Skip to main content

Topic: Jeste li imali ovakav problem??? (Read 4280 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jeste li imali ovakav problem???


Pozdrav svima!!!


Prisilno sam prizemljen. Heli se na otprilike 50% počinje tresti do te granice da bi se rastrgao bez problema ako bi nastavio sa dodavanjem gasa do granice poljetanja. Kada sam skinuo elise skužio sam da servo 2 propadne, a onda i servo 1 i 3 počnu raditi probleme.


http://www.youtube.com/watch?v=Oyj3x74jjEE


http://www.youtube.com/watch?v=3lpeF-7uKaU


Dakle na oba se videa vidi da se prilikom postizanja brzine za poljetanje događa nešto čudno. (ništa ne diram, osim palice gasa)


Servo (sva 3) je Corona mg929 analogni


Ako netko ima neku sugestiju, nabacite ju

Odg: Jeste li imali ovakav problem???

Reply #1
meni se čini da sa fbl kontrolerom nesto nije u redu. probaj ga resetirat i ponovno odradi setup i sto je vise moguce pazi na vibracije

Odg: Jeste li imali ovakav problem???

Reply #2
Kaj se vibracija tice moze biti stvarno svevasta, koliko vidim na videu (mozda grijesim) collar na glavnoj osovini nije stisnut na lezaju i sve trabunja gore dole.
Jel mozda brain u 'self level' modu?
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Jeste li imali ovakav problem???

Reply #3
Adje da probam odgovoriti na sve prijedloge odjednom....

Brain je u tom trenu bio na prvom kanalu koji mi služi kao bailout, ali probao sam i mode 2 i 3 koji mi nemaju aktiviran self level, tako da to otpada.Collar je pričvršćen maksimalno tako da ga ne diram. Moram priznati da mi nije palo na pamet da bi mogla biti greška u software-u. Probat ću danas sa resetom i novim setupo. Javim rezultate. :)

Odg: Jeste li imali ovakav problem???

Reply #4
Radi se o Spektrum DX8 stanici?
Da joj kanali ne driftaju?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jeste li imali ovakav problem???

Reply #5
Dx7s.

Jučer sam radio rebind, ali to nije pomoglo. Malo mo je raspored na poslu stisnut, pa ne stignem malo se ozbiljnije pozabaviti s njim. Sutra se vjerovatno mogu malo ozbiljnije pozabaviti sa njime, pa ću vidjeti.

Odg: Jeste li imali ovakav problem???

Reply #6
Probaj koristiti soft start od reglera.


Palicu kolektiva staviš u sredinu i onda IDLE na OFF.
Kad se motor krene vrtit na tim srednjim okretajima zavibrira a onda kad pređe na veći broj okretaja opet se smiri.


BTW na prvom filmiću se vidi da ti osovinka ide gore dolje, pa napravi ipak još jednom što ti je fićo napisao.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jeste li imali ovakav problem???

Reply #7
Mozda grijesim, ali gledajuci video izgleda mi kao da je shaft pomalo svinut... pa u tom slucaju mozda uzrokuje vibracije koje rade smetnje FBL controlleru.

Meni se bilo dogadjalo nesto slicno kada mi je nebalansiran tail rotor stvarao takve sitne vibracije koje su uzrokovale nesto vrlo slicno ovome, tj pri dodavanju throttle, FBL je zbog vibracija tjerao servoe u ovakve slicne nelogicne kompenzacije...

Odg: Jeste li imali ovakav problem???

Reply #8
Izgleda da je bilo prvo, pa muško... ;D ;D ;D


Resetiran Brain i sve se vratilo u normalu.... servaći mirni i nemaju nekakve psiho ispade...   ;D ;D


http://www.youtube.com/watch?v=Itgi1Ucb9g4


No ružna rezonanca ostala... poskidao sve sa repa i imao što vidjeti. Kučište puklo na dva mjesta.
Prizemljen do daljnjega. Hvala svima na sugestijama.