Skip to main content

Topic: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici (Read 90542 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #30
Pa, imaš dosta dobrih videa na youtube-u, utipkaj "long range FPV", pa će ti ponudid dosta toga...
Možeš koristiti jači tx modul, postoje i range boosteri, pa kad to još spojiš i na usmjerenu antenu, domet je strava :)
Samo, kad koristiš usmjerenu antenu, nemoj se pokušati preletjeti avionom, moglo bi biti ozljeđenih, uključujući i tebe :D


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #31
Malo sam testirao domet Immersion FPV transmitera 5.8GHz od 650mW i Fat Shark clover antenom, a sa druge strane Fat Shark PredatorV2 naočalama, također sa clover antenom.
Na 1km je signal besprijekoran, al dalje nisam išao, ovih dana ću provjeriti koliki mu je maksimalni domet, a da se u naočalama relativno dobro vidi slika.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #32
Dobro.Uskoro cu ja imat pare da si narucim opremu.Imam zagija i stanicu.I letim tu po dvoristu.Najvise sto sam oso je 300 metara i skoro sam ga izgubio iz vida al sam se uspjesno vratio.Nadam se da ces ti bit prisutan na ovoj temi da mi znas rec   koje recivere i sendere trebam uzet.Nadam se da mi je stanica dobra.Neka art tech 2.4 ghz.

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #33
gledavsi po netu fpv letenje naidoh na zanimljivu konstataciju. ima li tko da to potvrdi ili...forum je rcgroup fpv-ms composit maxi swift topic http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=21824985&postcount=1012

"carbon does bad things with different frequency radio waves. I don't worry about it with my helis or my park fliers, but my big FPV wing has no carbon b/c it noticably decreases the range on my UHF and also my video gear."

ima li to zaista veze da ojacanja od karbona smanjuju domet jer vidim da velik broj modela ima upravo karbon kao ojacanje a u testovima se ocjenjuju kao odlicni modeli za fpv. eto, stoji li ova tvrdnja i ako stoji, sto i kako to rijesiti..
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #34
Karbonska ploča sasvim sigurno ometa signal ako se nađe na putu, a što se tiče šipkica to bi možda imalo neki minimalan utjecaj, možda neki loop od karbona koji rezonira na toj frekvenciji bi imao veći utjecaj, ali to sve opet ovisi gdje je antena na modelu smještena.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #35
Trebam savjet. Kupujem novu fpv kombinaciju za quada. Znaci vjerovatno bi isao na 5.8GHz zbog naze jer cujem da na 1.2GHz ima problema sa GPS-om. Nasao sam ove verzije

http://www.foxtechfpv.com/58g-600mw-32ch-vtxrx-p-1118.html

ova vidim ima 32 kanala pa radi na svim prijemnicima, cak i na fatshark cvikama

ili uzeti od immersiona 600mW , pa onda neki prijemnik od njih

Ima tko kakav prijedlog

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #36
Da li ima tko u ZG/blizoj okolici voljan da mi malo demonstrira FPV i sto sve treba da se to poslozi. Ono mi se svidja kak neki letaci imaju one nogare sa antenama i kamere sto se pomicu kako se pomice glava. Razmisljam o nabavci, al sam totalna truba za radio tehniku, eh! :D Btw da li se tako covjek suvise izlaze stetnom zracenju? thx

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #37
Evo napokon kompletirao opremu za fpv za quada. Uzeo sam 5.8GHz 32CH 600mw kombinaciju i jedan extra immersion 600mw predajnik koji mi je za budući fpv avion. Uglavnom slika je super sa jednog i drugog predajnika. Slozit cu na stalku nekakav LCD i tako da samo ustekam Dominatorice preko kabla. To mi je najprakticnije jer sve ce se napajati iz jedne 3S batke , a i ovaj prijemnik je puno osjetljiviji od modula koji se ugradjuje u naocale. Nadam se sljedeci tjedan ako posluzi vrijeme testni letovi

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #38
Da li ima tko u ZG/blizoj okolici voljan da mi malo demonstrira FPV i sto sve treba da se to poslozi. Ono mi se svidja kak neki letaci imaju one nogare sa antenama i kamere sto se pomicu kako se pomice glava. Razmisljam o nabavci, al sam totalna truba za radio tehniku, eh! :D Btw da li se tako covjek suvise izlaze stetnom zracenju? thx

Najbolje da se nađeš sa nekim tko leti FPV i vidiš uživo.
To na forumu mnogi lete FPV pa se dogovori za demonstraciju.

Neki od FPV-jaša:
DrTom, Daglas, Jazavac, Laser, Dex, davorvž ......................... ima ih još ali za prvu ruku

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #39
Evo napokon skompletirao svoju FPV kombinaciju. Prvo sam kupio 5.8Ghz 600mw onu verziju od 32CH i skuzio sam da prijemnik RC832 radi sa boscamovim predajnicima i to radi super, cak bolje od RC305 , usporedjivao jednog kraj drugog sa istim antenama. Ali ako koristis immersion predajnik e tu nastaju problemi. Znaci dobijes sliku ali vijuga i gubi se nakon 50m, neupotrebljivo. To sto pisu da radi na njihovim immerson frekvencijama, bas i ne radi . E sad predajnik od 600mw koji sam dobio u 32CH kompletu je dosao pokvaren i cekam jos zamjenski, neznam kako radi, kad dodje napisat cu. U meduvremenu narucio sam prijemnik za dominatorke i sa ovim 600mw immerson radi brutalno dobro. Na prijemniku pise -90db sto je obecavajuće

Uglavnom moj savjet NE KUPUJ tu 32CH kombinaciju, ne vrijedi te pare

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #40
Uzeo sam sa HobbyKinga onaj njihov set Boscam 5.8Ghz 200mW ... to je onaj sa RC305 prijemnikom.
Sto se tice antena koristim također onaj popularni jeftini set sa HobbyKinga. Cloverleaf na Tx, Skew-Planar na Rx.

Montirao sam na quad, antene su ispravno postavljene, nema prepreka izmedju njih.
Ali cesto mi se gubi slika u potpunosti ako letim blizu objekata. Nekad i na 40m izgubim vezu sto mi je cudno.
Dok na ravnici ne gubim vezu ni na 500m.

Probao sam par kanala, ali nije pomoglo. Trenutno sam na CH2.

Šta li može biti uzrok ovome?

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #41
daj link antena koje si tocno kupio, ja imam isti set, samo sa fatshark antenama,onim sivim, signal i slika vise nego dobra, nema prekidanja ja sam isao na jedno  300-400m nisam dalje jer nemam osd! samo imam smetnje kada mene zagi preleti nakon toga opet sve ok!


Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #43
Trebao si uzeti te kvalitetnije,mislim da ima  razlike u dometu, nemora znaciti, ali nisu đabe ove 40 dolara! Bar tako mislim, znas onu poslovicu, tko jeftino kupuje, kupuje dvaput. Nemoj me krivo shvatit.

Odg: VAŽNO: FPV predajnici i R/C prijemnici

Reply #44
Vazda je tako bilo i bit ce  :)