Skip to main content

Topic: (R)evolucija  (Read 5930 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: (R)evolucija

Reply #1
Jesi kad imao DJI bateriju u rukama  ;)
One se vec oko 5 god osim svega tu gore nabrojanoga pune jos lakse,
ne moras niti stisnuti start tipku a imaju i display stanja napunjenosti :)
Pa ipak dosta ljudi svim silama hacka opremu da radi bez njih, na obicne.  8)


Niza cijena ce i dalje uvjetovati vecu prodaju obicnih lipica,
A ove su za napredne :)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper


Odg: (R)evolucija

Reply #3
Zgodno.


Kao što Tom kaže kod DJIa to sve već radi i kada recimo i ne potrošim neku batku, samo se polako spusti na storege napon nakon nekog vremena.
DJI je napravio proizvode za običnog čovjeka koji ne treba puno znati i voditi brigu recimo o baterijama, a i ostalo je dosta jednostavno/intuitivno.


Dobro je kod ovog Spectrumovog što ti baterija pamti zadnje postavke kako si postavio punjenje, pa je sljedeći puta ne moraš ništa podešavati.
Ove baterije su nešto skuplje nego obične bez ove elektronike.


Punjač prima samo 2 baterije od jednom, pa sada ako ih imaš više ili kupi više punjača ili čekaj da se prve napune.
Ja znam staviti po 4-6 baterija na paralelno punjenje. Čak i na drugi punjač, ako punim različite vrste 2s, 3s.

9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

 

Odg: (R)evolucija

Reply #4
Već viđeno kod robbea, njihov BID sistem. Memorijska kartica koju nalijepiš na bateriju, a koja sadržava karektiristike baterije pa ne moraš sam podešavati punjač.
Ovaj sistem bi trebao sam balansirati bateriju? Nekako mi se čini da ako je tako, struja balansiranja je mala a to produžava vrijeme punjenja baterije.
Dobra strana je što izgleda može pratiti bateriju dok je u upotrebi, ali za to već imamo telemetriju?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG