Skip to main content

Topic: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa (Read 2770 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Veliki uspjeh clana AMKS
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #1
Iskrene čestitke gosp. Željku Greplu....bar neka lijepa vijest  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #2
Svaka čast, iskrene čestitke klubskom kolegi :)

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #3
Arijan Hucaljuk osvajao je FAI World Cup u F3J dva puta: 2011. i 2013. tako da teorija o "prvom hrvatskom osvajacu svjetskog kupa" baš i ne drži vodu  :-\


Svejedno, čestitam!
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #4
Da znam samo izgleda da je Zechner mislio na slobodnoletece kategorije ali nije napisao.
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #5
Čestitke !  Bilo bi odlično kada bi se kolega Lelo registrirao ovdje i malo opisao F1Q, naravno i neke detalje kako&što, jer ovo je veliki uspjeh !
Damir & Juniori

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #6
Živjeli Damire i Juniori , dok se netko informiraniji ne priključi  forumu ,evo pravila za klasu  F1Q.....zanimljivo je da je rad motora 25 sekundi..... ???

http://www.gregorie.org/freeflight/f1q/class_rules.html
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #7
Mislim da se nece registrirati no veliki dio toga bi mogao i ja opisati jer povremeno letim f1q.
F1Q je kategorija u kojoj je u prosloj godini bilo ogranicenje u potrosnji energije rada motora (5J po gramu, a maksimala tezina modela koja se uzima za racunanje je 550g i tezina baterije koja ne smije biti teza od mislim 90g i rad motora maksimalno 20sekundi).
Mi koristimo iz motora nekih 110-120 W, a motori su vecinom gljive od 150w , 1400-1600 kv.
Baterije su vrlo bitna stavka a najbolje su nam se pokazale 3s 350mAh 65-130C.
Prop je 7x4 a masa nasih modela je oko 550g
Timer koji koristimo je u cijelosti osmislio Tepić zajedno sa daljinskom determom.
Koristimo profile makarov i babić i penjanje u spirali.
Trenutno radimo na novoj koncepciji jer u 2015.g su nova pravila, 4J po gramu na maksimalno 500g za racunanje i 40 sekundi rada motora.
Ako vas jos sta zanima slobodno pitajte
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #8
Remote to su malo starija pravila
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #9
@Sisak81 hvala lijepa , nisam ni znao da postoji ova kategorija....podsjeća me na F-1-C  ali na struju.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Sportaš godine HZS i prvi hrvatski osvajac svjetskog kupa

Reply #10
To je upravo to, elektro penjaci :)
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q