Skip to main content

Topic: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo) (Read 33784 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #30
Krilo je presvučeno folijom,.Prvi puta sam ovo radio i zadovoljan sam kako je ispalo,da sam malo bolje izradio konstrukciju bilo bi urednije i bez nekih nepravilnosti ali otom potom.Krilo sada teži 71gr što je malo teže od predviđenog. :) I da,snimano je fotčem sa blicom na umjetnom svjetlu i nije ispala baš onakva kakva je prava nijasna plave folije ,posnimit ću na Sunčevu svjetlu ;) I tako.....bla.....bla...bla....  :)
Folija je ovak kako kaže "Elav" :
http://www.supercheaphobbies.com.au/store/profilm-oracover-corsair-blue-p-5857.html

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #31
Još slika  :) .

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #32
A ovo je pegla sa kojom sam lijepio foliju na krilo,stara je, ali još radi kao da je nova i super je odradila posao na ovom ljepljenju folije.Treba je samo izregulirati da slučajno nepregori ili rastopi foliju  i to je to. :)

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #33
Kao što sam i očekivao ipak će biti teži nego što sam predviđao,sve u svemu sasvim ok.Ja zadovoljan ;D 8) .
2S kombinacija jer moj TX radi samo sa receiverima koji rade od 4.2-6V
BEC 5V:6gr
Receiver:5gr
Baterija Zippy 2S 350mAh 7.4V :21gr
Servaći X2 :3.3gr= 7gr
SLIKE:


Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #34
Još slika ali na dnevnom Sunčevom svijetlu  :)
@Diogen:bit će bolje,ako ti se ovo nesviđa,možada napravim neki model koji će ti se sviđati po svim tvojim kriterijima  :)
A sada SLIKE:

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #35
Mario, želim ti sve najbolje!
Nemoj pogrešno shvatiti Diogena jer i on ti želi sve najbolje.
Imao sam prilike vidjeti na djelu jedan mini dlg kog je izradio kolega Akul  - ''dlg Falke'' i mogu ti reći da taj model leti fantastično.
Model je težak 144 gr i neka ti to bude reper za tvoj model!
http://www.flyfreak.net/jedrilice/1m-dlg-kit-falke%28sokol%29/

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #36
Pa nisam se nimalo uznemirio zbog nijednog komentara o ovoj jedrilici ni od koga,svatko neka piše što hoće  :) .
Nego i ja se nadam da neće preko 150gr ići ukupna težina jedrilice ,i da ću možda nabiti(staviti)  još kojih 5-6 gr na ovu trenutnu težinu  i to je to,valjda  :) .

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #37
@Diogen :ma sorry Diogen ali nisam te "odjebo" kako kažeš niti sam mislio na neki odjeb,jednostavno sam komentirao ništa što bi tebe trebalo otjerati,eto.Ali ako ti tako misliš ,tvoja stvar,neću se raspravljati bezveze ali opet sorry ako sam te uvrijedio,kao što sam već napisao nije bila namjera.A slike su eto takve kakve jesu,volim stavljat puno fotki bez obzira na bilo što,uvijek dobro dođu ;)
Da se vratim na model.Model je malo pretežak ispao a i znam zašto.
1.trebao sam koristiti lakšu balzu
2.koristiti lakšu foliju
3.Neke dijelove u konstrukciji izbaciti
4.rebarca su trebala biti tanja
5.trebao sam koristiti lakše lijepilo
6....i još par nekih sitnica,da nebrojim više itd.....itd ....

I to bi trebalo bar 15-20gr biti lakše krilo,ujedno i cijela jedrilica bi bila lakša ako se ide na 100gr maksimum.A tih 15-20gr je skoro pa cijela elektronika.Eto ukrtsatko.

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #38
Mario, želim ti sve najbolje!
Nemoj pogrešno shvatiti Diogena jer i on ti želi sve najbolje.

Hvala na lijepim željama :) ,nisam krivo shvatio Diogena,raspravili smo sve putem PP i je u redu je čovjek,samo ja u ovom projektu nisam primjenjivao ničije savjete,ali ću ih zapamtiti ako će mi zatrebati,uvjek dobro dođu .Ipak je ovo test krilo za ulazak u DLG ,ipak se još uči,a najbolje da naučim sam , tako da nebi netko ispo kriv :D na ovom forumu ako se nešto krivo  desi sa modelom jedrilice  ;) .Uživajte i komentirajte i dalje ,zato je forum  i  napravljen  :)

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #39
Kroz jedno 6 mjeseci ces shvatiti zasto ti ljudi zele pomoci....


Kada se ispuše ta ogromna želja za izradom modela bit će ti žao što prije toga nisi napravio bar jedan koji je odlican....
Sad ti pričaj "neće se ispuhat" i slične gluposti ali ako nisi uspješan brzo ode volja i želja. Ja sam eto izgubio slobodno vrijeme pa ne mogu više boraviti toliko u radioni  8)

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #40
Bez brige "Zed" ,pamtim ja savjete,trebat će mi,ali trenutno na ovoj jedrilici nisam primjenio ni jedan od tih savjeta,a to neznači da na nekoj sljedećoj neću,svaki savjet dobro dođe,pogotovo od onih koji imaju prakse u tome. ;) .Zašto nemožeš u radionu ,nisi opet nešto strgo na nogometu?Ja recimo maketarim  ili modelarim samo kada imam volje a vremena se uvijek nađe,bitna je volja ;) :) .

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #41
Danas sam montirao elektroniku :) .Piše da su serva 3.7gr ali ja ih izvagao i moja vaga kaže da su 5gr sa žicama i konektorom  8) .Još moram nosač serva malo jače učvrstit da se prilikom izbačaja nepomiče,dva mala šerefića i slučaj riješen  :P .Uglavnom bitno da je sve stalo unutra :) .Težinom baš i nism zadovoljan računao sam do 130gr a ispalo je za sada skoro 150gr 8) .Još mi samo fale žice da spojim vertikalc i horizontalac i neke sitnice...i tak dalje....polako sam pri kraju.Fotke su dole ispod posta  :) .
BEC 5V
Baterija:Zippy 350mAh 2S 7.4V
Receiver:Corona 6ch DSSS 4.2-6V
Servo:2X 3.7gr ili 5gr neki kineski plastični  :)

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #42
Ode to preko 160.....nema veze, sretno sa maidenom.

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #43
Diogen, Hvala na ovim praktičnim primjedbama. Početni početnik sam, cijelu arhivu foruma pretražujem za nazad i izuzetno sam zadovoljan dobivenim informacijama.


Ovo sve navodim, zbog:
"Komentari na moju sliku grešaka dobrodošli (ako uopče ima ikakve koristi od nje ?) !"

Itekako ima smisla, koristi od tvojih zapažanja, pogotovo za nas "lurkere" početnike.
Ako i nema komentara, nemoj se obeshrabrit. Mnogi tvoji postovi iz arhive su fantastični!!! Prava je sreća za nas početnike da si aktivan na ovom forumu.


Naravno, veliko HVALA Diogen! ;) (to vrijedi i za Faldomaka, koji nažalost više ne piše :( )

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja)

Reply #44
Naravno,stao sam na krilo,i bacio sam ga u smeće :( .Ali nema veze ,sljedeće će biti bolje i lakše ;) .A sada mala stanka 8)