Skip to main content

Topic: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ... (Read 40562 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #120
Ou jeah,  jedva čekam slijedeći let !!

 

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #121
Predivan model!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #122
Da malo dignem temu u vrh  :)
Presložio sam linkove po temi pošto je imageshack crko, a i prvi post je malo posložen, nadam se da vam se dopada  8)

I tak, opet ćemo nešt šmirglat, dugo nismo  :D i ovaj puta opet nešto rjetko, nadam se i uspješno.
Ukratko da vas upoznam s novim projektom. Pošto smo pred par mjeseci nešto eksperimentirali sa vrućom žicom pa sam si napravio nekakvu aparaturu, došao sam do ideje da napravim nešt sebi za dušu. E sad, o čemu je riječ, neću pisati, mislim da budete po fotkama sami skužili  ;) Dvoumio sam se oko materijala, obični stiro ili xps...prevagnuo je xps pošto je original napravljen iz deprona (6mm), a ovaj je uvećan na 140% pa sam zaključio da idem s istim materijalom (izoflor) al pošto debljeg nema od 6mm, rezala se xps ploča. Uglavnom, par fotki



Originalni plan je "malo" izmjenjen pošto ću raditi verziju za koju taj plan nije baš idealan, al u suštini baza je ista, samo je razlika u par detalja, ali i načinu izrade, kao što sam već rekao, original prema planu je rađen iz deprona "oblačenjem" modela, dok ću ja probati to izvesti rezanjem šablona. U konačnici očekujem nešto teži model al NADAM SE ne presudno...vidjet ćemo, stay tuned  ;)

lp,
Marko

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #123
Napredujemo polako ali sigurno ;)
Kokpit je samo dryfit, naravno da ima još dosta posla...sljedi sređivanje elektronike horizontalca, pa da taj dio rješim i zatvorim gornji dio trupa na repu.
 


lp,
Marko

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #124
Svaka čast!  :)

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #125
Kako su modelari dobili novu (asfaltiranu) modelarsku pistu na aerodromu Čakovec, odlična prilika za pustiti Spartana (zadnji put sam ga letio prošle godine u ovo vrijeme) malo u zrak i napraviti pokoju figuru iz arsenala velikog Spartana ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ykEw9sswWkU

lp,
Marko

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #126
Odličan let.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #127
Živio Marko , sve je SCALE :pista , model i vještina letenja .... ;) ... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #129
Bravoooooooo Marko ! 8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes