Skip to main content

Topic: Messershmit Bf-109 G-14 ZNDH (Read 49030 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #15
Prekrasno  8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #16
Moze u muzej :)


Ich seh den Wald vor lauter Bäumen nicht.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #17
Super!  Zavidim ti!

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #18
Ima joc cca 30tak sati posla na njemu, do zadovoljavajuceg rezultata

Hvala na komentarima bit će prilike vidjet ga na kojem Airshowu u Zagrebu dozvoli li firma izostanak :)



Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #19
Paint job je dovrsen i sad to lici na messera Zndh

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #20
Uhhhhhhhh , prelijepo....... 8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #21

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #22
izgleda prebolesno dobro.... svaka cast zavidim ti  !
daj snimi filmic s retraktima ;)

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #23
Prvi put na gearu:












Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #24
Evo gledam ga pola sata  :)   ... šta si sve nanio od boja i lakova ?

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #25
Boje su iz razlicitih izvora, od maketsrskih foruma, knjiga o Zndh, do uzoraka iz Augsburga kroz letacke kanale. To je prvi uradak na kojem sam koristio airbrush i akrilne matt boje, te je veliki posao bio odabir, nijanse i maskiranje. Okvirno 100tinjak sati je potroseno na lakiranje i maskiranje. Ugl muka i veselje, te naposljetku iskustvo

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #26
Vidi se da su utrošeni sati i sati..., nego mislio sam sloj po sloj od balze ... da li te maketarske boje imaju neku zaštitu bezbojnog laka na sebi, pošto će model biti masan od motora ?

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #27
Trup je kompozitni, fiberglass iz 1991 model, krila su sendvic te sam dobio aeroprofil presvucen ostecenom balsom, pocupao balsu i presvukao 0,8 mm furnirom. Nakon svih "drvenih" radova model je presvucen 50 g fiberom te s microbalonima kitan do zeljene granulacije. Boja je akrilna(autolak) dvokomponentni, isto tako i lak koji je otporan na gorivo i atmosferilije. Nakon primera koji je malte ne bio na kompletnom zrakoplovu tezak 60g lakirao sam od svijetlije prema tamnoj i tako 6 boja. Stencili koji su nabavljeni iz ceske firme za bd109g model te oznake ndh koje su lakirane samo uz pomoc pik trake, sublera i skalpela. Weathering s uljnim bojama, prljanje I tako iz dana u dan. Naposljetku matt bezbojni i evo nas na nogama. :)

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #28
Hvala na odg...imam noćne more od loše bojanih modela s glow motorom. Metanol je i kroz najsitniju poru zaštitnog laka ulazio do baze, pa zato pitam...ovo je ipak profi urađeno, sretno na maidenu majstore :)

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #29
Ima tu jos posla cca 30 sati, a vremena malo tako da ce maiden jos pricekati, no svejedno hvala 8)