Skip to main content

Topic: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost (Read 18402 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #1
Tek od 2021.!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #2
nebude to tak brzo... nit imaju ljude za to nit vremena, i ovako im se gomilaju paketi u posti po 2 tj cak stoje paketi tamo, kaze moj pouzdani postarko :)

znaci fizicki ne stignu obradit kolko govna mi kupujemo

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #3
Mislim da ce kinezi i tome doskocit  :)
Otvoriti ce velika skladista u EU pa ce roba i dalje dolaziti iz kine nesto malo skupla kao i dosada  na HK-EU
Njima nece naplatiti 70kn postupak carinjena kao nam jer to nisu ni dosada radili :D
Ili cemo imati grup buy iz kine kao i sa HK-EU :)
Trebati cemo se jos bolje organizirati ;D
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #4
Ma ja se slažem, ako je to na nivou EU, onda stavite PDV ali ne na ovakav način da su troškovi carinjenja 60kn.
Da stave npr. za te male pakete do 160 jedinstvenu cijenu od 10 kn sve bi bilo OK, vuk sit i ovce na broju. A ne nabit troškove od 70 kn.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #5
Mene sam zanima jedno. Dodje paket sa 2 konektora. Deklaracija na 7 centi. Kaj ce lupit pdv na 7 centi hahahahaha

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk


Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #6
lupit ce ti carinski pregled + pdv, mislim da je to vec dovoljno za konektor od 7 centi  :D

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #7
Nisu ukinuli 4,5kn... ja danas platio.. radi se o nečom žutim naljepnicama sa barr kodom. Njihov printani će se naplaćivati na jedan način, a ovaj ljepljeni na drugi. Ekipa to je vjerojatno na razini cijele EU sukladno ovom nekom novom pravilniku... budu kinezi tome doskočili...
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #8
Javio mi bratic da u Svedskoj to uvode od 01.03. ove godine pa cemo vidjeti

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #9
Bas procita da u bosni UKIDAJU sva davanja do 300KM
Koja smo mi sugava drzava
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #10
ok naručivat ćemo u bosnu ako budu htjeli slat pa idemo preko grane po pakete  :D

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #11
Bas procita da u bosni UKIDAJU sva davanja do 300KM
Koja smo mi sugava drzava

Neki su htjeli u EU, sada nam EU diktira, a mi se samo naguzimo.

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #12
Jbatga- dok nisi bio u EU mnogi nisu htjeli ni shipati u Hrvatsku a porez i carina su i tada postojali.


*Dodao bi još nešto- ovo nam kao redovitim online kupcima svakako predstavlja kamenčić u cipeli ali treba sagledati širu sliku. Pre jeftina kineska roba kojoj free shipping supportira kineska država je vrlo nelojalna konkurencija bilo kakvom obliku proizvodnje sličnih proizvoda u svim razvijenim državama svijeta i ubija mnoge pokušaje da "domorodci" tih naprednih država otvaraju firme, firmice i obrte, zapošljavaju te proizvode i prodaju takvu robu tj zarađuju i izvoze. Sa zamiranjem takve proizvodnje prestaje kontinuitet praćenja tehnologije, edukacije i prijenosa majstorskih znanja i iskustva i s vremenom se postane kao država/društvo potpuno ovisan o uvozu. Milijunima takvih naoko sitnih transakcija pravi živi novac izlazi iz "naših" zemalja putem sve bogatije Kine a nikako se nesmije zaboraviti broj njihove populacije i mentalitet pa zbrojite 2i2 i vidjet ćete da se radi o strateškom pitanju "naše" opstojnosti već na skali 50 ili 100 godina a ne u nekoj dalekoj budućnosti...

 

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #13
Kako se ono kaze. Dok jednom ne smrkne drugom ne svane.


Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #14
Ne znam ćemo ovo cmizdrenje o najavljenom oporezivanju/carinjenju paketića vrijednosti manje od 25$/160 kuna?
Kupovali smo piz***** za naš hobby u Čajni i sada ćemo plaćati malo više; ionako će otvoriti skladišta u Eu, kao i HK, pa djelomično kompenzirati poskupljenje.

Da li su proizvodi Eu-proizvođača vrijednosti manje od 160 kuna oslobođeni plaćanja PDV-a i da li im se još sufinancira do 50% poštarine kao paketićima koje naručujemo iz Čajne?
Nemojte mi sada o poticajima za poljoprivredu i slićnim "subvencijama".....

Evo, da zakuham temu, ja se potpuno slažem sa odlukom Komisije, zašto štititi druge na uštrb vlastitih proizvođača!
Damir