Skip to main content

Topic: DJI Mavic AIR (Read 38913 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #30
Vidim da letite na veliko, kako vam se sada čini dron? Čuo sam da ekipa ima nekih zamjerki na domet i kvalitetu veze jel to istina?

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #31
A gle,domet je softverski ograničen na 500 metara u EU i do te udaljenosti ide bez većeg problema.
A da gubi koji put signal videa-gubi!
Često mi javlja da ima smetnje i da letim s oprezom,a daleko od grada...
Zato stavim one reflektore na antene i super je!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #32
A baš su shupci, da se izvinem na izrazu. to su isto napravili sparku čim je izišao neki jači model odma reži domet... sva sreća ima crackanih apova i FCC mode :D

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #33
Ma ne usudim se to stavljat radi garancije,bar ne još neko vrijeme.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #34
Ma ja odradio Fake GPS jer bez toga nema sanse letiti, nema slike na 200m. Sad ide na kilometar ni da trzne, naravno netreba mi ali sad radi neusporedivo bolje. Druga stvar, spojio sam android mob koji vise na koristim i to preko donjeg usb-a i tu radi bolje nego preko bocnog

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #35
Ma ja odradio Fake GPS jer bez toga nema sanse letiti, nema slike na 200m. Sad ide na kilometar ni da trzne, naravno netreba mi ali sad radi neusporedivo bolje. Druga stvar, spojio sam android mob koji vise na koristim i to preko donjeg usb-a i tu radi bolje nego preko bocnog


@sekile
Imam sparka ali me vuce mavic air. ;-)
Znaci pomocu fake GPS ga mogu prebaciti u FCC kao i spark bez potrebe za modificiranom app.


@krasny i kako ti se cini mavic air u odnosu na spark. Isplati se prelaziti ?

9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #36
Ovak ja sam ti prvo snimao sa sparkom, isto odradjen fake gps. Nemam sta za reci, malac snima super ,  letis cca 12min , jedino taj range i nije bas bio naj naj. Mislim bilo je lokacija gdje isao 500m ono bez beda , a onda odes na neko imanje i lik ima neki wifi ruter i nema majci, saltas sve frekve i 5.8, ali no way.
Onda kad sam nabavio aira, prvi put kad sam ga upalio doslovno 100m i totalni blackout u slici i konekciji, ono WTF. Odradio fake gps i spojio ga na donji usb na remotu i baaam.
Znaci od kad ga zapalim loka se na gps u pol minute, letim cca 4min duze od sparka, naravno snimam u 4k jel poslije kad downscaleam u 1080 izgleda super, domet predobar, nikad ali nikad mi nije ostao bez linka, ono doslovno odem na 500m pa jos iza necega i sve radi. Za mene iskreno best buy jer imam mali ruksak i stane mi komplet foto oprema skupa sa mavicom


https://www.youtube.com/watch?v=oBFoGrTcU_0

 

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #37
I meni cesto gubi signal i desavaju mi se razne stvari koje mi se na Sparku ne desavaju. Svaki cas treba nesto stelovati, kalibrisati... Driftuje, puca signal, senzori zaludjuju... Ko zna koliko puta mi se desilo da iz cista mira, na visini od 100 metara bez ikakvih prepreka, stane u mestu kao da je naisao na prepreku i upropasti mi dobar snimak. Treba voditi racuna i o mestu poletanja i home point. Pre neki dan sam poleteo sa terase i u povratku je izgubio signal. Dok sam ja pokusavao da se povezem, palio i gasio kontroler... on se zamalo zakucao u krov. Srecom, uhvatio sam ga rukom. Sa Sparkom sam mnogo vise leteo a imao daleko manje incidenata.


Generalno gledano, rekao bih da je Spark daleko pouzadniji. Nosim oba u rancu, i kad god je neka rizicna situacija, ja radije dignem Sparka. Ipak, s' obzirom da u toj klasi trenutno ne postoji bolja letelica, mogu reci da sam zadovoljan. Nekako su mi sve te brljotine postale uobicajene i normalne, a i malo sam navikao da ih resavam i izbegavam.


Ono sto je bolje u odnosu na Sparka i zbog cega vredi preci na Mavica je: daleko veca brzina u normal modu (spark tu ume po nekad mnogo da smara), mnogo vise podesavanja i kamere i same letelice, kompaktniji (lakse sa sobom ponesem njega nego sparka i ako je veci) i naravno rezolucija i treca osa.
Ja sam izabrao da zadrzim oba, a uskoro ce i treci :)

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #38
Ja bi prije rekao da nesto ne valja sa tvojim Airom jer ima nas trojica kod mene sa airom i svima radi bez greske, jer ako su ti se takve situacije dogadjale to je ocito da nesto ne valja

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #39
Ja bi prije rekao da nesto ne valja sa tvojim Airom jer ima nas trojica kod mene sa airom i svima radi bez greske, jer ako su ti se takve situacije dogadjale to je ocito da nesto ne valja


Pa vrlo lako je moguce i to. Razmisljao sam i o reklamaciji, ali mi je cimanje jer je kupljen u Svedskoj, a ne ostaje mi se bez njega na mesec dana.


Inace, ranac ti je super! Hvala za ideju!


U vezi auto punjaca koji sam prethodno pomenuo, sad posle duzeg testiranja mogu reci da je odlican. Puni istovremeno dve baterije, i to za manje od sat vremena. Kad je ugasen auto pravi pauze u punjenju, i tad malo sporije puni, ali svakako dovoljno brzo. Odlicno mi je posluzio ovih dana na putovanju, gde sam po nekad trosio i po 7-8 baterija u toku dana. Bukvalno u putu od mesta do mesta mi napuni dve baterije, ili bar dovoljno napuni da mose nesto da se snimi.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #40
Ja sam na svom Airu odradio fcc mod pomoću Androida i koristim ga dalje na ajfonu. Sam proces je stvarno jednostavan i reverzibilan-dovoljno je samo pri pokretanju DJI GOa pristati na vraćanje na postavke zemlje u kojoj letiš.
Letio sam do cca 2km udaljenosti bez drame, u više prilika; čak ni u blizini naselja nije bilo problema. Nisam imao flyawaya, a od fcca ni RTHa. Normalno, nisam čačkao mečku ni testirao granice (previše[emoji16]).
Do sada nisam imao zamjerki, stvarno  sam zadovoljan omjerom performansi/portabilnosti/cijene.





Odg: DJI Mavic AIR

Reply #44
Ovaj đir po jezerima ti je bio predobar!
Gore na Voglu iznad Bohinja sam skijao godinama
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian