Skip to main content

Topic: Raspberry Pi 2 (Read 4444 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Raspberry Pi 2

Jel netko već probao?
Zanima me kako radi XBMC sa novim.
Stari mi je bio prespor za full HD pa sam ga riješio.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Raspberry Pi 2

Reply #2
Radi izvrsno. Ja ga koristim kao audio DAC ali sam se poigrao sa OSMC ( nastavak RaspBMC)  i nemam zamjerke. Konacno su izasli posteni addon dacovi za Pi.



if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Raspberry Pi 2

Reply #3
Ja sam isto imo jedinicu i brzo je prodao ... skoro uzeo dvojku ... al sam se u zadnji cas odlucio
za android mini pc ... i radi odlicno (cs918)


Odg: Raspberry Pi 2

Reply #5
Vidiš vidiš ...
Banana bi bila puno bolja za klaster od maline zbog GBIT mreže, a sa SATA je lakše napravit NAS.
A cijena nije puno veća.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Raspberry Pi 2

Reply #6
Na to sam i mislio Davor, jedino me brine ona 'best practice', tj. Malina se kod nas koristi poprilično, ali nitko mi se nije pohvalio sa Bananom, a jako me škaklje, jer je čak i 5 $ jeftinija...pe reko' ima li neki Frik koji zna nešto više o razlikama..?
Damir

Odg: Raspberry Pi 2

Reply #7
Koliko vidim onako na prvi pogled, banana je jeftinija jer ima dual-core cpu, dok je kod maline quad.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Raspberry Pi 2

Reply #8
negdje je na forumu vec tema sa malinom , ne uspjevam je pronaci , ali bilo bi jako zgodno da ljudi malo napisu o svojim projektima , siguran sam da ce potaknuti i druge na rad i razmisljanje ..
dx9-xd8-gobac630

Odg: Raspberry Pi 2

Reply #9
Malinu koristim samo da mi vrti DC hub i mirc server na lokalnij mrezi, potrosnja 2.5W u odnosu na pravi PC ruter koji je gutao 35W u idleu


Odg: Raspberry Pi 2

Reply #11
Ima tu još nešto, a to je Banana Pro.
Nije Pi 2 "kompatibilan", više je nadogradnja na postojeći Banana hardware, sa dodatkom 40 pin GPIO (kompatibilno sa Pi 2) i onboard WiFi, i još neke sitnice.
Bilo bi zgodno da ima v7 quad, a ne dual, ali eto, i ovako je dobar kao mini PC.
Meni je najveća zamjerka na Pi 2 nedostatak SATA priključka i 100 MBIT mreža. Realno će veći dobitak biti od brže mreže i diska nego još dva cora.
Čini mi se da je za mini PC ipak bolje uzeti Bananu nego novu malinu.
Pitanje je da li bi u klasteru radili bolje banana ili Pi 2, upravo zbog mreže?
Vidio sam više projekata sa 4-5 RPi-ja, 8-kanalni switch, PC kao load balancer.
Ima čak i izvedba banana router (integriran 4 kanalni switch, uplink i wifi), za nekih 80-ak €.

Evo link na usporedbu banana- banana pro
http://www.mikronauts.com/banana-pi/banana-pro-review/2/
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Raspberry Pi 2

Reply #12
@Davor: ako računaš da za Bananu i BananuPpro imaš Open MediaVault kao jednu od  distru (NAS) na izbor, SATA+ Glan se čine presudnim faktorom za dodatnih 10$ (pro).


I jedna stvarčica: ne možeš bootati sa SATE, dakle samo sa kartice: imaš 2 kartice=imaš 2OS-a jer izgleda da nema boot loader za malinu i bananu (grub) neko neki u-boot.. da li je moguće imati 2-OS ostaje mi pitanje?
Damir

Odg: Raspberry Pi 2

Reply #13
Izgleda da U-Boot ima tu mogućnost, ali čini se da je prvenstveno bila namjera omogućiti butanje sa SD kartice drugog kernela ili mreže po odabiru.
Pretpostavljam da bi radilo ako imaš još jednu particiju i na njoj drugi banana Linux OS, a za windowse to gotovo sigurno neće raditi.
Da ima više memorije i bootROM moglo bi se butati i bez sd kartice, preko mreže, ovako zahtjeva karticu sa barem U-Bootom i RAM disk, a to onda smanjuje RAM ...
Znači ostaje sd kartica sa nekom distribucijom.
Probao sam podići linux na jednom atomu sa SD kartice, i to je trajalo ... Kak će tek biti sa win10 sa sd kartice? Ili će se butati sa sate?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG