Skip to main content

Topic: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet (Read 6690 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Pozdrav!Molim pomoc oko popravka ovog modela.Prvo slike:

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Trebao bi izmodelirat novi prednji kraj.Netreba biti isti kao sto je bio,znaci kabina ali da bude po obliku isti i moram unutar njega sa doljnje strane izdubit rupu za prednji kotac.S cim bi mogao najbolje i najlakse rijesit taj problem?Kako napravit spoj novog dijela i trupa?Koji materijal koristit?Meni je palo na pamet uzet komad stirodura i smirglat ga u zeljenom obliku.SVI prijedlozi su dobro dosli.Avion je pao jer ima boljku original stanica i prijemnik kao sto pisu svugdje na forumima ali to nisam znao dok nije pao a prekrasan je model i nisam ga uspio ni probat.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #1
Ovako izgleda u komadu.

It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #2
napravi šablone od špera, po njima vućom žicom izreži dio trupa koji ti fali, zaljepi PU ljepilom na ostatak trupa, izdubi rupe vrućom žicom na lemilici, ugradi komponente i u zrak... po mogućnosti s nekim ko zna i ima iskustva s brzim edf avionima. OVO NIJE ZA POČETNIKE!

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #3
Di da nabavim speru?Mozes malo objasnit?Nisam nikad radio avione tako da neznam te materijale.Hvala na pomoci.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #4
ja bi to radje od deprona. ako te zanima kako mogu ti objasniti, a ako nemas iskustva s letenjem zajebi estetiku vec ga napravi samo da leti i da cg bude ispravan jer ces kad tad opet krpat. vjerujmi da je tako jer prvi motornjak kojeg sam kupio bio je razbit i slagao sam ga 2-3 tjedna da izgleda kao nov. prvi let je zavrsio s otrgnutim trapom, a drugi ovako: mini hype - prvi krs

da sam ga samo poslozio da leti nakon ovog pada izgledao bi identicno kao sto vidis - uzaludan trud
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #5
gdje ti je nos aviona, to je stiropor i da je ne znam kako težak pad bio može ga se od ostataka ponovno rekonstruirati..nadam se da nisi bacio djelove i da si ih sve pokupio s livade... ::)  
 
 
lp

Toni
 
   

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #6
Nos je supalj jer je kotac unutra pa se raspao u 100 dijelova,moram novi radit.Nije bitan izgled jer ce vjerovatno bit opet ostecen,glavno da se kotac da pricvrstit.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #7
je li to ovaj avion
 
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=692852
 
nego, opiši nam što se to točno dogodilo, i na kojem si setu pu letio - je li bio njihov original ili si ugrađivao svoje komponente....
 
ako je gore navedeni avion onda ga možeš nabaviti i kod nas
 
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/RC-AVION-F5.html
 
možda ti oni imaju rezervni špic nosa koji je u pravilu izrađen od plastike pa ti i to olakša popravak....
 
lp
 
Toni

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #8
Nos je supalj jer je kotac unutra pa se raspao u 100 dijelova,moram novi radit.Nije bitan izgled jer ce vjerovatno bit opet ostecen,glavno da se kotac da pricvrstit.

 
olakšaj si život a i avion, i s njega skini retrakte..ide to iz ruke bez problema ukoliko imaš dobar set up...
 
ako moraš radit novi onda možeš po šablonama kako ti je preporučeno ili jednostavno uzmi komad stirodura ili stiropora i približno izmodeliraj oblik....ako očekuješ nove padove to će ti biti dovoljno...
 
lp
 
Toni

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #9
Je to je taj model sa rcgroups.Problem je bio u original daljinskom,zamijenio sam ga i sad je ok.Nema u pluramaksu djelova nazalost a i ta spica je par centimetara od plastike a ostalo od epo tako da moram nesto sam izmislit.Setup je original,nije prejak jer su skrti ali je dosta da avion poleti i za pocetnicko letenje.Nesto cu izmislit,nije bitan izgled,vjerovatno ce opet dobit po nosu.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #10
mozes uzet i plasticnu flasu od 2,5 l kokakole, odrezes dno i vrh, razrezes ju po duzini s jedne strane, napravis oblik koji ti odgovara na avion, visak gdje se tako razrezana flasa preklapa odrezes, polijepis pakirnom trakom i namontiras na model. ja sam to napravio na migu 21. i nakon toga sam padao do mile volje.  smijesno, ali istinito.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #11
Dobra fora za probat.Probat cu prvo od stiropora napravit,pa testirat.Idem danas u pevec ili bauhaus da vidim izbor materijala. ;D
Di da kupim ljepilo uhu por?

Meni je pukao trup na mjestu di je crta.
[attach=1]
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #12
"dosta da avion poleti i za pocetnicko letenje"
 
edf modeli nisu za početničko letenje...jedino ako već imaš letačkoga staža a i tada su zahtjevni...šteta modela za učenje letenja... :'(
 
inače F-5 je krasan model i nedavno sam bio u prilici vidjeti ga u kitu napravljenog u fiberglasu i spremnog za turbinu...toliko elegancije ne vidi se tako često....
 
lp
 
Toni

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #13
Nije mi to prvi model ali je prvi sto se tice takvog modela.Bez da probam necu nikad naucit.Bit ce video nadam se uspjesan.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Hobby-Lobby F5 Swiss Jet

Reply #14
Nije strasno! Uzmi tvrdi stiropor (35kg/m3) od 1 cm i napravi nos po sistemu kak se rade depronci, a samu špicu izbrusi od debljeg stiropora. Tamo gdje ti ide stajni trap ojačaj šperom ili masivnom letvicom. Kao ljepilo možeš koristiti ; obični drvofix, PU ljepilo ili epoxy.