Skip to main content

Topic: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log (Read 5584 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Bok Ekipa!

Znam da ima malo build logova u zadnje vrijeme, ali ovo je jedan koji ću sigurno završiti ali u dužem vremenskom razdoblju jer su mi racing dronovi ipak na prvom mjestu :)

Riječ je o ovom modelu:
https://3dlabprint.com/shop/spitfire-mk-xvi-s3d-cura-ready/

Trebati će mi dosta savjeta od iskusnih modelara, pa eto, to je i bio glavni poticaj da otvorim temu :) To, a i info da je 3D printani model.

Model je već isprintan i poljepljen, i slijedeći korak je fino šmirglanje i špricanje primera za obradu površine. Pa za početak pitam:

Koji primer za PLA da koristim s obzirom da planiram ofarbati model airbrushem? Airbrush sam kupio ali sam totalna njubara za sad, svakako ću ga savladati kroz ovaj projekt ;)

Hvala unaprijed!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #1
Zanimljivo,pratim!


Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #3
Koliko materijala je cca otišlo na tog tvog spitfire-a h.kreso?
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #4
cca 2kg

Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #5
imas neki build log? U kojoj je fazi?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #6
Malo sam u gužvi, ali spremam neki album za FB. Imam retrakte, moram naručiti motor i serva te pofarbati. Za proljeće bude valjda spreman.
Usput, već sam napravio i letio QTrainera. Bio sam skeptičan po pitanju te tehnologije, no model je letio predivno, pitomo. Napravio sam pet letova ali sam malo pretjerao sa prevelikim motorom (koji sam imao) i brzinom, te malo lošijim printom na koji nisam obračao pažnju pa je u jednom borbenom zaokretu krilo popustilo kod elerona. Namjera mi ga je ponovno isprintati, kao što s nestpljenjem očekujem i Corsaira
printao sam i gume, i tu sam se isto oduševio sa rezultatom. Težina i kvaliteta ok, čak se možeš igrati sa mekoćom guma



Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #8
Mene zanimaju koji software koristite i na kojem printeru, također i kakve postavke kod printanja.
Ja imam Geeetech Prusa i3 pro B pa bih se možda okušao u printanju jednog modela.

Poslano sa mog HiBook pro koristeći Tapatalk
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #9
Koje printere koristite ? Preporuka neka
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi


Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #11
ove bang/gear opcije najbolje zaboraviti ? Original prusa platiš kupiš imaš ?
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi

Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #12
ove bang/gear opcije najbolje zaboraviti ? Original prusa platiš kupiš imaš ?


odprilike ... ako imas znanja, vremena i novaca da se i iz tih strojeva izvuci dobri printevi
... al mogao bi se i jako razocarat kad vidis kvalitetu, toleranciju, pouzdanost ...
da se i dobar DIY slozit za 300-500 € ... bar znas da ce sve bit pod pravim kutom i svaki saraf dobro stegnut :)

 

Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #13
svega osim vremena :)

Sve gledam oči izgubio otkud šalju. Vrti mi se u podsvjesti to neki amerikanac. Gledam tražim otkud šalje, USA 70 EU 20 € niš jasno kad ono čeh hehehehe
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi

Odg: 3D printed SPITFIRE MK XVI - build log

Reply #14
svega osim vremena :)

Sve gledam oči izgubio otkud šalju. Vrti mi se u podsvjesti to neki amerikanac. Gledam tražim otkud šalje, USA 70 EU 20 € niš jasno kad ono čeh hehehehe


Za MK2 je imao tolko narudzbi i uplata da su mu blokirali PayPal ... brijali su da je neka prevara ... i bilo je cekanje za printer po par mjeseci ... neznam kakva je sad situacija.