Skip to main content

Topic: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam (Read 3077 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam

Reply #1
Citat:"Pricing for the StyroSpray 1000 is $52. 38 per gallon. It is sold in 2   gallon kits, $104.76 for the 2 gallons."
Na to još poštarina (a nije baš lagano) i eto nam matematike. Inače, ne mislim da je loš proizvod, dapače...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam

Reply #2
Ima u bauhausu duplicolor lak sprejeva na bazi vode, koštaju mislim 74kn, i mogu se nanositi na "obični" stiropor.
Ima i dobar raspon vodorazrjedivih boja, od luxal-a i swing-colora.
Što koristiti za elapor?
Na RC-groupsima kažu da ne mora biti na bazi vode, bilo koji sintetički može poslužiti.
Jel treba primer za plastiku? Taj je skup, mala bočica 51kn.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam

Reply #3
Ma nije stvar samo u bojanju, ovaj StyroSpray je i nekakav učvrščivać, ne obična boja.
Što se same boje tiče, ja sam za svog Pipera koristio Dulux (za zidove) i nije uopće loše...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam

Reply #4
Zanimljivo. Mislim da na modelima neće bit dobar jer stvara površinski kruti sloj, koji em mijenja geometriju npr krila jer dodaje dosta debljine, pa tako i težine, em krila rade tj. savijajau se pa bi ispucao.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam

Reply #5
Mislim da neko na RCgroups.com već radi s tim i da rezultati nisu loši.

Odg: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam

Reply #6
ako zelis dobiti glatku i tvrdu povrsinu stiropola ,uzmi lak za parkete na vodenoj bazi i umjesaj u lak baby puder .pudera stavi onoliko koliko zelis gustocu samog premaza .lako se brusi a kasnije mozes farbati .

Odg: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam

Reply #7
E dečki kad smo već kod učvršćivanja stiropora kaj koristiti osim stakla i oracorer folije, jel ko probal sa najlonkama?


Odg: StyroSpray 1000 Hard coating for EPS foam

Reply #8
Može se učvrstiti sa svilom ili umjetnom svilom. Kao ljepilo koristi se razrijeđeni ponal expres ili drvofix. Sistem rada je sličan kao sa staklom  i epoxy smolom, ali puno brže i lakše. Kod lijepljenja svila se malo opusti i rastegne ali tokom sušenja se zategne. Kad je suho pobrusi se finim brusnim papirom (P 380)i može se bojati bojom na vodenoj bazi.