantom ali možda za početak bolje nešto jeftinije, ako bude padova da je šteta manja i da se lakše vrati u letno stanje. ako se može naći nešto sa prijenosom videa bilo bi super. do sada sam se bavio modelarstvom, veći dio auto (FG nacional i buggy), manji avioni i helikopteri. do nekih 500-600 kn.

unaprijed zahvaljujem :)


Odg: dron za početnika

Reply #2
Pogledaj malo po oglasniku ovdje i njuskalo. Po meni je najlakše vratit u letno stanje DIY verzije dronova jer je svaki dio skoro uvijek moguće naći u oglasnicima ili na ebay, banggood i sl.

Odg: dron za početnika

Reply #3
Imaš kakvu preporuku?

Odg: dron za početnika

Reply #4
Nisam ga kupova preko oglasnika, kad sam krenio u ovu avanturu, prvo sam pogleda oglase, da steknem neki dojam. Meni je bio izazov sam se zabavit i sklopit nešto šta leti i snima let za manje od 100$ (bez stanice i baterija), tako da sam malo skita po netu, puno pročita i prije pola godine sklopio 280-tku. Uvjet mi je bio budget quad s mogućnošću pretprogramiranog leta po gps i jednostavno održavanje, tj. da znam kako je šta napravljeno i kako popravit kvarove nakon sudara.  Izbor je pao na APM, simonK 30A, karbonski 280 frame, 1200TVL kameru i racestar motore.
Sve u svemu sam zadovoljan napravljenim. Dobio sam kompaktan, stabilan i dosta brz multi i naučio nešto o letenju.

Ne letim puno, ponekad se zabavim, ipak sam ja ozbiljan "starac" pa se to malo čudno gleda u nas, ali koga briga ko šta misli.. Nekako mi je draža lemilica od pive :)












Odg: dron za početnika

Reply #7
Pogledaj snimke od kolege FlyMeToTheMoon, on vozika tu zvjerku i cini mi se da je super, a i cijena je OK
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: dron za početnika

Reply #8
malo SPAM, ali ako si OK s lemilicom i volis se zabavljati sa elektronikom onda definitivno slozi sam, meni je lempljenje i sklapanje gust skoro kao i let  8)
sto i nije cudno jer skoro poslije svakog leta moram nesto popravljat  :'(
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: dron za početnika

Reply #9
Sa lemilicom najbolji prijatelj tako da nije problem. Samo ne znam sta odabrati da ne OK a nije paprena cijena. Uz vecinu treba kupiti i prijemnik za kameru i ekran?

Odg: dron za početnika

Reply #10
Ako hoces fpv svakako. Pogledaj si budget bildove na youtubeu, ima super konfa za do 100usd pa trebas onda i tx i rx, pa monitor ili naocale pa baterija pa punjac skupi se. Racunaj da min 200usd ces potrosit ako ces uzimat najjeftinije. Pogledaj ovdje na oglasima ima dosta povoljnih stvarcica pa mozda ustedis koju kunu

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: dron za početnika

Reply #11
punjač imam ostao od automodelarstva :) ovo ostalo ništa

Odg: dron za početnika

Reply #12
nije neka usteda  :(  to je jeftiniji predmet
Baterije imas povoljne od lasera ovdje na forumu i bas ima akciju  ;)


Nisam bas expert za davat savjete, ali ja sam kupovao vecinom najjeftinije komponente (90% njih) i dron leti ko po spagi
slobodno me PMaj ako te nes zanima
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)


Odg: dron za početnika

Reply #14
Po meni to nije vrijedno tih novaca...bilo je vamo na forumu za iste pare super qwadova malo prati oglase naice nesto :)