Skip to main content

Topic: RC Kosilica  (Read 7833 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RC Kosilica

Reply #15
Mislim da je novinar krivo prenio, jer momak mi ne izgleda glup, pogotovo kada mu je uspjelo.

Na slici se vidi ručni 'anlaser' i rezervoar za gorivo, te motor za košenje . Na to je preko remenice spojen generator, koji pak ima vodove prema 'kutiji' . U kutiji su očito dva elektromotora i sustav za opravljanje (viri antena). Tim motorima se očito može upravljati i diferencijalno, pa kosilica može skretati (prednji kotač je dakle 'pasivan').

Lijepo zamišljeno, svidja mi se i dobijam ideju jer mi je dosta guranja..

Prema tome, rečenica bi trebala glasiti: dok god radi (benzinski) motor, generator proizvodi struju za pokretanje kosilice (po terenu).

Ili ?

Damir

I ja sam se vraćao na slike kosilice nakon pročitanog članka i shvatio da je greška u tekstu, što i nije rijedak slučaj ako čitaš napr. dnevnik.hr pa se nisam ni obazirao.

Odg: RC Kosilica

Reply #16
definitivno se novinar ne kuži u fiziku i energiju iz ničega :D Diogen slažem se s tvojom tvrdnjom, da može se okretati u mjestu jedan motor vrti lijevo drugi desno, tako ču i ja radit nije to nekakva nauka samo me malo muči arduino ali imam kolegu koji će to riješit  moje je da sve ostalo napravim, samo neznam još da složim s lančanicima i lancem prijenos jer omjer mi mora bit 8:1 da bi koslica išla oko 6km/h kad su motori u drugoj brzini ili da izrežem zubčanike s cnc-om.. budem več odlučio dok do toga dođem u biti dok vidim cijenu lančanika i lanca :-\ 
usuditi se to je cijena napretka

Odg: RC Kosilica

Reply #17
i da vidim da koristi motore od brisača za kosilicu to je sporo a ako ih optereti onda neče dugo radit a i teško ih je sinkronizirat, moja če bit zmaj naspram ovoga s 300w po motoru tj 600w pogona i kotačima od 10" i isto se struja (nebude mogla potrošit)  :D

usuditi se to je cijena napretka

Odg: RC Kosilica

Reply #18
evo malo slika materijala, dijelova mehanike, elektronike i radionice..
usuditi se to je cijena napretka