Skip to main content

Topic: PZD modeli (Read 6655 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PZD modeli

par slika modela iz PZD radione..modeli su ručni rad konstruirani od moje malenkosti..PZL orlik , cessna 195 i 140..raspon krila je od 1,1metar -1,4 metra a poletna težina od 850-950 grama.
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: PZD modeli

Reply #1
Lijepo izrađeni modeli! Ima li i koja jedrilica?
Damir

Odg: PZD modeli

Reply #2
 POzdrav Damire ., ostao sam na jednoj motornoj jedrilici ...uglavnom mi služi za školovanje novih letača  a vjerojatno odlazi kod jednog od njih tako da ču uskoro u novi projekt ali spravicu po mom guštu..kad stavim sve na papir javim Ti  a i pošaljem nacrt ako te zanima.Uz ova tri na slici imam za prodati malog (104 cm raspon)niskokrilca akrobatu i dosta brzog..stavim sliku uskoro..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: PZD modeli

Reply #3
Pozdrav Zlatko,
ovdje ima modelara koje interesiraju tvoji modeli, pa ako hoćeš.. jednom objaviti nacrt nekog tvog uratka bilo bi dobro! A i slike bi dobrodošle  :)
Damitr.

Odg: PZD modeli

Reply #4
ČIM malo sredim radionu stavit ću par nacrta.. sve koje zanima način izrade modela ove veličine a da imaju težine manje od 1000 grama mogu se slobodno javiti na broj moba:091 5882993.Moram ti reći da je za ovako male težine zaslužno moje iskustvo u brodomodelarstvu jer nekea rješenja iz konstrukcije brodova primjenjujem u projektiranju letečih sprava..(kobilica , malo rebara i uzdužnica pa "šivanje"oplate i dobiješ super lagan i čvrst model).                 pozdrav iz Vukovara
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: PZD modeli

Reply #5
evo polazne osnove za nacrt trupa cessne 140..vidljiva je kobilica na koju se slažu rebra, bočna uzdužnica za koju se prema mjeri urežu rebra, i još se sa gornje strane rebara doda jedna uzdužnica .NA takvu osnovu se lijepi oplata od rebra do rebra između uzdužnica.NAdam se da shvačate o čemu se radi.
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: PZD modeli

Reply #6
EE na taj način sam ja planiral radit AN-2, čak sam napravil nacrte sve u CAD-u za raspon gorenjeg krila 130cm ali sam uvjek mislil da bi trup tak građen bil preslab a sad vidim da nebi. i sve kaj mi sad fali su vrijeme i materijal haha

evo polazne osnove za nacrt trupa cessne 140..vidljiva je kobilica na koju se slažu rebra, bočna uzdužnica za koju se prema mjeri urežu rebra, i još se sa gornje strane rebara doda jedna uzdužnica .NA takvu osnovu se lijepi oplata od rebra do rebra između uzdužnica.NAdam se da shvačate o čemu se radi.

Odg: PZD modeli

Reply #7
lijepo :)

Odg: PZD modeli

Reply #8
Hsaraga hvala na mišljenju.. DAmire evo jedna mala motorna jedrilica u završnoj fazi rada ..Čim stigne elektronika polijeće..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: PZD modeli

Reply #9
Zlatane ovo je fakat prva liga....

na žalost ja nemam vremena za gradnju iako me privlaci
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

mario kreni ...

Reply #10
Hvala na komentaru Mario,pozdrav iz vukovara.. probaj za početak ukrasti si bar sat vremena dnevno i vidjet češ da je i to dovoljno za početak..a nema večeg zadovoljstva nego poletjeti nešto što je tvojih ruku djelo.a ja idem dalje :u razradi je konstrukcija i nacrt za zanimljivu spravicu:SUD-OEST so 8000 narval(pogledaj na internetu,nešto super)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: PZD modeli

Reply #11
iskopao sam jednu sliku makete SO 8000 narval..inače prava sprava je išla maksimalno oko 740 km na sat..jako je primamljiva za izradu,bit če posla...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: PZD modeli

Reply #12
. DAmire evo jedna mala motorna jedrilica u završnoj fazi rada ..Čim stigne elektronika polijeće..

Lijepa i jednostavna konstrukcija... morati ću se potruditi da dostignem tvojih 3:45 dogodine !  :)

Damir

Odg: PZD modeli

Reply #13
Pozdrav Damire! bit će još vremena za nas ,ima u nama još resursa i lijepo bi bilo zamo negdje u prolječe nagodinu da se skupimo na nekoj fešti i probamo duuugo jedriti, a uz to normalno malo omastiti brke i podmazati grlo...do prolječća sigurno izradit ču solidnu spravicu za letenje pod suncobranom i nadam se da se vidimo na nekom dobrom terenu..uspješno gradi i još bolje leti...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar