Skip to main content

Topic: Hitno-Nitro auto (Read 11381 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hitno-Nitro auto

Pozdrav da vas pitam,na nitro autima,ima onaj grijac sto se treba uzeti,a pitanje mi je,jel se moze upaliti auto bez grijaca svjecice?
Logicki je da ne moze a moze lik se zamijeniti s necim?


LP


Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #2
Pozdrav da vas pitam,na nitro autima,ima onaj grijac sto se treba uzeti,a pitanje mi je,jel se moze upaliti auto bez grijaca svjecice?
Logicki je da ne moze a moze lik se zamijeniti s necim?


LP

Može,spojiš punjivu bateriju 1,2v na grijač .
Ali nemoj spojit bateriju od 1,5 v jer buš ga vjerojatno skuril.
Znači jednu žicu spoji na masu,tj,hladnjak uglavnom gdi ti je dobar spoj sa grijačem ,a drugu na sam grijač i to je to........
Robert

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #3
bavis se nitrom. daju ti savjet da spajas baterije na zivo tj. dodirujes metalne dijelove bez ikakvog nadzora od kolicine napona ili zastite od bacanja iskre. nalazis se u okolini obogacenoj isparinama nitra.


po meni si ti jedan jako hrabar auto-modelar ::) i skrt za par novcica za originalni grijac. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11456__Turnigy_Glow_Plug_Lighter_Tool.html ili http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17493__Turnigy_Power_Panel_MkII_with_Amp_Meter_Remote_Glow_Charger.html

sretno  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #5
Nabavio sam jeftino jedan autic,25 % nitra,pa mu samo svjecica fali.

Svjecicu sam narucio i moram jos zbaviti koji dec nitra..


To sto se tice,kazete"Spajas izravno napon gdje ima isparina nitra" Gledal sam i na RCGroups kako paliti bez grijaca(Par nacina je bilo,ali dosta komplicirano),ali nebitno,vidjet cu da nabavim sebi grijac ili posudim od nekog..

LP

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #6
Ma nisam jednom palio motor na način kojeg je toto objasnio tak da nemaš brige, dovoljna ti je AA baterija i dva vodiča ;)
MAK Zapad


Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #8
Znaci 1,2 V batku spojiti jednu na vrh svjecice?A drugu na hladnjak,ili drugi dio tamo kod svjecice(Jel isto kao u motora?Posto sam rucno kod motora to radio)

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #9
Tak je,jedan na vrh grijaca a drugi na hladnjak ili gdi ti je dobra masa.
Najbolje sa malim krokodil stipaljkama koje imaju  gumenu izolaciju.
Robert

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #10
Samo pazi da motor ne implodira i pritom stvori crnu rupu
MAK Zapad

Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #11
Ček to je šala Robi ili ;) :D?
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Hitno-Nitro auto

Reply #13
Ma danas sam u nekom zajebantskom modu, NHF anyone ;)
MAK Zapad