Skip to main content

Topic: F-15 Eagle (Read 9582 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

F-15 Eagle

Nisam dugo ništa radio zbog nedostatka vremena a i vrućine pa sam se odlučio sada (vrućina popustila) malo zabaviti sa gradnjom F-15 koliko budem imao vremena. Jednog sam napravio prije 5-6 godina i avion nije težak za napraviti a stvarno je pitom i lagan za letiti.
Evo koja sličica gradnje do sada...
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #1
...još koja...
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #2
 :)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #3
Napokon build log! Hvala Darky!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: F-15 Eagle

Reply #4
Super izgleda, ovaj zeleni materijal, da li je to Arbiton Izo-floor ili nešto slično. Pitam zato jer se u Zagrebu već neko vrijeme ne može naći glatki sa obje strane, već samo rebrasti. Ovdje ne vidim rebra, izgleda da je glatki. Ili radiš sa starom zalihom.

Odg: F-15 Eagle

Reply #5
Pozdrav Sys i Medo, za avion koristim onaj stiropor što ide ispod laminata. Jednu cijelu tablu sam imao od prije i ona je gotovo ista sa obadvije strane (vidi se mala razlika ali nema utora) a ova druga što sam kupio neki dan utori se samo naziru ali nisu istaknuti. Od nje sam napravio ove dvije bočne strane pa možeš vidjeti na slikama. Prije su ti utori baš bili istaknuti. Bio mi je plan raditi avion od climapora ali u Đakovu nisu nikad čuli za to, čak sam i sliku paketa climapora na mobu pokazao i ništa :o >:( . Ovo mi dobro ispada zato što doslovce mogu kupiti samo jednu tablu i platim je 10kn.
Radovi polako napreduju, radilo se na bočnim stranama, nosaču motora i pojačanjima gdje ide osovinica elevona.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #6
 :)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #7
Hvala na odgovoru, što se tiče Climapora, njega drži Bauhaus. Najbolje ti je nekoga uhvatiti tko ide za zagreb nešto obaviti, pa prije povratka svrati u Bauhaus i kupi ti. Kupuje se na kutije i jedna kutija dođe cca 230 kuna, unutra bi trebalo biti 20 ploča 100x50cm. Neka me netko ispravi ako griješim.

Odg: F-15 Eagle

Reply #8
Radilo se na krilu, izrezani aileroni i utor za šipkicu za pojačanje krila
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #9
Malo se radilo pa evo koja sličica
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

 

Odg: F-15 Eagle

Reply #10
 ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #11
Radovi se privode kraju ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #12
[glow=red,2,300]Lijepo napreduje ! Svaka čast na build logu[/glow]

Odg: F-15 Eagle

Reply #13
 :)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: F-15 Eagle

Reply #14
Hvala MFlyos, ostalo mi još napraviti kabinu koja je u nacrtu sastavljena iz 11 dijelova ali ja ću je raditi iz jednog dijela stiropora. Kad ona bude gotova ide obrada šmirglom svih bridova aviona kao i nosa. Nadam se da će mi i ubrzo stići serva pa može u zrak.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.