Skip to main content

Topic: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici (Read 90536 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #120
Pozdrav
Ima li netko iskustva sa RunCam OWL 700TVL 0.0001lux?
Letim sa quadom 270, FPV kamera Foxeer HS1177 - sve savršeno, videolink radi i na 650m što mi je više nego dovoljno. Kako živim malo van naselja i vrijeme mi je ograničeno - preostaje mi samo noćni let po parku sa uličnim svjetiljkama što bi za OWL trebalo biti više nego dovoljno.
Nakon instaliranja RunCam OWL kamerice, dobio sam slijedeće:
- dnevni let je blaga jeza jer je kontrast u slici toliko jak da na trenutke ne vidim ništa (naravno, nakon svih mogućih postavki svjetline i kontrasta na naočalama), a domet videolinka se drastično smanjio na 150-200m max (ali to mi nije toliko bitno, jer imam HS1177)
- noćni let je katastrofa! Tu počinju problemi - kontrast je i dalje strahovito jak, ne mogu uopće letjeti bez upaljenih svjetala na quadu - kao da je kamera 0.001, a ne 0.0001 lux.
Najgore je da domet videolinka strahovito oscilira:
-u parku je 10-35m max (u svim pravcima)
-na otvorenoj livadi je oko 80-100m max (u svim pravcima)
Pregazim li navedene vrijednosti, naglo počnu jake smetnje, zatim samo snijeg na ekranu (čak mi ne piše "signal lost", više kao da je prigušen signal koji se ne oporavlja-nema više smetnji, samo snijeg) i da bih oporavio videolink moram prizemljiti quada, što me zamalo koštalo modela. Stvarno je frustrirajuće! Ako se na vrijeme okrenem i vratim bliže čim se jave prve smetnje, slika se vrati u normalu. Gledao sam sve moguće snimke na NETu (uključujući i RC model reviews-Bruce J) i FPV sa tom kamerom je odličan! posebno u noćnom letu - potpuno drugačije od onoga što imam. Znam da mi naočale nisu baš nešto, ali u nedostatku financija, bolje nisam mogao, no to ne bi trebalo baš toliko utjecati na kvalitetu slike. Probao sam promijeniti antenu, Tx, pregledao spojeve...više mi ništa ne pada na pamet osim kvara. Kamerica koristi i mali dodatni BEC jer radi na 3,3V. Da li bi on mogao biti uzrok ili nekakvo miješanje signala o kojima sam čitao u prethodnim postovima? Ne bih želio kopati po tom BECu jer je mikroskopski, a zamjenski ne znam da li bih našao-signal također ide preko njega, pa mi nekako najviše „smrdi“ da je taj BEC u pitanju... Ako ima netko neku ideju ili kakav savjet, molio bih pomoć jer mi je kamerica potpuno beskorisna, a dosta sam je platio (52$)...najgore što i dalje ne mogu letjeti...
Video link za review kamere: http://www.youtube.com/watch?v=XcNdkmMzecE
Review u letu: ! No longer available
Moja OWL (snimak sa naočala): http://www.youtube.com/watch?v=xsehCWYUJI8
 
Moja oprema:
-Rx Boscam TS832 600mW
-Tx TS5823 200mW (probao sa TS 5828 600mW-isti problem)
-antena Aomway RHCP 5,8Ghz (probao sa drugom Aomway-isti problem)
-očale Quanum V2 pro
-ESC DYS XM20A
-motori Emax 2204/2300
-PDB Matek ver3.1 (ima izvod za video 10,8V na 3S–probao prebaciti direktno na bateriju-isti problem)
-stanica je Radiolink AT9+receiver R9D