Skip to main content

Topic: YAK - 54 (Read 5894 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

YAK - 54

Odlučio se i ja za nešto jednostavno, pa ako se i razbije neće biti velike stete
 :D :D :D :D :D :D
Biti će malo teži od uobičajenog oko 400g s baterijom 3S 1500mAh, izoflor 6mm duplo za krila te stirodur 2cm za trup, a bojanje ako preživi nakoliko letova.
Po nacrtima:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=420980


Odg: YAK - 54

Reply #2
Moj je oko 200 gr. i prilično je brz. Dobro, ja baš nisam mjerilo :) :)
Ali tvoj će (morati) biti prava munja, pažljivo s prvim letom ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: YAK - 54

Reply #3
Morati ču malo pripaziti da što ne skršim odma   ;D ;D ;D
Namjenjen mu je motor 130W s deklarirano oko 600g potiska, zato sam i predvidio malo više pojačanja i stavio dupli izoflor za krila idr.
Kad bude još koja slika postam.
Na koliko je CG na tvojem?

Odg: YAK - 54

Reply #4
Ups, tek sad vidim moj je Yak 55, krila 32,5 incha... :-[
Ne znam jeli primjenjivo na tvoj model ali autor kaže slijedeće:
The cg should be between 7 3/4" and 8" from the nose and it is perfect...for me!
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: YAK - 54

Reply #6
Čovjeće pa to je tenk:)

Moj jak je bio oko 270grama (sve 6mm izoflor) s 500mah 3S do 800mah 2S baterija. Letio je predivno i još uvijek leti. Imao je gore 25 grama motor s oko 500 grama potiska na 3S. Do neba dokle ga vidiš ko iz pračke iz ruke.

Ovo s stirodurom i duplo 6mm bi trebalo biti dosta teže.
Bilo bi fora da su krila od stirodura.

To je meni bila ideja ali više nemam stirodura.  Napraviti od 2cm oko 100-110cm simetrični profil krilo za yaka ili extru, pojačati i složiti neki full fuse tijelo.

Baš me zanima kako bude ovo tvoje letilo. Inače izgleda lijepo napravljeno.
Obavezno javi.

*ček sad čitam u planovima da je to 30" verzija. I lik navodi 7.5oz = 230grama.
To je 75cm promjer i ako je puno preko 400grama bude mu trebala brzina da ne ode u stall.

Uzmi prvo manju bateriju pa pogledaj kako ide s njom pa probaj dalje.

Odg: YAK - 54

Reply #7
Znam da je malo pretežak ali kad je sve već složeno bila bi štete ne probati ga pa makar i poslje skupljati stiropor  ;D ;D
Pošto je vrijeme kako je polako ću pripremiti Yak od 36''  pa ako ovaj ode za taj veći bi trebao biti dobar ovaj setup,
što misliš???
Probao bi sa manjom baterijom ali ju nemam pa onda ide ovako.

Odg: YAK - 54

Reply #8
Evo ga spremnog, probao sam ga držati u ruci i pokrenuti i bome hoće se istrgnuti iz ruke,
više ne probavam da nebi što skršio po kući
 :D :D :D

Odg: YAK - 54

Reply #9
Lijepo složeno.

ja bi ti preporučio da ojačaš napadnu ivicu, s recimo slojem trake po dužini savineš pola prema gore pola dolje. Ako bude iznad trave trava zna pomalo isjeći krilo, a i dodati će malo na čvrstini ako kojim slučajem zapne krilo. Ako hoće izletiti iz ruke kako kažeš ima dovoljno snage.
Isto tako meni je na svim malim deproncima iznad trave pogotovo ako je viša, znalo zapeti da rupe između "staba" i elevatora, pa sam vrhove elevatora, onaj dio prema naprijed isto dodatno ojačavao.

Ali dobro izgleda, sviđa mi se kako si rješio bateriju ispod.

Odg: YAK - 54

Reply #10
Oslabio si ramenjaču na kritičnom mjestu, pokušaj je nekako ojačati da ne pukne baš ovdje.
Ima još par grešaka, ali nisu bitne kao ova.
Damir

Odg: YAK - 54

Reply #11
Izgleda odlicno, vidim da su kontrolne povrsine velike, bit ce okretan.

Svakako snimku leta.

Odg: YAK - 54

Reply #12
Na greškama se najbolje uči, pa se drugi put bolje potrudiš!!!
 :D :D :D

Odg: YAK - 54

Reply #13
snimi nam video mene isto zanima kako ce letit
imam yaka 55 6mm izoflor ali je dosta laksi nego tvoj oko 250gr



Odg: YAK - 54

Reply #14
A nisam imao manji setup pa sam ga onda malo pojačao, tako da je malo teži nego što bi trebao, ali ako ga slupam ide sve nazad ali na onaj 36'' pa bi za taj trebao biti u granici.