Skip to main content

Topic: počela gradnja SO 8000 narval PZD (Read 5501 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

počela gradnja SO 8000 narval PZD

   kako je sve stavljeno na papir počeli su radovi na novoj spravi navedenoj u naslovu..konstrukcija nije toliko zahtjevna ,jedino na krilima ima malo više   POSLA zbog izvedbe krila sa flapsovima ..mislim da će trebati bar dobrih desetak dana rada da se privede kraju..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #1
dobrih 10-ak dana?? kaj to je jedini posel od 0-24 ili? nekak brzo to vama ide  :)   nastavite tak izvještavat samo

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #2
Pozdrav koprivnici.MOgu ti reči kad sam raspoložen za rad provedem u radioni i više od 8 sati dnevno, to mi je u krvi što ćeš-netko provodi vrijeme uzaludno gubeći dane a mi modelari bar nešto stvaramo., samo da je zdravlja i bit će još do proljeća svakakvih lletećih sprava..sigurno još jedna jedrilica za duga jedrenja obzirom da kod nas ima dana kad jedrilice jednostavno neče dolje...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #4
Još oko desetak sati rada je iza mene a več se nazire da će ovo biti prava zvjerka od ravno jedan metar raspona krila i oko700 grama poletne težine.      Ako sve bude po planu  polijeće do kraja mjeseca..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #5
opaa pila i pol  :)

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #6
Radovi na so 8000 narval polako se bliže kraju.. ugrađeno je pet servoa i rješeno kroz trupove žicom od kišobrana upravljanje vertikalcem i horizontalcom, a flaps je posebno izveden  svojim servom..moguče je da poleti za koji dan ako me ne pritisnu neke nepredviđene obaveze...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #7
 narval je stao na kotače ;još neki radovi ostali na komandama pa lakiranje i ako vrijeme posluži za vikend bi možda mogao put neba...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #8
 kako rekoh neki dan radovi su gotovi i sutra ako vrijeme dozvoli ide probni let sa ovom vrlo zanimljivom spravom so 8000 narval..,jedina razlika od pravog zrakoplova je u  spuštenom horizontalcu ...poletna težina bez uljepšavanja bojama je 750 grama što jamči dobru vertikalu..pozdrav svima
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #9
mozes par podataka ako nije tajna  :'(
raspon,duzina,motor,aku ?????
hvala.Iv

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #10
Ivane pozdrav iz vukovara, nema kod mene tajni ; motor je bm 2409-12 200 wata , lipo 2200 20- 30 C.,raspon krila točno metar.. konstrukcija kompletno moja i naravno moj iskušani profil izvučen po mojoj zamisli iz AH 79-100A..javim rezultate probnog leta čim mi to vrijeme dozvoli... ipak za probni let volim malo mirnije vrijeme..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #11
za prvi let vrijeme BEZ vjetra i SAM,bez publike,pola gasa i ab pa sta bog da !!!
sretno !!!

Odg: počela gradnja SO 8000 narval PZD

Reply #12
Hvala Ivane,  nema kod mene problema kod probnih letova, provjera težišta , komandi , motora i što manje radoznalih i poliječem..da budem iskren  na prste jedne ruke mogu se izbrojati neuspješni letovi.. uglavnom su bile krive sitnice pa zato sada u ovim ozbiljnim godinama naročito na sitnice obračam pozornost.. I ja tebi želim što više letenja i ako bog da da se negdje na nekom večem skupu zaljubljenika u ovu divnu djelatnost sretnemo...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar