Skip to main content

Topic: Zagi za početak nove sezone 2016-2018 -te(poletio20.2 2016 u 15.00h) (Read 19377 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi za početak nove sezone 2016-2018 -te(poletio20.2 2016 u 15.00h)

Sklapam jedan Zagi za početak sezone da bude gotov 8) .Evo do kuda sam došao 8) .Profil je TSAGI12,baterija 2650 mAh 3s 45C ,motor 2700KV neki kineski sa propom 6x4 ,po prvi puta servaći sa metalnom getribom koje sam posudio dok moji dođu iz Kine.ESC 50A sa Bec-om 8) I da,ipak sam stavio remenjaču za svaki slučaj ;) .

Odg: Zagi za početak nove sezone

Reply #1
Nije puno ali čovjeka veseli ;) .Napravljen nosač za motor od stare kištre za jabuke ;D zaljepljen dvokomponentnim epoxy ljepilom za krilo.Zalemljeni 3.5mm konektori na žice od motora.I sve skupa namontirano sa propelerom 8) .Napravljen je poklopac tek toliko zbog malo estetike ;D .Inače nabavio sam doživotnu zalihu :D čičak trake, tako da je sada baterija sigurna 8) .I stavio sam okruglu čičak traku za malu Turnigy 808 kameru 8) .

Odg: Zagi za početak nove sezone

Reply #2
Nešto malo o setup-u:
Propeler:6X4 neki kineski plastični,potrebno ih je malo pobrusiti da nestanu vibracije.I balansiranje po potrebi ako ne i neophodno ;)
Motor:2700KV 2212 5T,neki kineski "no name" solidan motor već isproban jednu sezonu na Zagi krilu .Vrti brutalno i isto tako tjera Zagija u vertikalu sa lakoćom bez puno napora.
ESC sa BEC-om.Ime mu je Birdie od 50A i BEC-om od 5V ,standardan ESC koji me već 4 godine jako dobro služi,potrebno ga je samo dobro isprogramirati i nema problema.Uvijek nakon vožnje sam provjeravao koliko se zagrijao i bio je samo mlak nikada vruć ili pregrijan a čupao sam mast full gasom Zagi-u.Dole ispod je jedan filmić da vidite kako je FULL čupan Zagi.Sličan tome Birdie esc-u je onaj Red Brick od 50A čak mislim da su isti ali drugo pakiranje(omot) ;) .
E servači naši svagdašnji 8) .Koristio sam dosta dugo 9gramske sa plastičnom getribom servače i sve je bilo u redu dok nisam počeo sve brže i bolje voziti što je dovelo do dva zastoja u zraku i naravno kršenja krila u pod i lom krila.Naime pukli su zupčanici,i sada ću po prvi puta koristiti servače sa metalnom getribom iste veličine,takozvane MG.Plastično kučište sa metalnom getribom.Rezultate ću povremeno davat kada ih isprobam na testu FULL. ;)
Toliko ukratko o ulasku u novu  četvrtu sezonu sa novim ZAGI krilom,toliko ga obožavam letjeti,zarazno je kada jednom probaš.A za sve je kriv "Plavi" jer sam po prvi puta od njega dobio njegovu stanicu DX6i  u ruke i njegov Zagi da probam sa time upravljat a da nikada do tada nisam letio Zagia,zato hvala "Plavi" još jednom 8) .
I naravno hvala ostalima ;D .
FILMIĆ DA VIDITE KAKO SAM ČUPAO MAST ZAGIU SA PLASTIČNIM SERVAČIMA;MISLIM DA IDE PREKO STOTKE NA FULL GASU:
http://www.youtube.com/watch?v=zUDkGHRtL70


Odg: Zagi za početak nove sezone

Reply #3
I da zaboravih ::) .Baterija.Koristim plosnatu 3S Zippy FlightMax bateriju jer mi u TSAGI12 profil taman paše ,eto zašto koristim tu bateriju.
ZIPPY FLIGHTMAX 3S 45C 2650mAh.Vrijeme leta do 15 min umjerene vožnje a stalno na full do 5-6 minuta,malo ali zabavno  8) .

Odg: Zagi za početak nove sezone

Reply #4
U kasne noćne sate ja se bavim ugrađivanjem serva u krilo.Kao što rekoh serva su sa metalnom getribom pod nazivom TowerPro MG90 micro servo dimenzija istih ko i onih sa plastičnom getribom ali malo teži što za Zagia nije problem par grama tu i tamo.Sada preostaje samo uštimat stanicu i spojiti serva da bi ih centrirao i onda nakon tog centriranja zaljepit  serva u krilo samo sa trakom isto tako i kablove,lagano razrezat mali rez i ugurat kabel u to i prekrtiti trakom.I napadni rub krila sam zaljepio Duck crnom trakom da ublažim udarce kod sljetanja 8) .


Odg: Zagi za početak nove sezone 2016-te

Reply #6
Danas je bio maiden let,morao sam ga malo utrimavat ali ništa teško,leti ko metak 8) .
TEST LET:20.2 2016 u 15:00 uspješno izveden 8) .Nemam filmić kao dokaz jel me nije nitko mogao snimiti a sam nemogu,ali zato je fotka tu kao zamjena. :P


Odg: Zagi za početak nove sezone 2016-te(poletio20.2 2016 u 15.00h)

Reply #7
Moj način ugradnje servo štangica na Zagi-u.Dvije luster kleme,kaljene štangice od starog kišobrana i potrebni alat su  klješta i odvijač za luster kleme. 8)


Odg: Zagi za početak nove sezone 2016-te(poletio20.2 2016 u 15.00h)

Reply #9
Danas sam malo razgovarao sa čovjekom koji mi je izrezao krila u TSAGI 12 profilu inače nick name "hobbyletač" ali mu nisam namjerno ;) rekao  da sam izmjerio sa mobitelom brzinu ovog Zagia da ga ovom prilikom na forumu pohvalim i iznenadim 8) ;) .Maksimalno u laganom obrušavanju sam postigao 164km/h ;D .Tako da bi pohvalio njegov izrezani stiropor. :) Vjerojatno ide i brže ali nisam htio forsirati zbog toga da mi mobitel slučajno padne sa Zagi krila jer je bio zaljepljen trakom a i sam Zagi je bio teži jer Sony Xperia ima oko 130grama ,znači ukupna težina ovog Zagia sa mobitelom je oko 800 grama RTF.Sljedeći puta će sigurno biti i 200km/h  :D Aplikacija je "SPEED HUD" ;) :) .Obavezno uključiti GPS i mobilne podatke na mobitelu  da bi se mogao spojiti sa satelitima i tako izračunati brzinu.Jedna slika sa mobitela za dokaz ;D .


Odg: Zagi za početak nove sezone 2016-te(poletio20.2 2016 u 15.00h)

Reply #11
Hvala Mario
Al eto, izrezal sam zagi ko i svaki drugi.
Super brzina,i kolko se sječam taj zagi nema ojačana krila,
nego koristi samo ramenjaču.Ja imam sve manje vremena za  zagije,pošto na poslu
imam sve više posla,a uz to i sve  subote radne,pa sve više razmišljam da ti izrežem neki
brzi profil pa testiraj kolko ide.
Dal si probal mobitelom usporedno  mjeriti brzinu u autu.
Ja sam isprobal,dok idem autom 100km/h mobitel pokazuje 98 km/h.
Razmišljam da si naručim ovaj motorček,pa da vidim kolko ide zagi v2,koji je juril  123km/h
sa motorom 2200kv   :)

Lp
Krešo

Odg: Zagi za početak nove sezone 2016-te(poletio20.2 2016 u 15.00h)

Reply #12
Nisam probao, ali znam da vjerojatno nije isto u autu ili na modelu brzina, tu je uvjek negdje plus minus 3-4 km/h.Mislim da on ide i brže ,sljedeći puta ću ga isprobati maksimalno u velikom obrušavanju na full gasu ;) . 8)

Odg: Zagi za početak nove sezone 2016-te(poletio20.2 2016 u 15.00h)

Reply #13
Auto uvijek (kazaljka na satu)odstupa oko 10% manje od stvarne brzine, ako imaš garmin gps on točno pokazuje u 1km/h.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!