Skip to main content

Topic: Delta arm 3d printer laser cnc  (Read 24113 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #45

Evo jel mi ko može ovo isprintati?
To je čisto za rezati sirovo tijesto i ne ide na nikakve temperature...sve je na hladno...














Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #46
toga obično ima po hipermarketima

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #47
Da ima bih odavna kupio...
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #48

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #49
Svaka čast doktore :)
Treba mi malo grublji točak ali mislim da će ovaj link poslužiti.
Evo predajem linkove dragoj pa ti javim dali je zadovoljna ;)
Hvala
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #50
Super su printeri, a mogućnosti su beskonačne.

Kolika je ukupna cifra za neki manji/jednostavniji DIY printer?

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #51
...ja svoj napravio za oko 5 000, ali sad vec vjerujem da se moze i za 3 000!
kuna naravno
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #52
1200 kn cc da kupis u sve u dijelove zavisi sta oces
imas za 400$ 100$ ship na bey gotovi delta alu sa pravim vodilica poljkim mozda naj bolji koji sam vidio imas link na prvoj stranici denis stavio


kit cijeli
http://www.ebay.com/itm/SINTRON-3D-Printer-E3D-electronic-full-Kit-for-DIY-reprap-prusa-i3-Kossel-mini-/271649512427?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f3f929beb


konstrukciju mozes sam napravit
http://www.openbuilds.com/

pozdrav

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #53
Mislim da ovo mora biti neka prevara, samo najjeftinijih 5 steppera su 50$, napajanje ramps arduino, remenje podloga... Extruder sa hotendom se prodaje po cijeni ovog printera  da frame poklanja elektronika je skuplja od ovog kompleta.
Ako je istina uber super deal, ali treba biti oprezan, da ne bi stigao lucky totem u koverti kao šta sam ja već jednom popušio.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #55
Pa bar sa ebaya kupnja nemože bit sigurnija.

S tim da i ovih 330$ nije puno za tako nešto, to bi bez problema keširao da mi treba tako nešto

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #56
To sam i ja mislio, ali probaj pa javi iskustva.
Kupio sam prije više od godinu dana naivno media player koji je kod svih koštao oko 70$ za 24$. Mislio isto kao i ti, nemre me zeznuti. Prošlo više od mjesec dana, nema paketa, a item i seller nestali sa baya. Otvorio case na paypalu, seller postao tracking, za paket koji je poslao nakon otvaranja moga case-a. Paket stigao vrlo brzo za 15-ak dana, kada ono koverta i u njoj mali kineski novčić.  Ja slikao i snimio otvaranje koverte, sve poslao Paypalu i oni odlučili u njegovu korist pošto ima tracking, naravno da slike i video nisu ni pogledali ili ih nije briga.
Uglavnom seller je do tog trenutka imao odličan feedback, ali izgleda da mu je netko hackirao račun ili tko zna, prevario je hrpu ljudi, ne samo mene i nestao.
I eto pušione na bay-u, ali tko mi kriv znao sam od početka da je neka prijevara, ali sam bio uvjeren kao i ti da je kupac zaštičen na sve načine na ebay-u.
Kupio bi ovo tek kada netko ostavi pozitivni feerback baš za taj item selleru, još nitko nije.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #57
330$ +110 shipping + carina i PDV + novi extruder pošto ovaj sigurno ne radi, probao sam takav i bacio.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #58
Cijenjene kolege molim za mišljenje...
Iako me oduševljava koncept samogradnje, nažalost, nemam konkretnih alata za obradu metala i drveta, bogznakakvog znanja o strujama i elektronici, a nažalost ni previše vremena jer mi obveze ne dopuštaju, pa sam po netu njuškao gotova rješenja poput
https://www.stepcraft-systems.com/en/cnc-3d-systems/stepcraft-600
ili
http://gocnc.de/index.php?page=product&info=190 ...

Koristilo bi se isključivo za hobi, primarno za rezanje g10/pleksiglasa/karbona/balze, naravno što preciznije to bolje... obrada metala nije u fokusu.

Par pitanja:
1) koliku biste radnu plohu preporučili? Vjerujem da je ovih 30x40cm minimum minimuma.
2) imate li kakav drugi "gotov" prijedlog?
3) da li se za ovih cca 1000eur dade napraviti (ili pošteno platiti nekome da napravi) ok stvar?

Hvala unaprijed.









Odg: Delta arm 3d printer laser cnc

Reply #59
Winpcnc je super program za cnc i kosta oko 300€ barem sam ja toliko platio

Sto se tice stroja izgleda brutala podloga za moje potrebe 400x400 sam jednom dva puta radio bolji su manji strojevi uglavnom radim oko 200x300 taman a4
Kad trebam nesto veliko uglavnom dam rezati tamo di kupim

A cijena malo je pre jeftin