Skip to main content

Topic: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED (Read 5887 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Pitam se da li netko ima volje i znanja da napravi ovakav sklop ili slican (moze i na arduino plocici)

Naime izgleda mi skroz jednostavan sklop a opet skup (ukoliko se kupuje vise komada) za modele multirotor, avion...

Radi se konkretno o ovom (imam ih par komada i rade odlicno)

http://www.flytron.com/led-systems/229-strobon-se-navigation-strobe-controller.html

[attachimg=1]

Zahvaljujem
Chris


LP,  Chris
... gravity always wins ....


Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #2
Pitanje, single ili two flash mode. Ukoliko je jedan flash onda moze proci i s UJT tranzistorom. Velicina, tezina - neki limit. Ukoliko tezina i gabariti nisu nesto tijesni onda moze i Arduino mini.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #3
Odlicno --- je'l to na prodaju.... DIY... jel bi mogao to i ja- kao sam svoj majstor napravit?!

Trenutno mi svejedno jel jedan ili dva kanala
- koliko ustvari kostaju takvi domaci sistemi?

-- sto se tice tezine - nije problem, arduino bi mi cak i najvise odgovarao :) (kablove i plocice imam)
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #4
Arduino ti je totalni overkill za ovo, čak i ona minijaturna mini pro verzija :) Ako ga pak želiš koristiti preporučujem da se možda poigraš sa ATtiny microcontrollerom. Evo i link kako ga programirati preko Arduino IDE-a:
http://tronixstuff.com/2011/11/23/using-an-attiny-as-an-arduino/
Ja sam ih uzeo pa komada, poklonim ti jedan-dva ako želiš, s time da sam slučajno naručio SMD verziju, pa ćeš morati malo precizno lemit :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #5


Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #7
Pozdrav ekipa!
Ako netko od vas zna i može napravit nešto kao ovo i još da blinka 2 puta, molio bih da mi napravi 2-3kom, kupujem. Inače, bilo kakav savjet ili pomoć u vezi istog je dobrodošla. U naprijed zahvalan.

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #8
Skroz sam zaboravio na Atiny. Arduino je napravio gotovana od mene :D. E sad pitanje, one self flashing LED lagano blinkaju (duty cycle 50 50) dok je upit bio za strobo  (nesto kao flash od par msekundi)?! Znaci izbor na neki Atiny u SMD varijanti + tranda. Sve to polotat na neku proto plocicu ili napravit film za fotopostupak (waffer).
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #9
E da sam ja elektroničar, znao bi o čemu govorite pa mi tako jedino ostaje kupovina (ako se da nabaviti?).

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #10
hvala na idejama gospodo - sad imam materijala za proučavati!!

Da - interes je na strobo (mislim na 3W LEDica 3.2V, a ne ona obicna)
Znaci da radi u ciklusu dva uzastopna blinka po par milisekundi i sekunda pauze!!
Upravo je tu bitno da radi na samo par milisekundi jer samo napajanje sklopa ima 5V (napajanje preko servo kabla sa BEC-a), a ledice su 2.8-3.2V.... ukoliko bi radile duže (50:50 sekunde na 5V) vjerojatno bi se dosta zagrijale - na kraju i pregorjele!!
E sad, ako bi se moglo prekopirati ovaj dizaj koji je u mojem prvom postu - to bi bio pun pogodak, neko vrijeme je čak bilo i dostupno na HK za par kuna takve pločice ali vise nema :(
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26241__LED_PCB_Strobe_Blue_3_3_5_5V.html

[attachimg=1]

Eto ako bi se od toga napraviti mogla shema za spajanje komponenti (naravno i popis potrebnih komponenti kao i način programiranja, mozda neki video ili PDF kuharicu za nas elektronicke laike :) - ili trazim tu mač!

LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #11
Ali za 3$ ti se ne isplati to radit. !!!! Za tu cijenu ne možeš kupit dijelove, a kamoli nešto više. Jednimo ako imaš namjeru napravit 10000 komada. Ili iz gušta. Treći razlog ne vidim.  :-\ :-\
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #12
Nažalost je tako...ne isplati se , bolje je gupiti gotov. Samo razvojni paket (da bi mogao testirati projekat na proto-board-u i  isprogramirati chip) je par stotina kuna, pa još prototip pločice +dijelovi, evo nas na 700 kuna za prvi primjerak.
Pali-gasi LED i jesu prvi projekti za učenje na takvim platformama, ali ako to mora u zrak, onda slijedi i PCB.
Osim toga, ovdje nije samo on-off strobo, nego cijelu stvar treba pokretati ili isključiti PWM iz prijemnika.
Krešo je  dobro primijetio, .. kupiti gotovo.
Damir

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #13
Slažem se...
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Pitanje za elektronicare - strobo za 3W LED

Reply #14
Da.... ali nema vise ovih modela po 2-3USD (steta - to je najjednostavnije), nego od 60kn na dalje po komadu...a probat cu se poigrat malo sa arduinom :)
LP,  Chris
... gravity always wins ....