Skip to main content

Topic: moja prva samogradnja... (Read 9503 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

moja prva samogradnja...

evo ljudi stvarno sam sretan da se moram pohvalit...20ak minuta leta bez ikakvih problema sa prvim avionom koji je od a do z napravljen u kucnoj izradi...a to mi je ujedno i prvo letenje bez ikakvih incidenata:=)

e sad rijec je o blue baby 42 modelu od deprona tj izoflora....link:http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=681556

u 20 minuta leta vise od pola ga je letio frend koji nije nikad,ali nikad letio...prije nego smo krenuli manje od 10 minuta je letio na simulatoru (i fakat mu je išlo, ali mislio sam da je rijecč o početničkoj sreći), ...i to mu je sav doticaj sa letenjem bio, ali kad sam mu dao stanicu-stvarno je to licilo na nesto...to pisem samo da pokazem koliko je lagano taj avion za letiti-odnosno koliko je taj avion pogodan za početnike...stvarno jako pitomo let
slikice cu stavit kroz neko vrijeme kad skuzim kako to vec ide...

evo par slikica





Odg: moja prva samogradnja...

Reply #2
znaš šta ću ti reći....pa skoro da da-ali sam se bar onda tješio da sam ga jako dobro sklepao:)....ali zadnji puta kad sam ga letio sam ga sletio jedva sa slabim oštećenjem a onog tvog  depronca sam letio bar 3 minute dok ga nisam skršio (ali opet je popravljen i čeka nove minute u zraku)

Odg: moja prva samogradnja...

Reply #3
Opticki OK,

ljepi avion,mnogo dobrih letova ti zelim,
pozdrav,Ivan
www.iz-modellbau.com


Odg: moja prva samogradnja...

Reply #5
vidim da si se potrudio

dođi sutra na kanal....
bude nas pa budemo malo i letjeli.

možda neko i roštilj ponese
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: moja prva samogradnja...

Reply #7
vidim da si se potrudio

dođi sutra na kanal....
bude nas pa budemo malo i letjeli.

možda neko i roštilj ponese
a zasto rostilj ???
je li to neki koji moze da leti?
pozdrav


ne znam kako je u USA ali ovdje piloti moraju malo i pojesti jer se ogladni od letenja.

da ne velim da treba i popiti kako smo jučer to napravili roman, diogen i ja....(istina i jeli smo prije toga)

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: moja prva samogradnja...

Reply #8
vidim da si se potrudio

dođi sutra na kanal....
bude nas pa budemo malo i letjeli.

možda neko i roštilj ponese
a zasto rostilj ???
je li to neki koji moze da leti?
pozdrav


ne znam kako je u USA ali ovdje piloti moraju malo i pojesti jer se ogladni od letenja.

da ne velim da treba i popiti kako smo jučer to napravili roman, diogen i ja....(istina i jeli smo prije toga)

da i tada bude "smetnji" na frekvenciji i kada ih nema,!!

Odg: moja prva samogradnja...

Reply #9
vidim da si se potrudio

dođi sutra na kanal....
bude nas pa budemo malo i letjeli.

možda neko i roštilj ponese

Bio sam danas...i popušio sam si elisu u letu-ak netko nađe 13x8 sa propsaverom :)..i igrao se onda malo jedrilice....baš mi je sutra gusto...ali ako ulovim vremena navratim....

Odg: moja prva samogradnja...

Reply #10
bio danas...i nikoga nema...letili frend i ja skoro sat i pol...sa 2 aviona....dok mi sa jednog nije otpao motor jer je bio na plalstičnom nosaču kojii se rastopio...ma kda onog towerproa nemreš normalno namontirat...nego neke kerefeke moram izvodit

i kad sam išao doma već je bilo 8...vidim da je netko na drugoj strani....ja opće nisam znao da se leti na toj strani...ja sam uvijek išao na lijevu stranu kad dođem od Čeha(jer sam i danas vidio tamo gdje sam letio pokošena trava..onak malo je ravnije...pa sam mislio da je to pista-iako je malo preširoka).....a ono ekipa leti na drugoj strani...eto sada znam

e da...nisam vidio da se dimi....niš se nije zamezilo onda?



Odg: moja prva samogradnja...

Reply #12
]Badave si potegnul na kanal  ;D

Ma sat i pol na kanalu od toga 45 minuta u zraku bilo je dovoljno:)
p.s. - danas sam prvi put došao doma a da je depronac (onaj tvoj) došao neokrhnut...tj kakv je i došao na livadu-ali zato mu je motor otpao:), no ipak sam ga uspio nekako prizemljit bez crasha...sav je pokrpan i "aus vinkl" ali leti....


Odg: moja prva samogradnja...

Reply #14
Bar na njemu imaš za kaj zašarafiti motor  ???
 
Nisi ga valjda lijepio  ;D
 
Moramo se nać negdje da ukrstimo depronce  ;D
Nisam ga ljepio.....nego sam ga zašarafio na plastiku a plastiku na depronca...ali se otopila i samo je izletio naprijed i ostao visiti na žicama..

O da....mogli bi...