Skip to main content

Topic: Syma X8G (Read 2738 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Syma X8G

Pozdrav svima..

odkad sam probao Phantoma 2icu nikako da na red dodje jer uvijek nesto od gadgeta kupujem.. Sad planiram PH3 Pro i do ljeta cu vjerovatno realizirat (ako znate nekog u Aviteh molim na PM)

Nekidan sam narucio Hubsan X4 V2 bez kamere da se malo igram u zimske i kisne dane.. i u medjuvremenu dok cekam da ovi iz bangooda dostave kum mi pokloni Symu X8G! Znao je da mi je napet dron pa lipo iznenađenje..

Nije brushless i nema GPS sto mu je po mom skromnom znanju najveci minus jer nema sanse da ga nastimas na trimanju..

Posto spada u igracke lipo se da igrat.. 3D okreti rade bez greske.. headless isto.. Domet nisam testirao, u visinu ide cini mi se vise od tih 100m...

Kamera je za cudo skroz dobra, bez izrazenog jelloa ??? To me skroz iznenadilo... Slike su ocajne ali video skroz ok.. Kamera radi samo uz dron i nema bateriju, kontrola izkljucivo s kontrolera.. Glupasto je sto se ne moze tiltat gore dole, nego uvijek snima ravno.

Kontroler nisam upgradeao s antenom od 5db da dobijem cca 300m dometa jer ne vidim bas ni smisla vozit ga tako daleko bez gps, fpv, rth i sl...

Narucio sam mu duzi landing gear od phantoma jer ove nogice nisu nesto, cesto padne na bok pri sletanju..

Malo me nervira sto mi ga je lakse vozit na MODE2 (lijevo throttle i bocno lijevo desno, desni napred nazad i okret) jer je to obratno od phantoma pa bi radje da treniram mozak i reflekse za ovog kad stigne.. Problem je sto u MODE1 kad okreces lijevo desno sa lijevim stickom obavezno oduzimas ili dodavas gas pa ne drzis visinu.. to mi je najveci minus..

Molim preporuku za punjac (ako ima da puni vise baterija odjednom).

Eto ako je netko razmisljao o kupovini, nije los za tu cijenu..

Evo i slika sa maskirnim decalom ..kad mi padne u krosnju da mi ga je teze nac :D



Odg: Syma X8G

Reply #2
Kolko dugo leti ?  ;)
Mercedes the best or nothing

Odg: Syma X8G

Reply #3
10-13min s kamerom..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Odg: Syma X8G

Reply #4
Mozes birati hoces li MODE1 ili MODE2 na Phantomu. Isto tako, nema apsolutno nikakve razlike u njima, jednostavno nekom paše ovako a nekom onako ;)

Odg: Syma X8G

Reply #5
Pa nije bas isto.. Kod Phantoma throttle stick se vraca u sredinu, i ako ga ti ne cimas gore dole dron odrzava visinu... Kod Syme stick se ne vraca i osjetljiv je.. jako tesko ga je nastimat da ne propada ili da ne nabire visinu.. Jos ako uz to ides i okretat dron sigurno mu sjebes visinu.. Zato vozim na MODE2

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Odg: Syma X8G

Reply #6
Phantom drži visinu zbog boljeg flight kontrolera (naze), a ne zbog palica.

Odg: Syma X8G

Reply #7
Al kod Syme tesko mozes nac onaj polozaj palice di mu ne daje ili oduzima gas.. kod dji se on vrati u sredinu i dron drzi ono dokle se popeo ili spustio... Mislim da X8G isto dobro odrzava visinu ali kad je na 60m visine sigurno ne mozes tocno ni vidit ni cut dal mu dajes ili oduzimas gas.. mislim da ste me razumjeli o cemu pisem..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Odg: Syma X8G

Reply #8


Molio bih preporuku za punjac da mogu punit bar 4 baterije odjednom..


Sent from my iPad using Tapatalk