Skip to main content

Topic: Kopija kekeca (Read 4429 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kopija kekeca

 Lijepi pozdrav kolegama modelarima, početnik sam donekle u modelarstvu i trebam pomoć iskusnijih kolega.Moj prvi pokušaj EDF pogona BIO je kopija Kekeca koji mi se jako svidio u izvedbi g.hsarage.Kod kopije Kekeca prvo sam promašio kod raspona krila jel nisam računao trup, pa mi je raspon ispao 75 cm. Težište sam stavio na 35 cm. od početka krila i to mi je izgledalo o.k. Kod prvog pokušaja leta model vuče jako u desnu stranu i neželjeno prizemljenje, nos je nastradao, malo daktejpa, štelanja krilca i pokušaj dva,ful gas i puštanje i dolazi do toga da je model neupravljiv, borba da ostane u zraku završila je u okretanju oko svoje osi i totalni karambol.Kod prvog pokušaja su krilca bila idealno poravnata i nemam nikakvu ideju šta da mu napravim, pa bi molio od g,hsarage i ostalih kolega pomoć.Unaprijed zahvaljujem.

Odg: Kopija kekeca

Reply #1
Zar nema nikog raspoloženog za davanje nekog savjeta

Odg: Kopija kekeca

Reply #2
o.k. tezisze si stavio na od pocetka krila.jel to znaci od vrha krila tj,trokuta.nisi napisao kolika je duzina krila,znaci od vrha trokuta do kraja.
ovi modeli ti obicno znaju ici na stranu ako baterija nije tocno u sredini.javi dimenzije krila.
prema opisu nezgode cini mi se da ti je teziste previse napred,mozda u kombinaciji sa preslabom snagom.

Odg: Kopija kekeca

Reply #3
Poštovanje g. saraga, hvala na javljanju,dužina krila je 75 cm.ali mjerena od trupa a ne kako sam shvatio iz vašeg odgovora iz trokuta,krilo je 75 cm.i široko.

Odg: Kopija kekeca

Reply #4
onako od prilike trebao bi poceti od 30ak cm,od vrha trokuta,pod uvjetom da je duzina 75 od vrha trokuta.to bi trebalo biti letivo ,pa onda pomices zavisno jel repat ili nosat.
posto krilo nema profila elevator obicno treba biti cca 2mm nvucen da bi ravno letio pri nekoj srednjoj brzini.sad posto je elevator malo navucen pri vecoj brzini pocinje penjati,sto ja rjesavam miksom na stanici gas-elevator,
tj. miksam tako da povecanjem gasa smanjujem elevator.ako nemas tu mogucnost ne stanici malo pazljivije letis i to,je to.
takodjer pazi da baterija bude tocno u sredini tj da na prebacuje tezinu na ljevu ili desnu stranu krila.
uglavnom to bi bilo to,i moralo bi super letjeti.
nisi napisao kolika je ukupna letna tezina modela.
mozda se neko ne slaze s ovimm,ali ja uvjek tako pocnem,pa kasnije modificiram ako je potrebno.
ako nejde slobodno pitaj dalje.
mislim da nema potrebe da me persiras ,kao ni ja tebe,jer smo kolege letaci. :)

Odg: Kopija kekeca

Reply #5
Evo napokon malo vremena da se uhvatim kompa,danas sam pokrpao krila i ostavio da se posuše,kad ga sredim cijelog budem ga izvagao ,poslikao i stavio slike da vidiš klona kekeca, a ako bude let uspješan možda bude i filmić.Hvala na savjetima i na komunikaciji ,pošto sam novi član drugi nisu baš zainteresirani.Imam još jedno pitanje koliko je kekec u orginalu dugacak.Nisam se sjetio predstavit zovem Goran i iz Dugog Sela sam

Odg: Kopija kekeca

Reply #6
75cm--80 sa elevatorima

Odg: Kopija kekeca

Reply #7
 Evo napokon malo  vremena da se proba KEKEC 2 i slike su pokazatelj uspjeha leta, to je bio 3 pokušaj i došlo je vrijeme da se zapocne nova gradnja.Zahvaljujem hsaragi na pokušaju pomoći ,bilo je poboljšanja kod promjene težišta ali nedovoljno jel sve više mislim da je najveći problem u meni!!! Zna li tko gdje se može skinut nacrt za edf 68mm, jel izgleda da meni trebaju točne mjere da ustanovim gdje je problem u meni ili kekecu 2.

Odg: Kopija kekeca

Reply #8
Saraga mi je interesantan, JAKO,
ali otkuda sad da taj Kekec ili Kepec kako se vec zove da bude interesantan ?????

Odg: Kopija kekeca

Reply #9
Lijep avion, lijepo leti a kad nemaš svoje ideje šta napravit pokušaš napravit ono što si vidio da leti a nije komplicirano da se napravi. Hsaraga je stavio sve mjere i video rada i leta, to je bio dovoljan razlog za rad KEKECA klona

Odg: Kopija kekeca

Reply #10
u pravu si 100%,cemu izmisljat toplu vodu.
gledajuci sad slike,cini mi se da ti teziste mora ici jos otraga,jer ti je krilo napred odrezano,tj ne ide full u trokut,pa gubis naprijed nosivost.ne mora bit ,ali tako mi se cini.