Skip to main content

Topic: EDGE 540 - treća gradnja (Read 4648 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EDGE 540 - treća gradnja

Dok sam imao vremena malo sam se potrudio oko novog EDGE-a, a u međuvremenu sam staroga slupao nakon nekih 20ak letova, što bi se mogao i nazvati veliki uspjeh!   :D   :D   :D

Nemam slike kako sam presvukao krilo, ali je postupak kao za zagija sa ljepljivom folijom i peglom, jako očvrsne krilo.

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #1
Montirana serva u krilo, te izrezan dio krila u trupu da bude mjesta za sve strpati unutra, ovaj sistem ljepljenja mi se pokazao dobar, sa poliuretanskim ljepilom, šteta epoxia!

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #2
I tu je gotova stvar, sad čekam da me vrijeme posluži, bez nekog jakog vjetra da prvi let nebude koban!!!

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #3
jako lijepo izgleda moram i ja nešto slicno iskombinirat samo od deprona  :)

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #4
Našao sam i slike na mobu od prva dva što sam gradio, ovaj bijeli je prva gradnja od stiropora 20kg/m3 i nije baš dugo izdržao ali je bila brza gradnja, bez kabine i finesa da vidim kako to leti. Drugi je imao trup od stirodura 15mm, jako čvrsta stvar teško se oštečuje ali zato krila dobe po p.... kod nezgodnog slijetanja.

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #5
Evo i dokaza slabosti bijelog stiropora u krilima, iako sam u ovog što sam stavio foliju isto napravio od bijelog, pa se nadam da će biti čvršća, barem 30ak letova pa ako ga i onda razbijem ču napraviti novoga, OPET     ;D

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #6
ma šta je to malo ljepila i to se zaljepi   ;D  ;D  ;D 

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #7
dobro izgleda...
s kojim motorom ga ganjaš?? 

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #8
Trenutno je u njemu Turnigy Park 480 1020KV, dobar je za zabavu ali ozbiljnije akrobacije i 3D nikako, u vertikalu ide donekle,
sa 2200mAh letim oko 6-7min, 30A max vuče.


Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #9
Trenutno je u njemu Turnigy Park 480 1020KV, dobar je za zabavu ali ozbiljnije akrobacije i 3D nikako, u vertikalu ide donekle,
sa 2200mAh letim oko 6-7min, 30A max vuče.

ok hvala ti jer ja nešto kemijam oko tog Edga pa sam za probu uzeo
NTM Prop Drive Series 35-36A 910Kv / 350W 

lp..

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #10
Ja sam taj razmatrao kao solucija za jači motor, baš me zanima koliko potiska može dati. Ja sam koristio APC 12x6, većina koristi
takve ili slične za taj EDGE. Moji ima oko 1000g spreman za let, ovi prijašnji su bili možda 50g lakši i polijetali su bez problema iz ruke na pola gasa.

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #11
ja još nisam izvagal makar je skoro gotov.. još neke dorade pa budem onda , a dotle valjda i motor dođe
s tim kaj sam išel na opciju da se krila skidaju , pa budemo vidjeli kak se bude to pokazalo

lp

hvala i lp...

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #12
Zanimljiva opcija to sa krilima, ali meni se nije dalo zezati s time jer mi modeli ne traju toliko dugo, a s time bi ih samo oslabio još
više, iako je praktičnije.

LP

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #13
Zanimljiva opcija to sa krilima, ali meni se nije dalo zezati s time jer mi modeli ne traju toliko dugo, a s time bi ih samo oslabio još
više, iako je praktičnije.

LP

slažem se s tobom ali sam baš išao malo odkemijati pa baš zbog transporta..
samo zato što je praktičnije i baš me zanima kad bude gotov koliko bude težak..

lp..

Odg: EDGE 540 - treća gradnja

Reply #14
Da se pohvalim, EDGE je odradio svoj prvi i posljednji let, nije mi se dalo čekati da nebude vjetrovito pa sam pokušao, odradio je
svoji kratki let i na kraju sam ga pospremio u onu zelenu plastičnu kutiju koja se nalazi pored svake kuće ili zgrade (čitaj kontener) !!!   :D  :D  :D  :D
Sada se  već drugi pravi ali bez suvišnih detalja da mi nebude žao kao za ovoga, poljubio je majku zemlju kao da ga pravi početnik vozi!
Nažalost nemam slike.